2
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Η Λαμία επικρατεί με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα μέσα στους «Ζωσιμάδες» με ανατροπή. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου φτάνει πλέον τους 30 βαθμούς, πιάνοντας τον Απόλλωνα Σμύρνης στην ένατη θέση της βαθμολογίας, και είναι αγκαλιά με την παραμονή. Διατηρούνται όγδοι με 34 οι Ηπειρώτες.

21:24

Λήξη του αγώνα.

21:23

90+3': Σουτ του Κάστρο λίγο πίσω από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

21:22

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Επασί για καθυστέρηση.

21:21

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

88': Αλλαγή για τη Λαμία. Παλαβαντισβίλι αντί Ντέλετιτς.

21:16

86': Κόρνερ για τους Ηπειρώτες από τα δεξιά, απομακρύνει εύκολα η άμυνα της Λαμίας.

21:15

84': Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Μπρένερ, μέσα ο Γροσδάνης.

21:13

Ο Βασιλακάκης περνά κάθετα στον Ντέλετιτς που με υποδειγματικό πλασέ εντός περιοχής και δεξιά και τετ α τετ με τον Λοντίγκιν κάνει το 1-2.

21:12

82': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:09

79': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

21:07

77': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Κάθετη του Μπρένερ στον Ελευθεριάδη, που πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά αλλά ο Επασί του λέει «όχι».

21:06

75': Βασιλακάκης αντί Μπιάρνασον η πρώτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

21:04

73': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΛΑΜΙΑ! Ο Ντέλετιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα, μετά από κεφαλιά του Καραμάνου, προλαβαίνει και πλασάρει τον Λοντίγκιν που έκανε έξοδο, αλλα η μπάλα σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι του γκολκίπερ των γηπεδουχων.

21:01

71': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:55

64': Ο Παμλίδης κάνει το ένα - δύο με τον Μιλιντσεάνου και σουτάρει λίγο πίσω από το πέναλτι αλλά ο Επασί μαζεύει.

20:52

62': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Παμλίδη να αντικαθιστά τον Καρτάλη και τον Σάλιακα τον Οικονομόπουλο.

20:50

59': Διακόπτεται το ματς για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Ντέλετιτς. Επανέναρξη σχεδόν στο λεπτό.

20:45

55': Κίτρινη κάρτα στον Ντέλετιτς.

20:43

53': Χαμηλό σουτ του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή και δεξιά, αργά άουτ.

20:40

49': Κίτρινη κάρτα στον Καρτάλη.

20:39

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Ο Καρτάλης γεμίζει σε φάουλ από τον άξονα και ο Τζανετόπουλος, στην προσπάθειά του να διώξει με το κεφάλι, στέλνει τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Επασί.

20:37

Καλοτραβηγμένη σέντρα του Ντέλετιτς σε εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Τζανετόπουλους παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και σκοράρει ισοφαρίζοντας σε 1-1.

20:37

47': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:35

46': Εναρξη του δεύτερου μέρους.

20:19

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 της Λαμίας χάρη στο γκολ του Μπρένερ στο 10'.

20:19

20:17

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.

20:10

38': Διαγώνιο σουτ του Μαρτίνεθ από την αριστερή γωνία της περιοχής, εκτός εστίας.

20:03

32': Ο Εραμούσπε τραβά τη φανέλα του Ντέλετιτς έξω από την περιοχή, καθαρό φάουλ αλλά ο Παπαπέτρου δεν το δίνει.

19:59

27': Κυκλοφορεί τη μπάλα η Λαμία αλλά δυσκολεύειται να πατήσει στην αντίπαλη περιοχή.

19:55

23': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Πίρσμαν και αφήνει τη θέση του στον Πήλιο.

19:53

22': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Πίρσμαν και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

19:52

20': Μένουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

19:47

Αρκετά καλός ο ρυθμός στο πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης.

19:42

Ο Καρτάλης εκτελεί το κόρνερ, ο Μπεχαράνο προσπαθεί να διώξει, με τη μπάλα να βρίσκει αρχικά στον Πίρσμαν και να καταλήγει στον Μπρένερ που με προβολή από κοντά γράφει το 1-0.

19:41

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:40

9': Κόρνερ για τον ΠΑΣ ΓΙάννια από τα δεξιά.

19:39

7': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, βγάζει η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα.

19:38

5': Ο Ελευθεριάδης κάνει ένα εντυπωσιακό γυριστό από το ημικύκλιο, ο Επασί όμως δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει.

19:36

3': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

19:35

3': Ευκαιρία για τη Λαμία! Φάουλ γέμισμα από τα δεξιά φέρνει σύγχυση στα καρέ των γηπεδούχων, ο Τζανδάρης στοπάρει στο ύψος της μικρής περιοχής και σουτάρει, ο Λοντίγκιν αποκρούει και στη συνέχεια η άμυνα παραχωρεί κόρνερ.

19:32

19:28

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:24

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη είχε επικρατήσει με 2-0 με γκολ των Ελευθεριάδη (30') και Παμλίδη (87' πέν.)

19:22

Οι Φθιώτες στον αντίποδα είναι ενδέκατοι με 27 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Βόλο.

19:16

Οι Ηπειρώτες βρίσκονται στην όγδοη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 34 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 2-1 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο ενώ στα μέσα της περασμένης εβδομάδας έμειναν στο 1-1 με τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες» για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τη Λαμία, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της SL1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Κάστρο, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Μιλιντσεάνου.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Λώλης, Σάλιακας, Πήλιος, Κάργας, Πανουργιάς, Λιάσος, Γροσδάνης, Παμλίδης.