0
13:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports,gr.

13:49

Η Καβάλα επικρατεί με 3-0 του Πιερικού και κάνει το 4x4 στον Βόρειο όμιλο της Football League.

13:48

Τέλος στο ματς.

13:47

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Χ. Παπαδόπουλο.

13:46

90+2': Κόρνερ για τον Πιερικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

13:45

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

13:42

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πιερικός, με τον Τακίδη να αντικαθιστά τον Γκατσολάρι.

13:40

Γρήγορη εκτέλεση φάουλ από πλευράς γηπεδούχων, πιάνουν στον ύπνο την άμυνα του Πιερικού, με τον Αδαμάκη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ εντός περιοχής και δεξιά να νικά με πλασέ στο τετ α τετ τον Αλεξιάδη και να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον 20χρονο επιθετικό.

13:40

85': ΓΚΟΛ για την ΚΑΒΑΛΑ!

13:38

Εχει πέσει αρκετά ο ρυθμός.

13:35

81': Βακιρτζής αντί Θωμαΐδη η πέμπτη και τελευταία αλλαγή της Καβάλας.

13:33

78': Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη, που διαμαρτυρήθηκε από τον πάγκο στον τέταρτο.

13:29

74': Διπλή αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Ίτσιος αντί Ιντζόγλου και Μηλιώτης αντί Κυβελίδη.

13:25

73': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός οι Βαλαβανόπουλος και Ορφανίδης, στις θέσεις τους Μελισσόπουλος και Γεωργακόπουλος αντίστοιχα.

13:22

67': Ο Θωμαΐδης σεντράρει από τα δεξιά, ο Βαλαβανόπουλος κάνει την κεφαλιά υπό πίεση, πάνω από τα δοκάρια.

13:21

67': Κόρνερ για την Καβάλα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

13:18

64': Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Αδαμάκης φάτσα με τον Αλεξιάδη πλασάρει εντός περιοχής και δεξιά, αποκρούει ο γκολκίπερ του Πιερικού, η μπάλα καταλήγει στον Ορφανίδη που κάνει το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Μακρής διώχνει πάνω στη γραμμή!

13:17

62': Οφσάιντ ο Αποστολόπουλος, σωστό.

13:16

Να σημειωθεί ότι στα επίσημα βρίσκεται και ο πρώην Ολυμπιονίκης του άλματος εις μήκος και νυν δήμαρχος Κατερίνης, Κώστας Κουκοδήμος.

13:14

60': Διπλή αλλαγή για τον Πιερικό. Κανταρτζής αντί Τοπαλίδη και Μπουολί αντί Δεμηρτζόγλου.

13:12

58': Οφσάιντ ο Κυβελίδης, ήταν εκτεθειμένος.

13:11

57': Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Κέρθι αντικαθιστά τον Κόκκορη.

13:10

56': Εκτελεί το φάουλ ο Γιαλαμίδης, ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αλεξιάδη.

13:09

54': Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Γιαλαμίδη για φάουλ στον Κόκκορη στο ημικύκλιο. Ανέτρεψε τον αντίπαλό του ο στόπερ του Πιερικού ενώ ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι.

13:07

52': Κόρνερ για τους Κατερινιώτες από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

13:04

Ο Ορφανίδης εκτελεί ένα φάουλ με γέμισμα από τα δεξιά, ο Στίκας πιάνει μία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, μετά λίγο στο σώμα του Αλεξιάδη και μέσα. 2-0 για τους γηπεδούχους.

13:04

49': ΓΚΟΛ για την ΚΑΒΑΛΑ!

13:02

Ο Βαλαβανόπουλος σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, κόντρες, ξανά στον ίδιο η μπάλα, πάσα στον Αδαμάκη ο οποίος με κοντινό σουτ σκοράρει για το 1-0.

13:02

47': ΓΚΟΛ για την ΚΑΒΑΛΑ!

13:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

13:01

Αλλαγή για την Καβάλα. Αδαμάκης αντί Λ. Παπαδόπουλου.

12:45

Μοιρασμένο παιχνίδι στο «Ανθή Καραγιάννη», με Καβάλα και Πιερικό να πηγάινουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

12:44

12:43

Ενα λεπτό οι καθυστερήσεις.

12:41

43': Ο Μακρής εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από μεγάλη απόσταση, πολύ άστοχο.

12:35

37': Ευκαιρία για την Καβάλα! Ο Λ. Παπαδόπουλος σουτάρει εκτός περιοχής και δεξιά, ο Αλεξιάδης αποκρούει ασταθώς και στη συνέχεια μπλοκάρει με τη βοήθεια του Ιντζόγλου.

12:33

36': Καλή στιγμή για την Καβάλα. Ο Ορφανίδης γύρίζει μέσα από την περιοχή και δεξιά για τον Λ. Παπαδόπουλο που κάνει το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αλεξιάδη.

12:29

32': Εκτελεί το κόρνερ ο Ορφανίδης από τα αριστερά, διώχνει ο Γιαλαμίδης.

12:29

31': Εκτελεί το φάουλ ο Ορφανίδης, η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του Κυβελίδη, που ήταν στο τείχος, και καταλήγει κόρνερ.

12:28

30': Φάουλ για τους γηπεδούχους σε καλό σημείο, περίπου 10 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

12:26

28': Ο Δεμηρτζόγλου φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με δύναμη αλλά δεν βρίσκει στόχο.

12:24

26': Κίτρινη κάρτα στον Τοπαλίδη.

12:18

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

12:16

19': Κόρνερ για την Καβάλα από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Κυβελίδης.

12:14

17': Πλασαριστό σουτ του Ιντζόγλου από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Κυρίτσης.

12:10

12': Μακρινό σουτ του Δεμηρτζόγλου, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

12:07

9': Καλή στιγμή για τον Πιερικό! Ο Ιντζόγλου κάνει το σουτ 3 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κυρίτση.

12:05

7': Ο Γκατσολάρι δοκιμάζει ένα σουτ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά, άστοχο.

12:03

5': Μακρινό σουτ από τον Ορφανίδη, ψηλά άουτ.

11:58

1': Ξεκινάει το ματς.

11:56

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

11:54

Αν και έχουν μεγάλη ιστορία σε όλες τις κατηγορίες, οι δύο ομάδες έχουν να συναντηθούν από τη σεζόν 2013-14. Στις 2 Φεβρουαρίου 2014 η Καβάλα είχε επικρατήσει με 2-0 με γκολ των Καπνίδη και Πάλλα αλλά στο τέλος υποβιβάστηκε στη Γ' Εθνική.

11:53

Ντεμπούτο στον πάγκο των φιλοξενούμενων κάνει ο Μάριος Παναγιώτου. Ο Κύπριος τεχνικός διαδέχθηκε προ ημερών τον Σάκη Παπαβασιλείου ο οποίος απολύθηκε.

11:51

Στον αντίποδα, οι «μελανόλευκοι» είναι δεύτεροι μαζί με τον Ολυμπιακό Βόλου στους 6 βαθμούς και την την προηγούμενη αγωνιστική επιβλήθηκαν με 2-0 του Θεσπρωτούν στην Κατερίνη.

11:46

Οι «Αργοναύτες» ισοβαθμούν με τη Βέροια στην πρώτη θέση της κατάταξης με 9 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Απόλλωνα Πόντου.

11:41

Φίλες και φίλοι του a-spors.gr, καλημέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Καβάλα - Πιερικός, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.