Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:54

Τέλος και στη Σεβίλλη, με την Τσέλσι να κερδίζει με 2-0 την Πόρτο.

23:53

Η Παρί Σεν Ζερμέν παίρνει τεράστιο διπλό με 2-3 επί της Μπάγερν Μονάχου και αποκτά σημαντικό προβάδισμα για πρόκριση στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

23:53

Λήξη του αγώνα!

23:52

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:51

90': Αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν, Ραφίνια αντί Νεϊμάρ.

23:50

90': Νέα καλή στιγμή για τη Μπάγερν Μονάχου, με την κεφαλιά του Αλάμπα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:49

89': Κίτρινη κάρτα στον Τσούπο-Μότινγκ.

23:48

Πάρα πολλές οι χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους. Αναρωτιόμασε αν αγωνιζόταν ο Λεβαντόφσκι πόσο θα έδειχνε ο φωτεινός πίνακας...

23:46

86': Ευκαιρία για τη Μπάγερν Μονάχου! Ο Αλάμπα κάνει το συρτό σουτ λίγο μέσα από τη μεγάλη περιοχή, σύριζα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κέιλορ Νάβας η μπάλα.

23:45

85': Σουτ του Ντράξλερ απέξω, 2 μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:41

Πόρτο - Τσέλσι 0-2 με γκολ του Τσίλγουελ στο 85'.

23:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, 25 οι τελικές για τους γηπεδούχους μόλις 5 για την Παρί Σεν Ζερμέν!

23:34

75': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:32

72': Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ.

23:31

71': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Εκτός ο Ντι Μαρία, μπαίνει ο Κεν.

23:30

70': Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ.

23:28

Οι φιλοξενούμενοι βγαίνουν στην κόντρα, ο Εμπαπέ μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία του Νόιερ γράφει το 2-3.

23:28

68': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ!

23:25

65': Εχει ματώσει στο κεφάλι ο Μίλερ και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

23:22

62': Κίτρινη κάρτα στον Ντράξλερ.

23:20

Ο Κίμιχ εκτελεί ένα φάουλ από τα δεξιά, ο Μίλερ πετάγεται στην καρδιά της άμυνας της Παρί Σεν Ζερμέν και με κεφαλιά σκοράρει ισοφαρίζοντας σε 2-2.

23:20

60': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ!

23:19

59': Οφσάιντ ο Εμπαπέ, σωστό.

23:18

Πολιορκούν τα καρέ των φιλοξενούμενων οι παίκτες της Μπάγερν Μονάχου.

23:18

58': Σκαφτό του Κίμιχ λίγο έξω από την περιοχή, μποκάρει εύκολα ο Κέιλορ Νάβας.

23:15

53': Ο Παβάρ κάνει το γυριστό εντός περιοχής, βάζει ξανά «στοπ», μπλοκάροντας, ο Κέιλορ Νάβας που κάνει σπουδαία εμφάνιση.

23:14

53': Σουτ του Αλάμπα, αποκρούει σε κόρνερ ο Κέιλορ Νάβας που δεν αποφέρει κάτι.

23:12

52': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! Ο Νεϊμάρ κάνει το σουτ από τη μικρή περιοχή, αποκρούει ο Νόιερ και στη συνέχεια ο Ντι Μαρία πλασάρει αλλά ο Ντέιβις σώζει πάνω στη γραμμή.

23:10

50': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά δίχως κάποιο όφελος.

23:08

48': Οφσάιντ ο Ντράξλε, σωστή υπόδειξη.

23:07

Δεν έχει σταματήσει να χιονίζει...

23:05

23:04

Αλλαγή για την Παρί Σεν Ζερμέν. Ο Μπάκερ αντκαθιστά τον Ντιαλό.

22:50

Ημίχρονο και στην Ισπανία, Πόρτο - Τσέλσι στο 0-1.

22:48

Χορταστικό παιχνίδι στην «Αλιάνζ Αρένα». Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε με 0-2 χάρη στα γκολ των Εμπαπέ (3') και Μαρκίνιος (28') όμως ο Τσούπο-Μότινγκ μείωσε σε 1-2 στο 37' για τους γηπεδούχους που είχαν και δοκάρι.

22:48

Φινάλε πρώτου μέρους, Μπάγερν Μονάχου - Παρί Σεν Ζερμέν 1-2.

22:47

45+1': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά από τον Μίλερ, στα χέρια του Κέιλορ Νάβας.

22:46

45+1': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα δεξιά.

22:46

22:46

Πιέζουν ασφυκτικά οι Βαυαροί.

22:43

43': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα αριστερά, διώχνει με τη γροθιά ο Κέιλορ Νάβας.

22:42

42': Και δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Μπόατενγκ στη θέση του Ζίλε.

22:40

Στο μεταξύ η Τσέλσι έχει ανοίξει το σκορ απέναντι στην Πόρτο με γκολ του Μάουντ στο 32'.

22:39

Ο Παβάρ σεντράρει από τα δεξιά, ο Τσούπο-Μότινγκ παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 1-2.

22:38

37': ΓΚΟΛ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ!

