3
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:55

Σπουδαία νίκη για την ΑΕΚ με 1-3 επί του Άρη. Οι «κιτρινόμαυροι» φτάνουν τους 51 βαθμούς και ανεβαίνουν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και ελπίζoυν να μη νικήσουν ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός στα παιχνίδια τους με Αστέρα Τρίπολης και Ολυμπιακό αντίστοιχα για να παραμείνουν εκεί. Διατηρουνται δεύτεροι και στους 54 πόντους οι Θεσσαλονικείς.

16:55

Λήξη του αγώνα και σύρραξη ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Ευτυχώς ηρεμούν τα πνεύματα με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

16:52

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Τσιντώτα για καθυστέρηση.

16:51

90+1': Οφσάιντ ο Μπερτόγλιο, σωστή υπόδειξη.

16:51

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:50

Τίποτα, το είχε κολλημένο ο στόπερ της ΑΕΚ.

16:49

90': Περιμένει ενημέρωση από το VAR ο Κουλμπάκοφ για πιθανό χέρι - πέναλτι του Νεντελτσιάρου.

16:48

89': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει ο Ολιβέιρα.

16:46

86': Ματίγια αντί Δεληζήση και Μήτρογλου αντί Σίλβα για τον Άρη που κλείνει τις αλλαγές του.

16:46

86': Αδύναμο σουτ Σίλβα από τα όρια της περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώτας.

16:43

82': Κίτρινη κάρτα στον Νεντελτσιάρου.

16:40

80': Απειλεί ο Άρης, με τον Λόπες να βάζει το πόδι του σωτήρια και να σταματάει σουτ του Σάσα μέσα απο την περιοχή!

16:39

79': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Λάθος μεταβίβαση του Κουέστα, ο Σιμάνσκι γίνεται δέκτης της μπάλας, πατάει περιοχή από τα δεξιά, ωστόσο ο πορτιέρε του Άρη θα διορθώσει το λάθος του με καίρια απόκρουση.

16:35

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ αφήνει τη θέση του στον Κοσίδη.

16:34

74': Από μία κίτρινη κάρτα σε Σιμάνσκι και Μ. Γκαρσία.

16:33

73': Στα πόδια των παικτών του Άρη πλέον η κυκλοφορία.

16:29

70': Διπλή αλλαγή για την Άρη. Μ. Γκαρσία αντί Μαντσίνι και Γκάνεα αντί Σούντγκρεν.

16:27

67': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστή υπόδειξη.

16:24

64': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μάνταλος αντί Γαλανόπουλου και Ολιβέιρα αντί Λ. Γκαρσία.

16:22

62': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ανσαριφάρντ κερδίζει την κόντρα από τον Δεληζήση, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει στο τετ α τετ τον Κουέστα που όμως αποκρούει.

16:21

60': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μιτάι αντί Βασιλαντωνόπουλου.

16:16

Ο Σίλβα δίνει στον Μάνο, εκείνος πιο δεξιά στον Μαντσίνι ο οποίος με συρτό σουτ νικάει τον Τσιντώτα και μειώνει σε 1-3.

16:16

56': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:15

54': Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόγλιο.

16:14

52': Σουτ εκτός περιοχής από τον Μπερτόγλιο, διώχνει σε κόρνερ ο Τσιντώτας που δεν αποφέρει κάτι.

16:10

48': Φάουλ για τον Άρη δέκα μέτρο έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

16:09

47': Ζητούν πέναλτι οι γηπεδούχοι για φράγμα του Σβάρνα στον Μπερτόγλιο. Δεν υπήρχε παράβαση, υπερβολικό το πέσιμο του Αργεντινού μεσοεπιθετικού.

16:07

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

16:07

Αλλαγή για τον Άρη. Μάνος αντί Μπρούνο.

15:50

Καταιγιστική η ΑΕΚ, προηγείται με 0-3 του Άρη έχοντας πάρει σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη.

15:50

Λήξη στο πρώτο ημίχρονο.

15:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:44

43': Κίτρινη κάρτα στον Λόπες.

15:43

43': Οφσάιντ ο Μαντσίνι, ήταν σε αντικανονική θέση.

