3
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:54

Σπουδαίο διπλό για τη Ρόδο με 3-2 μέσα στην έδρα της Καλλιθέας. Πρώτο τρίποντο για τα «ελάφια», που φτάνουν τους 7 βαθμούς, παρθενική ήττα για τους γηπεδούχους οι οποίοι μένουν στους 6.

16:53

Λήξη του αγώνα.

16:52

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Πίτκα για καθυστέρηση.

16:49

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:47

89': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για την Καλλιθέα με τον Ενγκουέμ να αντικαθιστά τον Καλύβα.

16:44

86': Χαμηλή σέντρα του Φέκκα από τα αριστερά, μαζεύει ο Πίτκας.

16:40

81': Εχει χτυπήσει στο πρόσωπο ο Καψάλης και δέχεται ιατρική φροντίδα. Συνέχεια στο ματς μετά από ένα λεπτό.

16:36

77': Διπλή αλλαγή για την Καλλιθέα. Σάμιος αντί Καντέ και Φέκκας αντί Παντελίδη.

16:33

75': Οφσάιντ ο Παπαγγελής αλλά φαίνεται να καλυπτόταν.

16:31

73': Κίτρινη κάρτα στον Πεχλιβανόπουλο.

16:31

Ματσάρα στο «Ελ Πάσο»...

16:30

72': Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο σκόρερ επειδή έβγαλε τη φανέλα του στον πανηγυρισμό.

16:30

Σέντρα του Πεχλιβανόπουλου από τα αριστερά πρώτη κεφαλιά από τον Δελαπόρτα, αποκρούει ο Πάντος και στην επαναφορά ο Βουργουτζή στέλνει με σουτ τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-3.

16:29

71': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΔΟ!

16:26

Ο Δελαπόρτας εκτελεί απευθείας το φάουλ, πάνω από το τείχος, δεν μπορεί να αποκρούσει ο Πάντος και 2-2.

16:26

68': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΔΟ!

16:25

67': Ρεβυθόπουλος αντί Μαρτσάκη η πέμπτη και τελευταία αλλαγή της Ρόδου.

16:25

66': Κίτρινη κάρτα στον Τσιντώνη για τάκλιν στον Τσίπρα λίγο έξω από την περιοχή.

16:20

62': Σουτ του Χοτζάλι έξω από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ.

16:18

60': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Εκτός ο Σταύρου, μπαίνει ο Τσιντώνης.

16:17

59': Αλλαγή για τη Ρόδο. Βουργουτζής και Πεχλιβανόπουλος αντί Χύσι και Νικολόπουλου αντίστοιχα.

16:15

56': Σέντρα Νικολόπουλου από τα αριστερά, στην απέναντι πλευρά ο Μαρτσάκης κάνει το μονοκόμματο σουτ αλλά ο Πάντος μπλοκάρει.

16:14

55': Κίτρινη κάρτα στον Παντελίδη.

16:13

Πλασαριστό σουτ Μαρουκάκη μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Καραγεώργη και καταλήγει στα δίχτυα. 2-1 οι γηπεδούχοι, γυρίζουν το ματς.

16:12

54': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:11

53': Απειλεί η Ρόδος, με τον Τσίπρα να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει με το αριστερό αλλά Πάντος και Καλύβας σώζουν την Καλλιθέα.

16:09

Σουτ του Καββαδία, η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενο και στρώνεται στον Καββαδία που εκτελεί από κοντά τον Πίτκα ισοφαρίζοντας σε 1-1.

16:08

50': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:08

49': Ο Χοτζάλι εκτελεί το πέναλτι σχεδόν στο κέντρο της εστίας αλλά ο Πίτκας του λέει «όχι».

16:07

Ο Χοτζάλι σεντράρει από τα δεξιά, με τη μπάλα να βρίσκει στο απλωμένο χέρι του Νικολόπουλου. Σωστή υπόδειξη από τον διαιτητή.

16:06

48': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ!

16:04

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

16:03

Αλλαγή για την Καλλιθέα. Χοτζάλι αντί Καραγιάννη.

16:03

Δεύτερη αλλαγή για τη Ρόδο. Ο Δελαπόρτας στη θέση του Ριτάκο.

15:48

Η Ρόδος προηγείται με 0-1 χάρη στο γκολ του Αρναρέλλη στο 17'.

15:47

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

15:46

45+2': Κόρνερ για την Καλλιθέα από τα δεξιά. Εκτελεί πλασαριστά ο Παπαγγελής για τον Στούπη, που κάνει το σουτ πάνω στον Μπαξεβάνο.