22:36

35': Κίτρινη κάρτα στον Ερνάντες.

22:33

33': Αλλαγή για τη Μπάγερν Μονάχου. Ντέιβιτς αντί Γκορέτσκα. Αλλαγή τακτικής από τον Φλικ μήπως και διορθώσει τα κακώς κείμενα της ομάδας του.

22:32

30': Πρόβλημα στους προσαγωγούς για τον Μαρκίνιος που γίνεται αναγκαστική αλλαγή παραχωρώντας τη θέση του στον Ερέρα.

22:30

Γέμισμα του Νεϊμάρ, ξεχασμένος στην άμυνα ο Μαρκίνιος, κατεβάζει με την άνεσή του και εκτελεί με πλασέ από το ύψος του πέναλτι τον Νόιερ γράφοντας το 0-2.

22:29

28': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ!

22:27

27': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, προβολή του Τσούπο-Μότινγκ στο δεύερο δοκάρι, άουτ.

22:26

26': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα αριστερά.

22:24

21': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ η γαλλική άμυνα που δεν αποφέρει κάτι.

22:23

20': Δυνατό σουτ του Παβάρ από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, αποκρούει σε κόρνερ ο Κέιλορ Νάβας.

22:20

19': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Φάουλ - γέμισμα του Κίμιχ από τα δεξιά, κεφαλιά του Γκορέτσκα στο δεύτερο δοκάρι, αποκρούει με τα πόδια ο Κέιλορ Νάβας.

22:16

15': Κόρνερ για τη Μπάγερν Μονάχου από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:13

12': Ο Ντράξλερ σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Στο ξεκίνημα της φάσης ήταν εκτεθειμένος ο Εμπαπέ.

22:11

10': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Μίλερ να σουτάρει εξ επαφής πάνω στον Κέιλορ Νάβας.

22:08

7': Εκτελεί το φάουλ ο Κίμιχ, πάνω στο τείχος η μπάλα, νέο σουτ από τον Αλάμπα εντελώς άστοχο.

22:08

7': Φάουλ για τους γηπεδούχους μέσα στο ημικύκλιο!

22:08

Ο Νεϊμάρ πασάρει δεξιά στον Εμπαπέ που κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή και νικά τον Νόιερ για το 0-1.

22:07

3': ΓΚΟΛ για την ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ!

22:06

2': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ! Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Τσούπο-Μότινγκ, στο πάνω μέρος της οριζόντιας δοκού και έξω.

22:05

2': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Ερνάντες να σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά και τον Κέιλορ Νάβας να αποκρούει σε κόρνερ.

22:01

1': Έναρξη αγώνα.

21:57

Χιονόπτωση αυτή την ώρα στην «Αλιάνζ Αρένα».

21:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:55

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Πόρτο υποδέχεται στο ουδέτερο «Σάντσεθ Πιθχουάν» την Τσέλσι.

21:51

Με σημαντικές απουσίες θα παραταχθούν οι δύο ομάδες. Εκτός πλάνων των γηπεδούχων είναι οι Λεβαντόφσκι, Γκνάμπρι, Τολισό, Ντάγκλας Κόστα και Ρόκα ενώ στους Παριζιάνους δεν υπολογίζονται οι Βεράτι, Φλορέντσι, Παρέδες, Μπερνάτ, Κουρζαβά και Ικάρντι.

21:47

Η γαλλική ομάδα από την άλλη, άφησε εκτός τη Μπαρτσελόνα κερδίζοντάς την με 4-1 στο «Καμπ Νου» και παραχωρώντας της ισοπαλία 1-1 στο «Παρκ Ντε Πρενς».

21:43

Οι Βαυαροί πήραν το εισιτήριο για τους «8» αποκλείοντας στη φάση των «16» τη Λάτσιο με δύο νίκες (1-4 και 2-1).

21:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα ανάμεσα στη Μπάγερν Μονάχου και την Παρί Σεν Ζερμέν για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, ο οποίος ξεκινα σε περίπου 20 λεπτά.

Νόιερ, Παβάρ, Ζίλε, Αλάμπα, Ερνάντες, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Σανέ, Κομάν, Μίλερ, Τσούπο-Μότινγκ.
Αναπ: Νίμπελ, Χάβι Μαρτίνεθ, Μπόατενγκ, Ντέιβις, Σαρ, Κουασί, Μουσιάλα.
Κέιλορ Νάβας, Νταγκμπά, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ, Ντιαλό, Ντανίλο, Γκουεγιέ, Ντι Μαρία, Ντράξλερ, Νεϊμάρ, Εμπαπέ.
Αναπ: Ρίκο, Λετεγιέ, Κέρερ, Ραφίνια, Κεν, Σαράμπια, Ερέρα, Μπάκερ, Πεμπελέ, Γκαρμπί, Ναζερά, Καμαρά.
Ρέφερι: Λαόθ (Ισπανία) Βοηθοί: Πριέτο (Ισπανία), Ντελ Παλομάρ (Ισπανία) VAR: Ερνάντεθ (Ισπανία) AVAR: Ντε Μπούργος (Ισπανία) 4ος: Εστράδα (Ισπανία)