0
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:12

Ο Άρης κερδίζει με 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης, φτάνει τους 54 βαθμούς και εδραιώνεται στη δεύτερη θέση, ξεφεύγοντας παράλληλα στο +4 από τον τρίτο ΠΑΟΚ. Διατηρούνται έκτοι με 43 πόντους οι Αρκάδες.

19:10

Τέλος στο ματς.

19:08

90+4': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άρης. Μπαγκαλιάνης στη θέση του Γκάμα και Σάκιτς σε αυτή του Σάσα.

19:06

Ο Σίλβα κάνει την πάσα για τον Μάνο ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον Παπαδόπουλο, δεν αστοχεί στο πλασέ και γράφει το 2-0.

19:06

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:06

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:04

89': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτελεί με δύναμη και πολλά φάλτσα το φάουλ ο Γκάμα, εκτινάσεται ο Παπαδόπουλους και παραχωρεί με το ένα χέρι κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:04

88': Φάουλ για τον Άρη λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

19:02

87': Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα του Γκάνεα από τα αριστερά, ο Μάνος παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Παπαδόπουλος αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:01

85': Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μάνος κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή και αριστερά μετά από πάσα του Σίλβα, η μπάλα περνά παράλληλα με την εστία.

18:58

83': Αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς. Ο Μπρούνο αντικαθιστά τον Μπερτόγλιο.

18:56

80': Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ.

18:51

75': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Σουάρεθ, δεύτερη του Μπαράλες, τρίτη του Καστάνο από το ένα μέτρο, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.

18:50

75': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά.

18:48

73': Αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Κρέσπι αντί Τιλίκα και Ιγκλέσιας αντί Μουνάφο.

18:45

Ο Σάσα με υπέροχη μακρινή μπαλιά δίνει στον Σίλβα, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, περνά τον Παπαδόπουλο και πλασάρει εύστοχα κάνοντας το 1-0.

18:41

69': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:40

65': Αλλαγή σκηνικού στο δεύτερο μέρος, με τον Άρη να είναι η ομάδα που έχει τη μπάλα στα πόδια της.

18:34

59': Διπλή αλλαγή και για τον Αστέρα Τρίπολης. Ριέρα αντί Σίτο και Αλί Μπαμπά αντί Φερνάντεθ.

18:32

58': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μάνος αντί Μήτρογλου και Σίλβα αντί Μαντσίνι.

18:32

57': Κίτρινη κάρτα στον Σάσα.

18:28

53': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κουέστα.

18:26

51': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκάμα κάνει το διαγώνιο σουτ από τα δεξιά της περιοχής, ο Παπαδόπουλος αποκρούει ασταθώς, με τον Μήτρογλου να μην προλαβαίνει να πάρει το... ριμπάουντ.

18:25

50': Ο Σούντγκρεν σεντράρει από τα δεξιά, ο Μήτρογλου παίρνει την κεφαλιά αλλά δε βρίσκει στόχο.

18:23

48': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι. Ο Άλβαρες κάνει το γύρισμα μέσα από την περιοχή και αριστερά, ο Μουνάφο προσπαθεί να δώσει στον Σίτο που βρισκόταν στην πλάτη του Δεληζήση και του Κουέστα, αλλά ο στόπερ του Άρη διώχνει με το κεφάλι.

18:20

18:04

Αρης και Αστέρας Τρίπολης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να είναι ανώτεροι μέχρι στιγμής.

18:04

Τέλος πρώτου μέρους.

18:02

Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:01

45': Οφσάιντ ο Μπερτόγλιο, σωστό.

17:54

36': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκάμα εκτελεί με πολλά φάλτσα το φάουλ, λίγο δίπλα από τη συμβολή των δοκών.

17:52

35': Φάουλ για τον Άρη, περίπου 8 μέτρα έξω από την περιχή και στην ευθεία με την εστία του Παπαδόπουλου.

17:51

34': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:47

28': Ο Κώτσιρας σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Σίτο, που πετάχτηκε στην πλάτη του Μαντσίνι, η μπάλα άουτ.

17:44

Κυρίαρχοι στο πρώτο 25λεπτο οι φιλοξενούμενοι, δημιουργούν συνεχώς κινδύνους για την εστία του Άρη που δεν έχει ούτε τελική.

17:42

24' Συρτό σουτ του Τιλίκα έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα άουτ.

17:39

23': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Σουτ του Μπαράλες έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Άλβαρες σεντράρει από αριστερά, ο Κουέστα διώχνει με τις γροθιές, η μπάλα χτυπά πάνω σε Δεληζήση και Ροζ, επωφελείται ο Φερνάντεθ που σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

17:36

19': Κεφαλιά του Μπαράλες από γέμισμα του Μουνάφο σε εκτέλεση φάουλ, αρκετά έξω η μπάλα.

17:33

17': Κίτρινη κάρτα στον Τζέγκο.

17:32

16': Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

17:27

Και η οριστική απόφαση είναι οφσάιντ.

17:26

Η φάση εξετάζεται στο VAR.

17:25

9': Γκολ από τον Αστέρα Τρίπολης, αλλά ακυρώνεται. Ο Σίτο παίρνει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, ο Κουέστα απομακρύνει ενστικτωδώς και ο Βαλιέντε σουτάρει σε κενή εστία αλλά ήταν εκτεθειμένος.

17:25

8': Σέντρα του Κώτσιρα απο τα δεξιά, ψηλά ο Ρόουζ, προλαβαίνει τον Φερνάντεθ, κόρνερ.