15:38

Ο Ανσαριφάρντ εκτελεί ψηλά δεξιά το πέναλτι, πέφτει από την άλλη ο Κουέστα και το σκορ πλέον στο 0-3.

15:37

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:37

36': Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο Ρόουζ. Μέχρι και για κόκκινη ήταν το μαρκάρισμα.

15:36

Και δίνει πέναλτι ο Λευκορώσος διαιτητής. Σωστή και αυτή η υπόδειξη.

15:35

Η αλήθεια είναι πως ο Γάλλος στόπερ διώχνει πρώτα τη μπάλα αλλά μετά βρίσκει τον Γαλανόπουλο στο καλάμι με τις τάπες.

15:35

Πάει να δει το VAR ο Κουλμπάκοφ για πιθανό πέναλτι.

15:34

Μικρή διακοπή, έχει πέσει στο χορτάρι ο Γαλανόπουλος από χτύπημα του Ρόουζ.

15:30

Ο Ανσαριφάρντ κερδίζει τη διεκδίκηση από τον Σούντγκρεν στα αριστερά, πετάει στον χώρο για τον Σιμάνσκι ο οποίος πατάει περιοχή, πασάρει δεξιά στον Βασιλαντωνόπουλο που πλασάρει εύστοχα για το 0-2.

15:29

28': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:28

28': Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα.

15:28

27': Ο Τάνκοβιτς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και πλασάρει με το δεξί, αδύναμα, μπλοκάρει ο Κουέστα.

15:26

26': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, διώχνει ο Λ. Γκαρσία.

15:25

24': Οφσάιντ ο Σίλβα αλλά καλυπτόταν.

15:23

23': Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο.

15:22

21': Καλοτραβηγμένη σέντρα - σουτ του Λ. Γκαρσία από τα δεξιά, ο Κουέστα απομακρύνει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:22

20': Αδύναμο σουτ του Σίλβα εντός της μεγάλης περιοχής και λίγο αριστερά, περνάει άουτ.

15:18

18': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Λόπες και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:17

17': Σέντρα του Μπρούνο από τα δεξιά, ο Μπερτόγλιο δεν μπορεί να πιάσει σε πρώτο χρόνο την κεφαλιά, ενώ σε δεύτερο το σουτ του Μαντσίνι είναι αδύναμο και ο Τσιντώτας μπλοκάρει.

15:13

Εκτελεί χαμηλά στα δεξιά ο Τάνκοβιτς, πέφτει από την άλλη ο Κουέστα και 0-1.

15:12

12': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

15:12

Δίνεται το «ΟΚ» από το VAR και ισχύει κανονικά το πέναλτι...

15:11

Περιμένουμε τον έλεγχο από τους VARίστες.

15:10

10': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Λόπες μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει τη ντρίμπλα στον Ρόουζ ο οποίος τον ανατρέπει καθαρά.

15:08

7': Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, διώχνει σωτήρια ο Σάκιτς προ του Λ. Γκαρσία.

15:06

Η ΑΕΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά.

15:01

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:55

Απρόοπτο και στην ΑΕΚ, με τον Αλμπάνη να νιώθει ενοχλήσεις στην προθέρμανση και τη θέση του στην ενδεκάδα να παίρνει ο Τάνκοβιτς.

14:53

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Γκάμα προέκυψε στον Άρη. Ο Πορτογάλος μέσος δέχθηκε ένα χτύπημα στην τελευταία προπόνηση, δοκίμασε πριν από λίγο το πόδι του όμως τέθηκε νοκ άουτ από την αναμέτρηση.

14:50

Στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, η Ένωση είχε κερδίσει με 1-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» ενώ στο ΟΑΚΑ ο Άρης είχε πάρει το διπλό με 2-0.

14:43

Οι «κιτρινόμαυροι» στον αντίποδα, την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισαν τη συντριβή με 5-1 από τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ ενώ μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με 1-0 από τον ΠΑΟΚ στο ίδιο γήπεδο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

14:39

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 54 βαθμούς και προέρχονται από το εντός έδρας 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης.

14:36

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα Άρης - ΑΕΚ , στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.