1
21:27

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Τεράστιο διπλό για την ΑΕΛ μέσα στο Περιστέρι! Οι Θεσσαλοί κερδίζουν με 0-1 τον Ατρόμητο, φτάνουν τους 23 βαθμούς και ανεβαίνουν στην προτελευταία θέση, ρίχνοντας τον Παναιτωλικό στον πάτο.

21:26

Τέλος στο ματς.

21:24

Παίζουμε καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις...

21:20

90+3': Στο έδαφος ο Γκράουρ με πρόβλημα τραυματισμού. Δέχεται ιατρική φροντίδα. Ξανά ματς στο λεπτό.

21:19

90+1': Απειλεί ο Ατρόμητος! Εκτελεί με γέμισμα το φάουλ ο Μουνίθ, διαγώνιο σουτ του Γκάλο στο δεύτερο δοκάρι, άουτ. Ηταν εκτεθειμένος πάντως ο δεξιός μπακ των γηπεδούχων.

21:18

Εξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:17

90': Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς για ένα φάουλ στον Μανούσο περίπου 5 μέτρα εκτός περιοχής και αριστερά.

21:15

88': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μιλοσάβλιεβιτς αντί Ντρουρμισάι και Γκράουρ αντί Ακούνια.

21:08

79': Κίτρινη κάρτα στον Μαυρομμάτη.

21:07

Οι καθυστερήσεις θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 5 λεπτά. Υπάρχουν πολλές διακοπές ενώ είχαμε και τον τραυματισμό του Μανδά.

21:07

78': Κίτρινη κάρτα στον Νάγκι.

21:06

78': Σπουδαία επέμβαση του Νάγκι σε κεφαλιά του Γούτα, ωστόσο υπάρχει και οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση.

21:02

75': Αλλαγή για τους Θεσσαλούς. Εκτός ο Μπεν Χατίρα, μέσα ο Ζίζιτς.

21:01

73': Κίτρινη κάρτα στον Μαξιμένκο για καθυστέρηση.

20:58

71': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Θεοδωράκη να παίρνει τη θέση του Μανδά. Μέσα κα ο Μάτιτς αντί του Χριστοδουλόπουλου.

20:58

70': Υπάρχει σοβαρός τραυματισμός του Μανδά. Κλαίει ο γκολκίπερ του Ατρομήτου, θα γίνει αλλαγή.

20:56

69': Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι για αχρείαστο φάουλ στον Μανδά.

20:53

66': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μανδάς.

20:51

64': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Ηλιάδης αντί Γιακιμόφσκι και Νικολιάς αντί Γλυνού.

20:50

63': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:47

60': Ο Μανούσος σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν κατά πολύ εκτεθειμένος ο επιθετικός των Περιστεριωτών.

20:46

59': Κόρνερ για τους Θεσσαλούς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:45

58': Μουνίθ αντί Νάτσου η δεύτερη αλλαγή του Ατρόμητου.

20:43

Υπάρχει ένταση στις κερκίδες με κάποιος ανθρώπους των γηπεδούχων και τον Αλέξη Κούγια.

20:43

55': Έχει ματώσει στο χείλος ο Μπέρτος και περνά εκτός αγωνιστικού χώρου για τις πρώτες βοήθειες.

20:39

52': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Φάουλ - γέμισμα του Ούμπιντες από τα δεξιά, ο Μανούσος κάνει την προβολή αλλά ο Νάγκι αποκρούει. Σε δεύτερο χρόνο και στη προσπάθεια του επιθετικού του Ατρομήτου σε δεύτερο χρόνο παραχωρεί κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

20:38

51': Κίτρινη κάρτα στον Γιακιμόφσκι.

20:33

46': Ξεκινά το δεύτερο μέρος.

20:18

Η ΑΕΛ προηγείται με 0-1 του Ατρομήτου χάρη στο γκολ του Στίφλερ στο 41'.

20:17

20:16

45+2': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ! Σέντρα από τα δεξιά του Ούμπιντες, ο Μανούσος στέλνει με κοντινή κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, άουτ και το σουτ του Αγκάγιεφ στην εξέλιξη της φάσης.

20:15

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:14

Εκτελεί το κόρνερ ο Γκάλο, κεφαλιά του Γόυτα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Νάγκι.

20:14

44': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά.

20:10

Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Ντουρμισάι, τη βγάζει ο Μανδάς και στην επαναφορά ο Στίφλερ με κοντινό σουτ γράφει το 0-1.

20:10

41': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:09

40': Κίτρινη κάρτα στον Γκαλβάο.

20:08

38': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Γκάλο πιάνει έναν κεραυνό από τα 30 μέτρα, απογειώνεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Νάγκι που δεν αποφέρει κάτι.

20:06

37': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ενσικουλού και παραχωρεί τη θέση του στον Αγκάγιεφ.

20:03

34': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ενσικουλού και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου.

20:02

33': Κίτρινη κάρτα στον Γλυνό.

19:58

26': Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά Στίφλερ στο πρώτο δοκάρι, αρκετά έξω η μπάλα.

19:55

26': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

19:50

21': Μονοκόμματο σουτ του Σάλομον λίγο μέσα από την περιοχή, άουτ.

19:49

20': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ακούνια κάνει το πλασαριστό σουτ σχεδόν από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μανδά.

19:45

15': Μακρινό σουτ από τον Νάτσο, στα χέρια του Νάγκι.

19:41

12': Οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος, σωστή υπόδειξη.

19:37

Οι γηπεδούχοι έχουν τη μπάλα στα πόδια τους στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

19:33

3': Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Χριστοδουλόπουλος.

19:30

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Και τα δύο αντίστοιχα ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος έληξαν ισόπαλα. Σε αυτό του πρώτου γύρου στο Αλκαζάρ, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 ενώ σε αυτό του δεύτερου στο Περιστέρι το σκορ ήταν 1-1.

19:21

Οι «βυσσινί» στον αντίποδα, είναι τελευταίοι με 20 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία επίσης 1-1 με τον Παναιτωλικό.

19:16

Οι «κυανόλευκοι», που έχουν 29 πόντους και βρίσκονται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας, την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Περιστέρι.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος - ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.