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:44

45': Κίτρινη κάρτα στον Σερέντιουκ.

15:44

44': Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόδο. Ο Μακρής αντί του Αρναρέλλη που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

15:44

44': Κίτρινη κάρτα στον Καλύβα.

15:43

43': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Καλύβας σηκώνει για τον Μαρουκάκη, που κάνει τη γυριστή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, μόλις άουτ.

15:41

40': Κακό διώξιμο Μαρτσάκη, η μπάλα στρώνεται στον Μαρουκάκη που σουτάρει με τη μία έξω από την περιοχή, άουτ.

15:39

39': Οφσάιντ ο Παπαγγελής, όμως δεν ήταν εκτεθειμένος.

15:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβάνο.

15:38

36': Καλή στιγμή για την Καλλιθέα, με τον Στούπη να πλασάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα δίπλα από αριστερό κάθετο δοκάρι η μπάλα.

15:34

34': Οφσάιντ ο Αρναρέλλης, ήταν σε αντικανονική θέση.

15:31

30': Εχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η Καλλιθέα και πιέζει για την ισοφάριση.

15:30

29': Διακοπή στο ματς, έχει τραυματιστεί ο Αρναρέλλης και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Ξανά ματς στο λεπτό...

15:27

27': Οφσάιντ ο Μαρουκάκης, αλλά καλυπτόταν.

15:27

26': Στο 56% υπέρ της Καλλιθέας η κατοχή έναντι 44 των «ελαφιών».

15:24

24': Ο Μαρουκάκης σουτάρει με το αριστερό λίγο μέσα από την περιοχή, εκτός εστίας.

15:20

20': Ο Μαρουκάκης στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά προηγουμένως είχε κάνει φάουλ στον Καραγεώργη. Σωστά δεν μετρά το γκολ.

15:18

Από τα δεξιά ο Μαρτσάκης φεύγει στην πλάτη της άμυνας, μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει παράλληλα για τον Αρναρέλλη που πλασάρει στην κενή εστία για το 0-1.

15:17

17': ΓΚΟΛ για τη ΡΟΔΟ!

15:16

17': Οφσάιντ ο Αρναρέλλης, ήταν εκτεθειμένος.

15:14

13': Ο Αρναρέλλης μπαίνει στην περιοχή και πέφτει στο έδαφος από παρεμπόδιση του Στούπη, δεν υπάρχει πέναλτι λέει ο διαιτητής. Μπάλα βρήκε ο παίκτης της Καλλιθέας.

15:11

10': Σουτ του Στούπη έξω από την περιοχή, 2 μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πίτκα η μπάλα.

15:09

9': Ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Καλύβας κάνει την κάθετη πάσα για τον Μαρουκάκη ο οποίος κάνει το σουτ απέναντι από τον Πίτκα που αποκρούει.

15:05

5': Ευκαιρία για τη Ρόδο! Ο Σερέντιουκ φεύγει στην κόντρα και μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, τετ α τετ με τον Πάντο κάνει το πλασέ αλλά ο γκολκίπερ των γηπεδούχων του λέει «όχι»

15:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

14:58

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Στον αντίποδα, τα «ελάφια», βρίσκονται στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και πιο συγκεκριμένα στην όγδοη θέση, έχοντας 4 βαθμούς, από ισάριθμες ισοπαλίες. Αυτή τη φορά στόχος για τους παίκτες του Κώστα Βελιτζέλου είναι να κάνουν... σεφτέ στις νίκες προκειμένου η ομάδα να αναρριχηθεί στον βαθμολογικό πίνακα. Οι Ροδίτες προέρχονται επίδης από εκτός έδρας «λευκή» ισοπαλία με αντίπαλο την Καλαμάτα.

14:48

Τη νίκη που θα της δώσει τη δυνατότητα να παραμείνει αήττητη αλλά και να διατηρηθεί στην τρίτη θέση ή να ανέβει στη δεύτερη σε περίπτωση βαθμολογικής απώλειας της Καλαμάτας (σ.σ. παίζει εντός με τον Αστέρα Βλαχιώτη) θα επιδιώξει η ομάδα του «Ελ Πάσο». Οι «κυανόλευκοι» ισοβαθμούν αυτή τη στιγμή με το Αιγάλεω στους 6 βαθμούς, ενώ προέρχονται από εκτός έδρας ισοπαλία με την Επισκοπή (0-0).

01:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Καλλιθέα - Ρόδος, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.