1
23:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:54

Μαζί και η Τσέλσι παρά το γκολ που δέχθηκε από την Πόρτο στο 93' με σκόρερ τον Ταρέμι.

23:53

Η Παρί Σεν Ζερμέν γνωρίζει την ήττα με 0-1 από τη Μπάγερν Μονάχου αλλά παίρνει το εισιτήριο για τους «4» του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:52

Τέλος στο ματς.

23:51

90+3': Ο Σανέ «αδειάζει» τον Μπάκερ μέσα στην περιοχή και δεξιά, γυρίζει αλλά ο Κέιλορ Νάβας μπλοκάρει.

23:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

90': Κίτρινη κάρτα στον Ερέρα.

23:46

88': Αλλαγή για τους Παριζιάνους. Εκτός γηπέδου ο Ντι Μαρία για να μπει ο Ερέρα.

23:44

Πιέζουν πλέον ασφυκτικά για το δεύτερο γκολ που θα τους χαρίσει την πρόκριση οι φιλοξενούμενοι...

23:42

85': Αλλαγή για τους Βαυαρούς. Χάβι Μαρτίνεθ αντί Τσούπο-Μότιγνκ.

23:40

82': Διαγώνιο πλασέ του Σανέ από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, λίγο άουτ.

23:36

78': Ο Εμπαπέ σκοράρει στην κόντρα αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

23:35

77': Σουτ του Κεν από θέση μέσα αριστερά, εντελώς άστοχο.

23:30

72': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Κεν παίρνει τη θέση του Ντράξλερ.

23:29

71': Αλλαγή για τη Μπάγερν Μονάχου. Μουσιάλα αντί Ντέιβις.

23:25

68': Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ.

23:21

62': Κάθετη του Σανέ στον Μίλερ, σουτ του τελευταίου από τη μικρή περιοχή, με τον Κέιλορ Νάβας να λέει «όχι».

23:17

58': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή των γηπεδούχων, με τον Μπάκερ να αντικαθιστά τον Ντιαλό.

23:16

57': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ντιαλό και θα γίνει αλλαγή.

23:12

55': Κίτρινη κάρτα στον Νταγκμπά.

23:12

53': Γύρισμα Ντι Μαρία εντός περιοχής και δεξιά, σε κενή εστία δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα ο Νεϊμάρ και ο Μπόατενγκ διώχνει σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:11

52΄: Κίτρινη κάρτα στον Αλάμπα.

23:07

49': Με πλάτη στο τέρμα, ο Νεϊμάρ στοπάρει, γυρίζει και κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ.

23:05

47': Σουτ του Αλάμπα από το ημικύκλιο, ξυστά από το αριστερό δοκάρι του Κέιλορ Νάβας.

23:03

22:50

Ημίχρονο και στην Ισπανία, με τις Τσέλσι και Πόρτο να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς γκολ.

22:48

Με γκολ του Τσούπο-Μότινγκ στο 41' η Μπάγερν Μονάχου προηγείται με 0-1 της Παρί Σεν Ζερμέν που είχε τρία δοκάρια με τον Νεϊμάρ!

22:47

Φινάλε πρώτου μέρους.

22:47

45+2': Πλασαριστό σουτ του Σανέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει ο Κέιλορ Νάβας.

22:45

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:43

44': Μακρινό σουτ του Αλάμπα, ο Κέιλορ Νάβας εκτινάσσεται και με το δεξί του χέρι διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:40

Ο Αλάμπα σουτάρει μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Κέιλορ Νάβας, με τον Τσούπο-Μότινγκ να παίρνει το «ριμπάουντ» και με κοντινή κεφαλιά να γράφει το 0-1.

22:39

40': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ!

22:39

39': Απίστευτο! Τρίτο ΔΟΚΑΡΙ για τους γηπεδούχους ξανά με τον Νεϊμάρ! Ο Βραζιλάνος σούπερ σταρ βγαίνει τετ α τετ με τον Νόιερ, πλασάρει αλλά η μπάλα σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

22:36

37': Νέο ΔΟΚΑΡΙ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ! Φαλτσαριστό σουτ του Νεϊμάρ με το εσωτερικό, λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και έξω.

