1
-
1
16:54

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο Περιστέρι καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Αργότερα θα ακολουθήσει και η ανάλυση του ματς.

16:52

Στους 29 βαθμούς πλέον και οι δύο ομάδες... Ισορροπημένο ματς, στην ισοβαθμία η "Ελαφρά Ταξιαρχία" υπερισχύει. Δίκαιη η ισοπαλία.

16:51

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης στο 1-1.

16:51

Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό του έξτρα χρόνου...

16:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:46

90': Τέταρτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Λαγός αντί Κολ.

16:42

86': Τελευταία αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εντομβόνγι αντί του Ενσικουλού.

16:40

83': Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φερνάντεθ αντί του Μπεντινέλι.

16:38

Φάουλ πάνω στον Σλίβκα δεν δίνεται και θύελλα διαμαρτυριών από τον πάγκο του Απόλλωνα. Στην αντεπίθεση βγαίνουν οι γηπεδούχοι...

16:35

79': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, από τα δεξιά ο Μουνιέ, η μπάλα απομακρύνεται.

16:35

79': Δύο αλλαγές μαζί για τον Ατρόμητο από τον Σάββα Παντελίδη. Ο Νάτσος αντί Χαρίση και ο Κωτσόπουλος αντί του Μανούσου.

16:34

Ο Μουνιέ στοπάρει μέσα στην περιοχή, επιχειρεί το σουτ, ο Τομάσεβιτς

16:32

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Χαρίσης. Με δέκα προσωρινά ο Ατρόμητος.

16:32

76': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ιωαννίδης αντί Ντάουντα και Μουνιέ αντί Τσιλούλη. Χειροκροτείται από τους γηπεδούχους ο Ντάουντα, που έχει παίξει παλιά στον Ατρόμητο.

16:31

Στο έδαφος ο Χαρίσης και διακοπή στο ματς...

16:29

72': Οφσάιντ ο Μανούσος... Σωστή υπόδειξη. Στη συνέχεια υπήρχε μαρκάρισμα εντός περιοχής. Καθαρή η φάση. Ήταν εκτεθειμένος ο επιθετικός του Ατρόμητου, άρα δεν τίθεται θέμα πέναλτι.

16:28

Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Μάκης Χάβος για τον Απόλλωνα. Ιωαννίδη και Μουνιέ θα βάλει.

16:25

69': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες από τα δεξιά στην εκτέλεση, δυνατή κεφαλιά Μανούσου, δύο μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:24

68': Ο Μανδάς βγαίνει και με τα πόδια διώχνει εκτός περιοχής και στα δεξιά όπως επιτίθεται ο Απόλλων προ του Ντάουντα...

16:23

67': Κίτρινη στον Φατιόν (σκληρό φάουλ στον Χαρίση, σωστή η κάρτα).

16:21

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες αντί του Μουνίθ.

16:20

Ένα επιθετικό φάουλ που δίνεται στον Ενσικουλού ξεσηκώνει τους γηπεδούχους. Σηκώνεται ο Γιώργος Σπανός από τη θέση του. "Θα μας τρελάνεις ρε Μανούχο", φωνάζει στον ρέφερι.

16:19

62': Οφσάιντ ο Ντάουντα, σωστή υπόδειξη.

16:18

61': Μακρινό σουτ Τσιλούλη από θέση έξω δεξιά, από κακό βόλε του Μανδά, άουτ. Πάνω από την εστία του Ατρόμητου η μπάλα.

16:18

61': Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Κολ από τα δεξιά, στην αγκαλιά του Μανδά.

16:16

Στις εξέδρες ο μεγαλομέτοχος του Ατρόμητου, Γιώργος Σπανός, ιδιαίτερα εκδηλωτικός. Στο γήπεδο και ο ομόλογος του Παναγιώτης Μονεμβασιώτης του Απόλλωνα Σμύρνης.

16:15

59': Οφσάιντ ο Τσιλούλης, σωστή υπόδειξη.

16:09

Εξετάσθηκε η φάση στο VAR. Ο Μανούσος μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά (από πάσα Ενσικουλού στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα), πήγε στα πλάγια, βγήκε ο Βέρχουστ, τον πέρασε, πλάσαρε και στα δίχτυα, 1-1. Λάθος εν τέλει η υπόδειξη του α' βοηθού Ψαρρή.

16:09

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

16:07

50': Οφσάιντ ο Μανούσος, σούταρε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα... Γίνεται έλεγχος VAR.

16:07

Ο Φατιόν σουτάρει με δύναμη απέξω από το ημικύκλιο, στα δίχτυα η μπάλα, 0-1.

16:06

49': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:05

49': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, υπάρχει επιθετικό φάουλ όμως στην εξέλιξη της φάσης.

16:03

47': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο, δέκα μέτρα έξω από το ημικύκλιο και ελαφρώς δεξιά... Ο Γκάλο απευθείας, στην αγκαλιά του Βέρχουστ.

16:02

16:02

46': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Αγκάγιεφ στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.