0
13:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

13:50

Αστέρας Βλαχιώτη και Ρόδος αναδεικνύονται ισόπαλοι στο 0-0. Στους 4 βαθμούς πηγαίνουν οι Λάκωνες, στους 3 τα «ελάφια».

13:49

Λήξη του ματς, πριν καν συμπληρωθούν τα 94' λεπτά σφύριξε ο διαιτητής.

13:47

90+2': Απειλούν οι γηπεδούχοι! Ο Κουρτέσης προωθείται και δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, ένα μέτρο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πίτκα.

13:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

13:43

88': Κίτρινη κάρτα στον Βουργουτζή.

13:41

87': Πέμπτη αλλαγή για τον Αστέρα Βλαχιώτη. Έξω ο Μπρακαμόντε, μέσα ο Παλιάτσιος.

13:41

86': Κίτρινη κάρτα στον Μάρτσεφ.

13:40

85': Εκτελεί με δύναμη το φάουλ ο Μάρτσεφ, ψηλά άουτ η μπάλα.

13:39

84': Λίγο έξω από το ημικύκλιο είναι το φάουλ για τους γηπεδούχους.

13:37

83': Κόκκινη κάρτα στον Μπαξεβάνο για τάκλιν από πίσω στον Μπρακαμόντε που ήταν σε προφανή θέση για γκολ. Με δέκα συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι.

13:36

82': Ο Σκεντεράι σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πίτκα, που πάντως ήλεγχε τη πορεία της μπάλας.

13:33

78': Ασημάκης αντί Καλλέργη η τέταρτη αλλαγή των Λακώνων.

13:31

77': Κίτρινη κάρτα στον Σκεντεράι.

13:30

76': Κλείνουν τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι. Ριτάκο αντί Χύσι και Πεχλιβανόπουλος αντί Νικολόπουλου.

13:27

72': Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου.

13:25

70': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Πατσαρούχας αντικαθιστά τον Βερνάρδο.

13:23

69': Ο Βερνάρδος μαρκάρεται αντικανονικά από τον Καψάλη λίγο έξω από την περιοχή, δεν δίνει το φάουλ ο Τσουκαλάς.

13:22

67': Πρίκας στην εκτέλεση του φάουλ, πολύ κακή και άουτ.

13:21

67': Φάουλ για τους γηπεδούχους κοντά στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής.

13:16

61': Αλλαγή για τη Ρόδο. Γιόνδης αντί Μακρή.

13:13

58': Ο Νικολάου σκοράρει με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι μετά την εκτέλεση του κόρνερ αλλά το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι πάντως, ήταν καθαρότατη η φάση...

13:12

58': Κόρνερ για τον Αστέρα Βλαχιώτη από τα δεξιά.

13:11

56': Διπλή αλλαγή για τη Ρόδο. Εκτός ο Μαρτσάκης για να μπει ο Βουργούτζής, βγαίνει και ο Σερέντιουκ δίνοντας τη θέση του στον Αρναρέλλη.

13:11

56': Κίτρινη κάρτα στον Νικολόπουλο.

13:09

54': Κόρνερ για τα «ελάφια» από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά, σέντρα του Δελαπόρτα, κόβει η άμυνα του Αστέρα Βλαχιώτη.

13:04

49': Κεφαλιά του Νικολάου, αποκρούει ο Πίτκας σε κόρνερ. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο μέσος των γηπεδούχων ήταν σε θέση οφσάιντ.

13:01

47': Κόρνερ για τη Ρόδο από τα αριστερά, διώχνει ο Κορνέζος.

13:01

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

12:58

Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Βλαχιώτη. Κουρτέσης αντί Ευαγγελιδάκη και Σκεντεράι αντί Παπούλη.

12:45

Αστέρας Βλαχιώτη και Ρόδος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0. Πιο κινητικοί στο πρώτο μισό του αγώνα οι νησιώτες, είχαν και δύο καλές στιγμές αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

12:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστέρηση.

12:41

42': Κίτρινη κάρτα στον Χύσι.

12:40

41': Κόρνερ για τους νησιώτες από τα αριστερά, κεφαλιά του Τσίπρα στο πρώτο δοκάρι, παρέμβαση Νικολάου και νέο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

12:36

36': Εχει πάρει μέτρα στα τελευταία λεπτά η Ρόδος και προσπαθεί να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

12:32

33': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Δελαπόρτας, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

12:31

32': Φάουλ για τη Ρόδο, 7-8 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με το τέρμα.

12:30

31': Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Σερέντιουκ αποφεύγει με ωραία ατομική τον Πρίκα από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά ο Πρίφτης του λέει «όχι».

12:28

29': Κόρνερ για τη Ρόδο από τα δεξιά, βγαίνει η άμυνα.

12:24

25': Κίτρινη κάρτα στον Σερέντιουκ.

12:23

24': Κίτρινη κάρτα στον Ευαγγελιδάκη.

12:22

23': Πέφτει στην περιοχή ο Βερνάρδος, ζητώντας πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χύσι, δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

12:20

Μπήκαμε στο 20' στη Σπάρτη, χωρίς ρυθμό το ματς
μέχρι τώρα.

12:16

17': Χαμηλή και επικίνδυνη σέντρα του Καλλέργη από τα αριστερά, δεν μπορεί να μπει στη πορεία της μπάλας ο Βερνάρδος.

12:11

Ο προπονητής του Αστέρα Βλαχιώτη, Γιώργος Βαζάκας, είναι τιμωρημένος και έτσι στον πάγκο βρίσκεται ο συνεργάτης του Παναγιώτης Αποστολάκος.

12:05

6': Ευκαιρία για τη Ρόδο. Σέντρα του Μακρή έξω από την περιοχή και δεξιά, κεφαλιά του Τσίπρα, με υπερένταση σε κόρνερ ο Φαρμάκης, που δεν αποφέρει κάτι.

12:04

6': Σουτ του Δελαπόρτα από το ύψος της περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Φαρμάκης και μπλοκάρει.

12:02

1': Σέντρα του Ευαγγελιδάκη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μάρτσεφ, πολύ άστοχη.

12:01

11:57

Το διαιτητικό τιμ και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

11:55

Ηλιόλουστος ο καιρός στη Σπάρτη. Στους 21 βαθμούς Κελσίου το θερμόμετρο.

11:52

Οι Λάκωνες μετρούν 3 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Επισκοπή ενώ τα «ελάφια» έχουν 1 λιγότερο και την προηγούμενη αγωνιστική ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τη Νίκη Βόλου στη Ρόδο.

11:45

Η αναμέτρηση ξεκινά στις 12:00 και διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης το οποίο φέτος θα χρησιμοποιεί ως έδρα η ομάδα απο το Βλαχιώτη.

11:39

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλημέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα Βλαχιώτη και τη Ρόδο, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Football League.

Φαρμάκης, Ευαγγελιδάκης, Κορνέζος, Μάγκας, Πρίκας, Νικολάου, Μάρτσεφ, Μπρακαμόντε, Παπούλης, Καλλέργης, Βερνάρδος.
Αναπ: Παϊτέρης, Πατσαρούχας, Κουρτέσης, Σκεντεράι, Καρβούνης, Τουλίκας, Τουλουβασίλης, Ασημάκης, Παλιάτσιος.