2
16:42

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr

16:41

Σε ένα χορταστικό ματς, με έξι γκολ, πολλές ευκαιρίες και ένα πέναλτι, ο Ιωνικός καταφέρνει να πάρει την 7η σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

16:41

Τέλος αγώνα. Ιωνικός - Δόξα Δράμας. 4-2.

16:39

90+2': Σουτ του Ματσούκα, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

16:38

Ο Κόντος εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία, Αναγνωστόπουλος και δοκάρι σώζουν αρχικά τον Ιωνικό αλλά στην επαναφορά η μπάλα πηγαίνει πάνω στον Κόντο ο οποίος πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ σήμερα, μειώνοντας σε 4-2.

16:37

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:37

90': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΞΑ!

16:36

90': Πέναλτι για την Δόξα. Ο Μαυριάς κάνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή η μπάλα σταματάει στο χέρι του Παπαγεωργίου.

16:36

89': Σέντρα του Κάστρο από τα δεξιά, ο Μάναλης παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

16:31

84': Ο Μενσά κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

16:30

83': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Κουϊρουκίδης αντί του Πλατέλλα.

16:30

Ο πολύ δραστήριος Κουτσιανικούλης βγάζει μία σέντρα από τα αριστερά και ο Κόντος με κεφαλιά πετυχαίνει το γκολ της τιμής για τους «μαυραετούς», 4-1.

16:30

83': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΞΑ!

16:29

82': O Κουτσιανικούλης κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

16:27

80': Ο Γκοτσούλιας κάνει την σέντρα από τα δεξιά και η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον αμαρκάριστο Ματσούκα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά το σουτ του μεσοεπιθετικού των γηπεδούχων καταλήγει άουτ.

16:25

79': O Πλατέλλας εκτελεί απευθείας το φάουλ, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου.

16:25

78': Κίτρινη στον Αγιώτη.

16:22

75': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μουστάκης αντί του Κοτσώνη και ο Ματσούκας αντί του Βλαχομήτρου.

16:21

74': Μακρινό σουτ του Κουτσιανικούλη, η μπάλα άουτ.

16:20

73': Οφσάιντ ο Μάναλης.

16:18

71': Αλλαγή για την Δόξα. Ο Κόντος αντί του Άντερσον.

16:18

Δεύτερο γκολ του Αργεντίνου φορ σήμερα, 13 συνολικά στο πρωτάθλημα.

16:17

Ωραία επίθεση για τους Νικαιώτες, με τον Πλατέλλα να δίνει στον Μάναλη και εκείνος βγάζει την σέντρα από τα αριστερά και ο Κάστρο πιάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

16:17

70': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ!

16:15

Διακοπή στο ματς, Στο έδαφος βρίσκονται οι Άντερσον και Τσιριγώτης. Αμφότεροι δέχονται τις πρώτες βοήθειες.

16:13

Ο Κάστρο κάνει την σέντρα ο Κάστρο από τα δεξιά και ο Νιάσε στο ύψος του πρώτου δοκαριού πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 3-0.

16:13

66': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ!

16:12

66': Κόρνερ για την Δόξα. Ο Μαυριάς εκτελεί, ο Μαρινακης κάνει το σουτ άουτ.

16:10

63': Κίτρινη στον Κουτσιανικούλη.

16:10

63': Με την είσοδο του στο ματς ο Μάναλης χάνει μεγάλη ευκαιρία με το πλασέ του να σταματάει στον Στεφανάκο.

16:09

62': Οφσάιντ ο Πλατέλλας.

16:09

62': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Οι Νιάσε και Μάναλης αντί των Ρόλε και Μουμίν.

16:06

59': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους Δραμινούς, στην θέση του Παπαργυρίου θα περάσει ο Μενσά.

16:06

Αλλαγή στην αλλαγή για την Δόξα.Ο Παπαργυρίου που νωρίτερα συγκρούστηκε με τον Κοτσώνη δεν μπορεί να συνεχίσει.

16:05

Τελικά ο Παπαργυρίου δεν μπορεί να συνεχίσει, έχει πέσει ξανά στο έδαφος.

16:05

Συνεχίζει τελικά ο αμυντικός της Δόξας.

16:04

Αποχωρεί ως τραυματίας ο Παπαργυρίου, που μπήκε στο ματς πριν από 11 λεπτά.

16:02

55': Κόρνερ για την Δόξα. Ο Μαυριάς εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:58

Πολύ οριακό το οφσάιντ στο ακυρωθέν γκολ του Κάστρο, φαίνεται να καλύπτεται.

15:56

51': Ο Κάστρο σκοράρει από σέντρα του Ρόλε, με κεφαλιά, αλλά υποδείχτηκε οφσάιντ.

15:55

50': Ο Άντερσον ανεβαίνει και δοκιμάζει ένα πολύ φιλόδοξο σουτ με τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει δίχως πρόβλημα.

15:54

47': Ο Κάστρο μπαίνει από αριστερά, πλασάρει τον Στεφανάκο και πριν η μπάλα μπει στα δίχτυα της Δόξας διώχνει με προβολή ο Αγιώτης.

15:52

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:51

46': Διπλή αλλαγή για τον Δόξα Δράμας. Οι Παπαργυρίου και Μαρινάκης αντί των Χάμοντ και Κουκόλη.