0
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:53

Με δύο γκολ του Γεωργιάδη, ο Πανσερραϊκός επικρατεί με 2-0 του Πιερικού και κάνει «σεφτέ» στις νίκες.

16:53

Λήξη του αγώνα.

16:51

90+4': Γέμισμα Ντόση από τα αριστερά, αδύναμη κεφαλιά από τον Μπενίσκο, μαζεύει ο Καβουσάκης.

16:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

89': Ευκαιρία για τον Πιερικό. Σέντρα από τα αριστερά, ο Μακρής στο πρώτο δοκάρι σουτάρει στην κίνηση αλλά ο Καβουσάκης αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:47

88': Κόρνερ για τον Πιερικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:46

88': Κίτρινη κάρτα στον Καβουσάκη για καθυστέρηση.

16:43

87': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μπενίσκος, ήταν εκτεθειμένος.

16:39

81': Εκτελείται το φάουλ, στο τείχος σταματά η μπάλα.

16:38

80': Φάουλ για τον Πιερικό, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά.

16:36

78': Ο Κριεμάντι αντικαθιστά τον Ιντζόγλου και ο Ντόσης τον Κυβελίδη. Κλείνουν και οι φιλοξενούμενοι τις αλλαγές τους.

16:36

77': Πέτρου αντί Γεωργιάδη και Ψάλτης αντί Λουφάκη. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Πανσερραϊκός.

16:32

72': Ελέγχει πλήρως το παιχνίδι ο Πανσερραϊκός που δεν έχει κινδυνεύσει καθόλου από τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο μέρος.

16:26

68': Διπλή αλλαγή για τον Πιερικό. Μηλιώτης αντί Δεμηρτζόγλου και Μπενίσκος αντί Γκατσολάρι.

16:23

65': Κόρνερ για τον Πιερικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:21

63': Συρτό σουτ του Μακρή στην εκτέλεση του φάουλ, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Καβουσάκη.

16:21

63': Φάουλ σε καλό σημείο για τους Κατερινιώτες, περίπου 10 μέτρα έξω από την περιοχή.

16:19

62': Κίτρινη κάρτα στον Ζέρη.

16:18

60': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εκτός γηπέδου ο Τσιμίκας για να μπει ο Κρητικός.

16:18

59': Αλλαγή για τον Πιερικό. Ο Μπουολί αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο.

16:17

58': Οφσάιντ ο Κυβελίδης, σωστή υπόδειξη.

16:12

54': Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Ο Μέσι αφήνει τη θέση του στον Κόντσι

16:09

51': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Γεωργιάδης, πάνω στο τείχος η μπάλα.

16:08

50': Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου για φάουλ στον Τσιμίκα λίγο 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή.

16:06

49': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:05

Ο Μέσι περνάει με ωραία προσπάθεια από τα αριστερά Τοπαλίδη και Αποστολόπουλο, μπαίνει στην περιοχή γυρίζει παράλληλα στον Γεωργιάδη που σε κενό τέρμα γράφει το 2-0. Δεύτερο προσωπικό τέρμα από τον 33χρονο άσο των γηπεδούχων.

16:04

47': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

16:03

16:03

Γιανναράκης αντί Κουτσίδη για τον Πανσερραϊκό.

15:50

Ο Πανσερραϊκός προηγειται με 1-0 του Πιερικού χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Γεωργιάδης στο 45'.

15:49

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

15:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

15:47

Ο Μέσι κάνει το γέμισμα από τα αριστερά, ο Γκούρτσας κατεβάζει υποδειγματικά και πασάρει στον Γεωργιάδη ο οποίος με πλασέ απέναντι από τον Καραγκιολίδη στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:47

45': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ!

15:45

43': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Παπαδόπουλος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:43

40': Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός τα τελευταία λεπτά.

15:37

35': Κίτρινη κάρτα στον Τσιμίκα.

15:33

Μπήκαμε στο 30', με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή...

15:25

25': Σουτ του Γκούρτσα από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

15:24

23': Μακρινό σουτ του Μακρή, η μπάλα κοντράρει, παίρνει ύψος και ο Καβουσάκης διώχνει σε κόρνερ που δεν φέρνει κάποιο όφελος.

15:22

Πολύ καλό παιχνίδι βλέπουμε στο πρώτο εικοσάλεπτο, με ευκαιρίες και τη μπάλα να πηγαίνει πάνω - κάτω.

15:21

20': Κόρνερ για τον Πιερικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

15:19

18': Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ο Παπαδόπουλος πασάρει αριστερά εντός περιοχής στον Γκατσολάρι που κάνει κάτι σαν σέντρα - πλασέ αλλά ο επερχόμενος Δεμηρτζόγλου δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι.

15:18

17': Μακρινό, ευθύβολο σουτ από τον Μαρτσιόνι, λίγο πάνω από την εστία.

15:11

9': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

15:10

9': Παράλληλη μπαλιά του Μέσι από τα αριστερά, ο Αποστολόπουλος διώχνει παρακινδυνευμένα σε κόρνερ. Λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ο στόπερ του Πιερικού.

15:09

8': Ευκαιρία για τον Πιερικό! Σέντρα του Δερμητζόγλου από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, σουτ του Ιντζόγλου στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει πάνω στη γραμμή ο Κουτσίδης.

15:05

4': Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό από τα αριστερά, σταματά η φάση για φάουλ πάνω στον Καραγκιολίδη.

15:03

3': Καλή στιγμή για τον Πιερικό. Ο Παπαδόπουλος εκτελεί το κόρνερ, ο Γιαλαμίδης κάνει το γυριστό στο πρώτο δοκάρι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:03

2': Κόρνερ για τον Πιερικό από τα αριστερά

15:01

14:56

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Λιακάδα αυτή την ώρα στις Σέρρες, με τη θερμοκρασία να είναι στους 18 βαθμούς Κελσίου.

14:50

Πρόκειται αναμφίβολα για δύο ιστορικές ομάδες του ελληνικού ποδοσφαίρου, με παρουσία και στην Α' Εθνική, που τα τελευταία χρόνια προσπαθούν να ανακτήσουν την αίγλη του παρελθόντος.

14:45

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, τα «λιοντάρια» ηττήθηκαν εκτός έδρας με 2-1 από την Καβάλα ενώ οι «μελανόλευκοι» επικράτησαν με 2-ο του Αλμωπού Αριδαίας στην Κατερίνη.

14:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Πιερικό, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Βόρειου ομίλου της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Καβουσάκης, Ζέρης, Κουτσίδης, Κασμερίδης, Πίντο, Τσιμίκας, Μαρτσιόνι, Γεωργιάδης, Μέσι, Λουφάκης, Γκούρτσας.
Αναπ: Γουναριδης, Γιανναράκης, Ψάλτης, Κρητικός, Κόντσι, Πέτρου, Τριανταφύλλου, Παπαβασιλείου, Πράδο.