22:34

34': ΔΟΚΑΡΙ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ! Ο Νεϊμάρ κάνει τις προσποιήσεις από θέση μέσα δεξιά και σουτάρει με δύναμη αλλά ο Νόιερ αποκρούει δύσκολα στην αριστερή του γωνία με τη βοήθεια και του δοκαριού.

22:31

32': Φεύγει σε αντεπίθεση ο Εμπαπέ, αλλά ο βοηθός τον σταματάει λανθασμένα για οφσάιντ.

22:29

Στο 30' στη Σεβίλλη, Τσέλσι και Πόρτο είναι στο 0-0.

22:27

27': Ευκαιρία για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Εμπαπέ φεύγει στην κόντρα από τα αριστερά, στρώνει στον Νεϊμάρ που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, με τον Νόιερ να κάνει μεγάλη απόκρουση παραχωρώντας κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:26

27': Χαμηλό σουτ Κίμιχ έξω από την περιοχή, μισό μέτρο έξω.

22:25

26': Ευκαιρία για τη Μπάγερν Μονάχου, με τον Σανέ να κάνει ένα πλασαριστό σουτ λίγο πίσω από το ημικύκλιο και τη μπάλα να περνά λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κέιλορ Νάβας.

22:23

24': Κόρνερ για τους Βαυαρούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

22:21

21': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Εμπαπέ.

22:16

17': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Ντι Μαρία από μαρκάρισμα του Ντέιβις. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Αργεντινός μέσος. Ξανά ματς στο λεπτό...

22:10

Γρήγορος ο ρυθμός του ματς στο πρώτο δεκάλεπτο.

22:05

4': Οφσάιντ ο Εμπαπέ, σωστή υπόδειξη.

22:03

3': Απειλεί η Παρί Σεν Ζερμέν, με τον Εμπαπέ να μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και να κάνει το πλασέ αλλά η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία και καταλήγει άουτ.

22:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

21:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:54

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Τσέλσι ως τυπικά γηπεδούχος αντιμετωπίζει την Πόρτο στο ουδέτερο «Σάντσεθ Πιθχουάν» έχοντας ως «προίκα» το 2-0 του πρώτου αγώνα στο ίδιο γήπεδο.

21:48

Οι Παριζιάνοι προέρχονται από άνετη εκτός έδρας νίκη με 4-1 επί του Στρασβούργου, στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής του Σαμπιονά, ενώ οι Βαυαροί από ισοπαλία 1-1 με την Ουνιόν Βερολίνου στην «Αλιάνζ Αρένα» για την 28η «στροφή» της Μπουντεσλίγκα.

21:44

Η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο έχει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά μετά το υπέρ της 3-2 στο πρώτο ματς στο Μόναχο.

21:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ρεβάνς για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ ανάμεσα στην Παρί Σεν Ζερμέν και τη Μπάγερν Μονάχου, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κέιλορ Νάβας, Νταγκμπά, Ντανίλο, Κιμπεμπέ, Ντιαλό, Γκουεγιέ, Παρέδες, Ντι Μαρία, Ντράξλερ, Νεϊμάρ, Εμπαπέ.
Αναπ: Ρίκο, Σαϊντανί, Κέρερ, Βεράτι, Ραφίνια, Κεν, Σαράμπια, Ερέρα, Φλορέντσι, Μπάκερ, Πεμπελέ, Ναζερά.
Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Ερνάντες, Ντέιβις, Κίμιχ, Αλάμπα, Σανέ, Κομάν, Μίλερ, Τσούπο-Μότινγκ.
Αναπ: Νίμπελ, Χάβι Μαρτίνεθ, Σαρ, Κουασί, Μουσιάλα, Στάνισιτς, Ζάισερ.
Ρέφερι: Ορσάτο (Ιταλία) Βοηθοί: Τζιαλατίνι (Ιταλία), Πρέτι (Ιταλία) VAR: Ιράτι (Ιταλία) AVAR: Γκουΐντα (Ιταλία) 4ος: Ντοβέρι (Ιταλία)