0
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:54

Τελικό και στη Γερμανία, με τη Σίτι να κερδίζει 2-1 με ανατροπή τη Ντόρτουντ και να παίρνει επίσης το εισιτήριο για τους «4» όπου την περιμένει η Παρί Σεν Ζερμέν.

23:53

Λίβερπουλ και Ρεάλ Μαδρίτης αναδεικνύονται ισόπαλες 0-0. Πρόκριση για τους «γκαλάκτικος» στα ημιτελικά όπου και θα αντιμετωπίσουν την Τσέλσι.

23:53

Τέλος στο ματς.

23:50

90+2': Ο Τιάγκο περνά κάθετα στον Σαλάχ, που πάει για το γύρισμα αλλά ο Κουρτουά βγαίνει έγκαιρα και αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

23:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:41

82': Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Ίσκο να αντικαθιστά τον Ασένσιο.

23:40

82': Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Τσάμπερλεϊν αντί Μανέ και Σακίρι αντί Φιρμίνο.

23:39

80': Σκαστή κεφαλιά του Μπενζεμά πάνω από τα δοκάρια, ήταν και οφσάιντ.

23:38

80': Εκτελεί το κόρνερ ο Ρόμπερτσον, κεφαλιά του Φίλιπς, μαζεύει εύκολα ο Κουρτουά.

23:38

79': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά.

23:33

75': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης από τα δεξιά, βγάζει η άμυνα των γηπεδούχων.

23:32

Με γκολ του Φόντεν στο 75' η Σίτι κάνει το 1-2 μέσα στο Ντόρτμουντ και τελειώνει την υπόθεση πρόκριση.

23:30

72': Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους Οντριοθόλα αντί Κρόος και Ροντρίγκο αντί Βινίσιους.

23:29

70': Διαγώνιο σουτ του Ζότα εντός περιοχής και αριστερά, βρίσκει λίγο στον Μιλιτάο η μπάλα και καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

23:28

Μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, με τη Λίβερπουλ να ψάχνει δύο γκολ.

23:23

65': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:20

Και δεύτερο δοκάρι για τη Σίτι με τον Ρόδρι στο 59'.

23:18

60': Διπλή αλλαγή για τους «κόκκινους». Τιάγκο αντί Μίλνερ και Ζότα αντί Κάμπακ.

23:18

59': Κίτρινη κάρτα στον Φίλιπς.

23:15

57': Δυνατό σουτ Φιρμίνο εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά.

23:11

Ντόρτμουντ - Σίτι 1-1 με πέναλτι του Μαχρέζ στο 55'.

23:10

Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα της επανάληψης.

23:04

46': Καλή στιγμή για τη Λίβερπουλ! Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Φιρμίνο που κάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά αλλά ο Κουρτουά το βγάζει.

23:03

46': Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

22:50

Ημίχρονο και στο Ντόρτμουντ, με τη Μπορούσια να προηγείται με 1-0 της Σίτι.

22:48

Ισοπαλία 0-0 στο «Άνφιλντ», με τη Λίβερπουλ να είναι καλύτερη, έχοντας 4 κλασικές ευκαιρίες και τη Ρεάλ Μαδρίτης το δοκάρι του Μπενζεμά.

22:47

Λήξη πρώτου μέρους.

22:46

45+2': Κόρνερ γιατη Λίβερπουλ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:45

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:42

42': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους «κόκκινους». Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ γυρίζει μέσα από την περιοχή και δεξιά για τον Βαϊνάλντουμ που κάνει το σουτ από το πέναλτι όμως στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:41

41': Απειλούν οι γηπεδούχοι, με τον Μανέ να κάνει την παράλληλη πάσα προς τον Σαλάχ, ο Αιγύπτιος σούπερ σταρ σουτάρει από πλεονεκτική θέση αλλά αστοχεί.

22:37

38': Σέντρα του Αλεξάντερ-Άρνολντ από τα δεξιά, για εκατοστά στο δεύτερο δοκάρι δεν προλαβαίνει να βρει ο Μανέ τη μπάλα που βγαίνει έξω.

22:31

30': Έχει ισορροπήσει το ματς η Ρεάλ Μαδρίτης, μετά το μουδιασμένο ξεκίνημα.

22:28

Στο Ντόρτμουντ, η Σίτι είχε δοκάρι με τον Ντε Μπρόινε στο 25'.

22:26

25': Κίτρινη και στον Ρόμπερτσον επειδή πήγε να μαλώσει για τη φάση του Κασεμίρο.

22:24

25': Κίτρινη κάρτα στον Κασεμίρο για σκληρό φάουλ στον Μίλνερ.

22:19

20': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ! Ο Μπενζεμά φεύγει στην κόντρα από τα αριστερά, πατάει περιοχή, πάει για την πάσα, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και καταλήγει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Άλισον.

22:18

Ο Μπέλιγχαμ ανοίγει το σκορ για τη Ντόρτμουντ κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι στο 18'. Αυτό είναι σκορ πρόκρισης για τους Βεστφαλούς.

22:17

18': Ο Ρόμπερτσον εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Κάμπακ παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

22:13

13': Οφσάιντ ο Μανέ, ήταν εκτεθειμένος.

22:11

11': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μίλνερ επιχειρεί ένα φαλτσαριστό σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο, εκτινάσσεται ο Κουρτουά και αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:07

8': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Φίλιπς στον Μπενζεμά.

22:05

6': Εξαιρετικά έχουν μπει στο ματς οι γηπεδούχοι, που πιέζουν.

22:02

2': Ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Μανέ στρώνει στον Σαλάχ που σουτάρει φάτσα με τον Κουρτουά αλλά ο Βέλγος γκολκίπερ του λέει «όχι».

22:01

21:58

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων της τραγωδίας του Χίλσμπορο.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:53

Την ίδια ώρα, η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξενείται από τη Ντόρτμουντ και θέλει να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-1 του πρώτου αγώνα στο «Έτιχαντ».

21:50

Από την άλλη, η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν κέρδισε εντός έδρας με 2-1 τη Μπαρτσελόνα και ανέβηκε δεύτερη, όντας με 66 πόντους στο -1 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο Μαδρίτης.

21:48

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από νίκη (2-1) επί της Άστον Βίλα στο «Άνφιλντ». Βρίσκονται στη 6η θέση της Πρέμιερ Λιγκ με 52 βαθμούς και στο -2 από την 5η Τσέλσι.

21:45

Οι «μερένχες» έχουν προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά, ύστερα από το υπέρ τους 3-1 στο πρώτο παιχνίδι στη Μαδρίτη.

21:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη της ρεβάνς της φάσης των «8» του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στη Λίβερπουλ και τη Ρεάλ Μαδρίτης, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.