3
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:58

Ο Ιωνικός κερδίζει με 0-3 την Α.Ε. Καραϊσκάκης, φτάνει τους 40 βαθμούς και παραμένει πάντα στην κορυφή της βαθμολογίας. Διατηρούνται ουραγοί οι Αρτινοί με 12 πόντους.

16:56

Τέλος στο ματς.

16:55

90+7': Ο Μάναλης σκοράρει από γύρισμα του Σινγκ αλλά το γκολ ακυρώνεται. Ηταν σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός των φιλοξενούμενων.

16:53

90+6': Κόρνερ για τους Αρτινούς από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

16:52

90+5': Οφσάιντ ο Γαλεάδης, αλλά καλυπτόταν.

16:51

Διαδικαστικά πλέον τα τελευταία λεπτά.

16:48

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. Δικαιολογούνται μετά και τις 10 αλλαγές και τον τραυματισμό του Θεολόγου.

16:42

85': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Δημήτρης Σπανός για τον Ιωνικό. Σινγκ αντί Ρόλε και Κονέ αντί Μουμίν.

16:42

81': Έχει πάρει μέτρα η Α.Ε. Καραϊσκάκης αλλά δεν μπορεί να γίνει απειλητική...

16:36

79': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τους Αρτινούς. Γαλεάδης αντί Δούμτσιου.

16:32

74': Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Θεολόγου, στη θέση του μπαίνει ο Φετεινίδης.

16:31

72': Μικρή διακοπή. Έχει τραυματιστεί στο κεφάλι ο Θεολόγου και βγαίνει εκτός γηπέδου με το φορείο. Ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι το σοβαρό για τον στόπερ της Α.Ε. Καραϊσκάκης.

16:27

Ο Κουϊρουκίδης περνά κάθετα στον Μάναλη, που μπαίνει από τα δεξιά πατώντας περιοχή, σπάει τη μπάλα προς τα μέσα για τον Κουϊρουκίδη ο οποίος με ωραίο τελείωμα σκοράρει από κοντά για το 0-3.

16:26

69': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:26

68': Ευκαιρία για την Α.Ε. Καραϊσκάκης! Σέντρα από τα αριστερά, ο Κορέλας στοπάρει στο δεύτερο δοκάρι και σουτάρει με πολύ δύναμη αλλά ο Αναγνωστόπουλος κάνει σπουδαία απόκρουση.

16:25

68': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Τσιριγώτης αντικαθιστά τον Βλαχομήτρο.

16:25

67': Εκτελεί το κόρνερ ο Ρόλε, κεφαλιά του Κοτσώνη, μπλοκάρει ο Χουάντερσον.

16:24

67': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά.

16:23

65': Κόρνερ για την Α.Ε. Καραϊσκάκης από τα αριστερά, απευθείας στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.

16:22

64': Οφσάιντ ο Ρόλε, ήταν εκτεθειμένος.

16:21

63': Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα.

16:16

59': Διπλή αλλαγή για τους Νικαιώτες. Αποχωρεί ο Κάστρο για να μπει ο Μάναλης, εκτός και ο Πλατέλλας δίνοντας τη θέση του στον Κουϊρουκίδη.

16:12

54': Διπλή αλλαγή για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Δερμιτζάκης αντί Τσούτση και Κορέλας αντί Γυφτοκώστα.

16:09

51': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, διώχνει ο Θεολόγου.

16:05

47': Κακό πλασέ του Νταλακούρα από το ημικύκλιο, μπλοκάρει με άνεση ο Αναγνωστόπουλος.

16:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

16:02

46': Αλλαγή για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Μαραθωνίτης αντί Μπρέμπου.

15:48

Πολύ ανώτερος από τους γηπεδούχος ο Ιωνικός, προηγείται δίκαια με 0-2 με γκολ των Κάστρο (27') και Πλατέλλα (40').

15:47

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

15:46

Ενα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.

15:44

44': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:41

Ο Πλατέλλας κάνει υπέροχη κίνηση από τα αριστερά, αποφεύγει τον Χατζηδίμπα και με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Χουάντερσον γράφοντας το 0-2.

15:40

40': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:39

39': Μικρή διακοπή για να δεχθούν τις πρώτες βοήθειες Μουμίν και Τσούτσης. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:38

37': Αδύναμο σουτ Πλατέλλα έξω από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει εύκολα ο Χουάντερσον.

15:36

35': Κίτρινη κάρτα στον Τσούτση.

15:35

34': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:32

32': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι! Δυνατό ευθύβολο σουτ του Γκοτσούλια λίγο έξω από το ημικύκλιο, μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χουάντερσον.

15:28

Ο Ρόλε εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα αριστερά, ο Κάστρο αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι κάνει τη κεφαλιά - ψαράκι και γράφει το 0-1.

15:28

27': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:25

25': Κίτρινη κάρτα στον Κοτσώνη.

15:25

24': Καλή στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Πλατέλλας βγάζει σε θέση βολής τον Κάστρο, αλλά ο Χουάντερσον κάνει γρήγορη έξοδο και μπλοκάρει.

15:21

21': Εκτελείται το κόρνερ, διώχνει η άμυνα των γηπεδούχων. η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα που κάνει το γύρισμα του μέσα από την περιοχή και αριστερά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Βλαχομήτρου και άουτ.

15:20

20': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

15:18

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Ναζίμ προέκυψε στην Α.Ε. Καραϊσκάκης και έτσι τη θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Μπρέμπος.

15:17

16': Ο Νταλακούρας δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά, πολύ άστοχο.

15:11

11': Οφσάιντ ο Πλατέλλας, ήταν εκτεθειμένος.

15:06

5': Κίτρινη κάρτα στον Βλαχομήτρο για θέατρο. Ο μέσος του Ιωνικού βούτηξε για να πάρει πέναλτι. Σωστή η απόφαση του ρέφερι.

15:02

1': Οφσάιντ ο Δούμτσιος, σωστή υπόδειξη.

15:01

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Ιωνικός είχε επικρατήσει με 2-0 με γκολ των Κάστρο (48') και Νιάσε (80').

14:48

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού στον αντίποδα, είναι πρώτη με 37 πόντους και προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Απόλλωνα Λάρισας.

14:44

Οι Αρτινοί ισοβαθμούν με 12 βαθμούς στην τελευταία θέση της κατάταξης με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας και την προηγούμενη αγωνιστική απέσπασαν ισοπαλία 1-1 από την Ξάνθη στα Πηγάδια.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Α.Ε. Καραϊσκάκης - Ιωνικός, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Χουάντερσον, Χατζηδίμπας, Θεολόγου, Κλιγγόπουλος, Τάμπας, Κόκας, Γυφτοκώστας, Νταλακούρας, Τσούτσης, Μπρέμπος, Τσούτσης, Δούμτσιος.
Αναπ: Μπουργάνης, Γαλεάδης, Δερμιτζάκης, Μαραθωνίτης, Μαύρου, Κορέλας, Ναζίμ, Πάνος, Φετεινίδης.