2
16:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:40

Ο Λεβαδειακός κερδίζει με 1-2 τον Απόλλωνα Λάρισας και μένει στη δεύτερη θέση και στο -5 από τον πρωτοπόρο Ιωνικό.

16:40

Λήξη του αγώνα.

16:38

90+4': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Μένκα να κάνει σπουδαία επέμβαση σε προβολή του Γκουντρουμπή.

16:36

Ο Μπιανκόνι εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Γλύκος και 1-2.

16:35

90+2': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:35

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:34

Ο Νίλι μαρκάρεται αντικανονικά, σύμφωνα με τον Τσακαλίδη, από τον Χατζή και έχουμε την εσχάτη των ποινών.

16:34

90': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:33

89': Από μία κίτρινη κάρτα σε Κονέ και Ομπράντοβιτς για αψιμαχία.

16:33

Ο Χατζής ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει σε 1-1.

16:32

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

16:31

Ο Τασιούλης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Νίλι και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα. Δεν υπάρχει τίποτα όμως... Κίτρινη και στον Ισπανό για διαμαρτυρία.

16:31

87': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

16:30

86': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι, με τον Μπιανκόνι να βγαίνει στην αντεπίθεση και να σουτάρει με δύναμη μέσα από τον περιοχή αλλά ο Γλύκος του λέει «όχι».

16:29

86': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Θεοχάρης αντί Νίκα.

16:26

83': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Ο Τασιούλης με ωραία κίνηση αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο μέσα στην περιοχή και σουτάρει αλλά ο Μένκα κάνει σπουδαία επέμβαση.

16:25

81': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Λίταινας αφήνει τη θέση του στον Γκουντρουμπή.

16:18

73': Ελέγχει το ματς ο Λεβαδειακός μετά το γκολ που πέτυχε.

16:13

69': Αλλαγή για τους Βοιωτούς. Ο Κονέ παίρνει τη θέση του Κωστή.

16:11

67': Κίτρινη κάρτα στον Λουκά.

16:10

67': Τασιούλης αντί Μπάλλα η δεύτερη αλλαγή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:09

66': Κόρνερ για τους Θεσσαλούς από τα δεξιά, απομακρύνει ο Τζημόπουλος.

16:08

64': Οφσάιντ ο Αθανασιάαδης, ήταν σε αντικανονική θέση.

16:05

Ο Νίκας κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μπιανκόνι με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι νικά τον Γλύκο για το 0-1.

16:05

61': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:02

59': Διπλή αλλαγή για τους Βοιωτούς. Μαρίνος αντί Πολέτο και Μπιανκόνι αντί Μυτίδη.

15:58

55': Ο Κωστή εκτελεί το κόρνερ, ο Νίκας παίρνει την κεφαλιά με τη μπάλα να περνά παράλληλα με την εστία και να καταλήγει άουτ.

15:58

54': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

15:57

53': Οφσάιντ ο Ομπράντοβιτς, σωστή υπόδειξη.

15:56

52': Οφσάιντ ο Μυτίδης, ήταν εκτεθειμένος.

15:52

48': Μικρή διακοπή. Έχει χτυπήσει στο δεξί γόνατο ο Μπάλας και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Έχουμε ξανά παιχνίδι στο λεπτό.

15:50

46': Καλοτραβηγμένη εκτέλεση φάουλ του Κωστή από τα δεξιά, βγάζει με το κεφάλι ο Αθανασιάδης.

15:49

46': Έναρξη δεύτερου μέρους.

15:33

Παιχνίδι με καλό ρυθμό και ευκαιρίες στη Φιλιππούπολη αλλά το 0-0 είναι το αποτέλεσμα με το οποίο πηγαίνουν στα αποδυτήρια Απόλλων Λάρισας και Λεβαδειακός.

15:33

Φιναλε στο πρώτο μέρος.

15:30

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:24

40': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Ο Γιάκος ανοίγει στα αριστερά για τον Λίταινα, που βγαίνει τετ α τετ με τον Μένκα και σουτάρει αλλά ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού του λέει «όχι».

15:23

39': «Δεν σέβεσαι», φωνάζει στον Αθανασιάδη ο Σανίνο προφανώς για κάποιο μαρκάρισμα.

15:18

34': Μικρή διακοπή. Παναγιώτου και Σκούπρα συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι και δέχονται ιατρική φροντίδα. Ξανά ματς στο δίλεπτο.

15:17

33': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σέντρα του Παναγιώτου από τα αριστερά, δεν διώχνει καλά με το κεφάλι ο Χατζής, η μπάλα καταλήγει στον Νίλι στο δεύτερο δοκάρι που κάνει το δυνατό σουτ αλλά ο Γλύκος αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:16

30': Με δυνατές φωνές δίνει οδηγίες στους παίκτες του ο Τζιουζέπε Σανίνο, πιο ήρεμος ο Κώστας Φραντζέσκος.

15:12

27': Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, αναγκαστική. Ο Λουκάς παίρνει τη θέση του Γκόλια.

15:09

25': Μικρή διακοπή. Έχει τραυματιστεί ο Γκόλιας και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο στόπερ των γηπεδούχων και θα γίνει αλλαγή.

15:04

20': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Πολέτο αλλά καλυπτόταν.

15:03

18': Εκτελείται το κόρνερ από τον Κωστή, κεφαλιά από τον Πολέτο, πολύ 18': άστοχη.

15:02

18': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά.

14:59

15': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Υπέροχη μπαλιά του Γιάκου στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, ο Ομπράντοβιτς κατεβάζει και μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά αλλά το σουτ που επιχειρεί φεύγει ένα μέτρο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μένκα.

14:57

13': Μακρινό σουτ του Νίκα, πολύ κακό, έξω από το γήπεδο βγαίνει η μπάλα!

14:55

11': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

14:55

10': Αστοχη έξοδος του Γλύκου στα όρια της μεγάλης περιοχής, δεν μπορεί να επωφεληθεί κάποιος παίκτης του Λεβαδειακού.

14:52

7': Κόρνερ για τους Βοιωτούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

14:49

4': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Εκτελείται το κόρνερ από τον Γιάκο, πρώτη κεφαλιά από παίκτη των γηπεδούχων, δεύτερη από τον Γκόλια στο ύψος της μικρής περιοχής πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14:48

4': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα δεξιά

14:45

14:42

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:39

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκη. Το σύνολο του Κώστα Φραντζέσκου από το εκτός έδρας 1-0 επί της Δόξας Δράμας ενώ οι «πράσινοι» από το 3-0 απέναντι στην Παναχαϊκή στη Λιβαδειά.

14:31

Οι «κυανόλευκοι» βρίσκονται στην όγδοη θέση της κατάταξης με 24 βαθμούς ενώ οι Βοιωτοί είναι δεύτεροι με 35.

14:22

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Απόλλωνα Λάρισας και τον Λεβαδειακό για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Γλύκος, Σκούπρα, Γκόλιας, Χατζής, Καμπέρης, Μπάμπης, Μπάλλας, Ομπράντοβιτς, Λίταινας, Γιάκος, Αθανασιάδης.
Αναπ: Αστράς, Μπαλογιάννης, Σούλτσε, Λουκάς, Γκουντρουμπής, Γεωργακόπουλος, Καλούσης, Τασιούλης, Μόρας.