1
23:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

23:52

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικρατεί με 3-1 της Λίβερπουλ και κάνει σημαντικό βήμα πρόκρισης στα ημιτελικά τουΤσάμπιονς Λιγκ.

23:52

Λήξη του αγώνα.

23:51

Τελικό στο Μάντσεστερ, Σίτι - Ντόρτμουντ 2-1.

23:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:48

Γκολ η Μάντσεστερ Σίτι με τον Φόντεν στο 90' και 2-1!

23:46

89': Κόρνερ για τη Λίβερπουλ από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

23:43

Ο Ρόις στο 84' κάνει το 1-1 για τη Ντόρτμουντ απέναντι στη Σίτι.

23:42

85': Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Ο Ροντρίγκο αντικαθιστά τον Βινίσιους

23:40

83': Κίτρινη κάρτα στον Αλεξάντερ-Άρνολντ.

23:39

81': Διπλή αλλαγή για τη Λίβερπουλ. Ο Φιρμίνο στη θέση του Κάμπακ και ο Σακίρι σε αυτή του Ζότα,

23:35

77': Ο Τιάγκο σουτάρει έξω από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

23:29

71': Σουτ του Μπενζεμά από θέση μέσα δεξιά, πέφτει στην αριστερά του γωνία ο Άλισον και μπλοκάρει.

23:28

70': Βαλβέρδε αντί Ασένσιο η πρώτη αλλαγή των γηπεδούχων.

23:23

Από τα δεξιά της περιοχής ο Μόντριτς βρίσκει παράλληλα τον Βινίσιους που κάνει το πλασέ από το πέναλτι, πέφτει αριστερά ο Άλιστον βρίσκει λίγο τη μπάλα αλλά εκείνη καταλήγει στα δίχτυα για το 3-1. Δεύτερο προσωπικό τέρμα για τον Βραζιλιάνο επιθετικό.

23:22

65': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

23:21

63': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κουρτουά.

23:19

61': Δυνατό σουτ του Κρόος, λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, 2 μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

23:14

56': Κίτρινη κάρτα στον Τιάγκο.

23:12

54': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:10

Κούρσα Βαϊνάλντουμ, περνάει αριστερά στον Ζότα που σουτάρει μέσα από την περιοχή, κόντρα στον Μόντριτς, ευνοείται ο Σαλάχ που πλασάρει εξ επαφής, ακουμπά τη μπάλα ο Κουρτουά, εκείνη χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και μέσα, Μειώνει σε 2-1 η αγγλική ομάδα.

23:09

51': ΓΚΟΛ για τη ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ!

23:06

49': Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Βάθκεθ.

23:03

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:50

Ημίχρονο και στο «Έτιχαντ«, με τη Μάντσεστερ Σίτι να προηγείται με 1-0 της Ντόρτμουντ.

22:48

Ανώτεροι οι Μαδριλένοι, εκμεταλλεύτηκαν πλήρως τα «δώρα» της άμυνας των φιλοξενούμενων και προηγούνται δίκαια χάρη στο γκολ των Βινίσιους (27') και Ασένσιο (36').

22:46

Φινάλε στο πρώτο μέρος, Ρεάλ Μαδρίτης - Λίβερπουλ 2-0.

22:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:43

43': Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Λάθος του Κάμπακ, ο Ασένσιο επωφελείται και μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά αλλά βγαίνει αρκετά πλάγια, πλαάρει αλλά ο Άλισον αποκρούει με το πόδι.

22:42

42': Αλλαγή για τη Λίβερπουλ, με τον Τιάγκο να αντικαθιστά τον Κεϊτά. Τραγικός στον άξονα ο άσος από τη Γουϊνέα, τον αλλάζει με συνοπτικές διαδικασίες ο Κλοπ...

22:39

39': Κίτρινη κάρτα στον Μανέ.

22:37

Μπαλιά του Κρόος από το κέντρο, λάθος διώξιμο με το κεφάλι του του Αλεξάντερ-Άρνολντ προς τα πίσω, βγάζει τετ α τετ με τον Άλισον τον Ασένσιο ο οποίος με πλασέ γράφει το 2-0.

22:36

36': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

22:33

33': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα της Λίβερπουλ, μονοκόμματο σουτ του Ασένσιο έξω από την περιοχή, πολύ άστοχο.

22:32

32': Διαγώνιο σουτ του Βινίσους από τα δεξιά της περιοχής, κόντρα στον Φίλιπς και κόρνερ,

22:27

Βαθιά μπαλιά του Κρόος, ο Βινίσιους φεύγει στην πλάτη των Φίλιπς και Αλεξάντερ-Άρνολντ, κάνει ένα κοντρόλ με το στήθος, μπαίνει στην περιοχή και με σουτ στην κίνηση σκοράρει για το 1-0.

22:27

27': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ!

22:24

25': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:19

Η Μάντσεστερ Σίτι ανοίγει το σκορ κόντρα στη Ντόρτμουντ με γκολ του Ντε Μπρόινε στο 19'.

22:13

13': Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Μεντί σεντράρει από τα αριστερά, ο Βινίσιους πιάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Άλισον.

22:10

Καλύτερα πατούν στον αγωνιστικό χώρο οι γηπεδούχοι στο δεκάλεπτο.

22:05

5': Κόρνερ για τη Ρεάλ Μαδρίτης από τα αριστερά, διώχνει ο Φίλιπς και στην εξέλιξη της φάσης ο Κασεμίρο υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

22:02

2': Αδύναμο συρτό σουτ του Μπενζεμά έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Άλισον.

22:01

21:57

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδως κάνουν τώρα επισήμως την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

21:53

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται τη Ντόρτμουντ.

21:49

Οι «μερένχες» θα έχουν μία πολύ σημαντική απουσία, αυτή του αρχηγού τους Σέρχιο Ράμος, ενώ εκτός είναι και οι Αζάρ, Βαράν και Καρβαχάλ. Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι θα στερηθούν τις υπηρεσίες των Γκόμεζ, Χέντερσον, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ορίγκι και Κέλεχερ.

21:47

Η ιστορία των δύο ομάδων είναι μακρά και περιλαμβάνει μεταξύ άλλων δύο τελικούς. Το 1981 στο Παρίσι χαμογέλασε η Λίβερπουλ (1-0) και το 2018 στο Κίεβο ήταν η σειρά των Μαδριλένων (3-1). Είχαν επίσης συναντηθεί στους ομίλους του 2014 με τη Ρεάλ Μαδρίτης να κερδίζει δις (0-3 και 1-0), αλλά και στους «16» το 2019 με τους «ρεντς» να προκρίνονται με δύο νίκες (0-1 και 4-0).

21:45

Στη φάση των «16» η ισπανική ομάδα απέκλεισε την Αταλάντα με δύο νίκες (0-1 και 3-1) όπως και οι «κόκκινοι» που κέρδισαν δύο φορές (0-2 και 2-0) τη Λειψία.

21:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Κουρτουά, Λούκας Βάθκεθ, Μιλιτάο, Νάτσο, Μεντί, Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς, Ασένσιο, Βινίσιους, Μπενζεμά.
Αναπ: Λούνιν, Αλτούμπε, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Οντριοθόλα, Ίσκο, Μαριάνο, Ροντρίγκο Αρίμπας, Τσουστ.