0
16:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:55

Θρίαμβος του Παναθηναϊκού με 3-0 επί του ΠΑΟΚ. Οι «πράσινοι» φτάνουν τους 49 βαθμούς και προσπερνούν στην τέταρτη θέση την ΑΕΚ, που στις 19:30 υποδέχεται τον Ολυμπιακό. Διατηρούνται τρίτοι και στους 50 οι Θεσσαλονικείς.

16:54

Λήξη του αγώνα.

16:52

90+3': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ελ Καντουρί και Σένκεφελντ για αψιμαχία.

16:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:45

87': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καμπετσής αντί Νιάς.

16:44

Ο Αϊτόρ φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, ντριμπλάρει τον Ροντρίγκο και εκτελει με το αριστερό για το 3-0.

16:44

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:39

81': Κίτρινη κάρτα στον Νιάς.

16:38

Τρίτη τελική, δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους...

16:38

Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί χαμηλά το φάουλ και στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Πασχαλάκη που κινήθηκε αντίθετα. 2-0 για τους γηπεδούχους.

16:38

79': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:37

79': Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο.

16:36

78': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εξω ο Μακέντα για να μπει ο Ιωαννίδης. Βγαίνει και ο Μολό δίνοντας τη θέση του στον Αϊτόρ.

16:35

77': Φάουλ από τον Κρέσπο κερδίζει ο Νιάς λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

16:32

74': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Σάντσες αντί Μαουρίσιο.

16:29

Οι φιλοξενούμενοι έχουν την υπεροχή στο δεύτερο μέρος. Παίζουν στο μισό γήπεδο τον Παναθηναϊκό...

16:29

70': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, κεφαλιά προς τα πίσω του Ουάρντα στο πρώτο δοκάρι και στη συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται.

16:28

70': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Κρμέντσικ αντί Σβιντέρσκι και Ουάρντα αντί Σβαμπ.

16:25

66': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελείται το κόρνερ από τον Τζόλη, ο Νιάς στην κεφαλιά, η μπάλα χτυπά στην πλάτη του Αλεξανδρόπουλου και φτάνει στον Κρέσπο που πλασάρει από τη μικρή περιοχή αλλά ο Διούδης αποκρούει ενστικτωδής. Στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Ίνγκασον φεύγει άουτ.

16:24

66': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

16:24

65': Ο Σβαμπ επιχειρεί ένα σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής, ένα μέτρο πάνω από το οριζόνρτιο δοκάρι η μπάλα.

16:21

63': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Διούδης.

16:20

62': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Τζόλη να αντικαθιστά τον Μουργκ.

16:15

56': Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, απομακρύνει ο Αουγκούστο. Διαμαρτύρονται οι «πράσινοι» για χέρι του Βραζιλιάνου μέσου. Τίποτα λέει ο ρέφερι μετά από συνεννοήση με τους VARίστες.

16:13

54': Εκτελείται το φάουλ, σε κόρνερ η άμυνα του Παναθηναϊκού που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:12

53': Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα για φάουλ στον Ελ Καντουρί κοντά στην αριστερή γωνία της περιοχής.

16:08

50': Εκτελεί το κόρνερ ο Μουρκ, κεφαλιά του Σβαμπ, αρκετά έξω από την εστία.

16:07

49': Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά.

16:06

48': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο αποτέλεσμα.

16:04

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:58

Σε δήμιο του ΠΑΟΚ εξελίσσεται ο Μακέντα ο οποίος σκόραρε και στο προ τριών εβδομάδων παιχνίδι από πάσα του Χατζηγιοβάνη στο 39' και στην πρώτη τελική του «τριφυλλιού»! Φοβερή σύμπτωση...

15:48

Ο Παναθηναϊκός προηγείται με 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο γκολ του Μακέντα στο 39'.

15:47

15:46

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

15:42

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Παναθηναϊκού.

15:40

Στην πρώτη τελική του στο ματς ο Παναθηναϊκός καταφέρνει να πάρει το προβάδισμα.

15:39

Βαθιά μπαλιά του Βιγιαφάνιες στα δεξιά για τον Χατζηγιοβανη, άμεσο βολέ - σέντρα και ο Μακέντα με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει για το 1-0.

15:39

39': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

15:38

38': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:37

36': Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα.

15:32

32': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί πιέζει τον Σένκεφελντ και κλέβει, δίνει στον Σβιντέρσκι, αυτός ανοίγει δεξιά στον Μουργκ που πλάσαρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά.

15:29

29': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα του Μπάμπα και πλάγιο άουτ.

15:27

27': Στο 52% η κατοχή της μπάλας υπέρ του «τριφυλλιού», έναντι 48% των φιλοξενούμενων.

15:26

26': Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ.

15:24

23': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Αλεξανδρόπουλους και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:21

21': Ο Αλεξανδρόπουλος σουτάρει άουτ από πάσα του Χουάνκαρ αλλα η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς στο ξεκίνημά της ο Ισπανός ήταν εκτεθειμένος.

15:16

15': Μακρινό σουτ του Αουγκούστο, πολύ άστοχο.

15:15

15' Ο Α. Ζίβκοβιτς κάνει το παράλληλο γύρισμα από τα αριστερά, για εκατοστά ο Σβιντέρσκι δεν προλαβαίνει για την προβολή.

15:14

13': Σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Διούδης.

15:10

Πολύ ψηλά η πίεση των Θεσσαλονικέων στο ξεκίνημα, αναγκάζουν τους γηπεδούχους σε λάθη.

15:06

6': Ο Κρέσπο σουτάρει από το ημικύκλιο, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.

15:05

5': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:04

5': Σουτ του Μουργκ απέξω, κόντρα στον Πούγγουρα και κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

15:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

14:58

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Στα δύο παιχνίδια της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, οι δύο ομάδες σημείωσαν από μία νίκη. Στον πρώτο γύρο, οι Θεσσαλονικείς είχαν κερδίσει εντός έδρας με 2-1 ενώ στο δεύτερο το «τριφύλλι» επιβλήθηκε με το ίδιο σκορ στη Λεωφόρο.

14:46

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» στον αντίποδα, επικράτησε με 3-1 της ΑΕΚ στην Τούμπα την προηγούμενη αγωνιστική και είναι τρίτος με 50 πόντους.

14:41

Οι «πράσινοι», που προέρχονται από εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης, βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης με 46 βαθμούς.

14:37

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Μολό, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Χουάνκαρ, Νιάς, Μαουρίσιο, Αλεξανδρόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνιες, Μακέντα.
Αναπ: Χριστογεώργος, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Ιωαννίδης, Καμπετσής.
Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μπάμπα, Αουγκούτστο, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Κωνσταντέλιας, Τζόλης, Λάμπρου, Κρμέντσικ.
Ρέφερι: Αγκάγιεφ (Αζερμπαϊτζάν) Βοηθοί: Ζεϊνάλοφ (Αζερμπαϊτζάν), Αμιράλι (Αζερμπαϊτζάν) VAR: Τρεϊμάνις (Λετονία) AVAR: Μπουξμπάουμ (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Τζήλος (Λάρισας)