1
18:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:53

Επόμενο ραντεβού για τη «γαλανόλευκη» στις 21:45 της Τετάρτης (31/3), στο ίδιο γήπεδο, για το παιχνίδι με τη Γεωργία στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των προκριματικών του Μουντιάλ του 2022.

18:53

Η Εθνική κερδίζει με 2-1 την Ονδούρα με δύο γκολ του Παυλίδη στο 14' και το 59' και ενώ ο Ροντρίγκες είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 40'.

18:51

Λήξη του αγώνα.

18:50

90+3': Ευκαιρία για την Ονδούρα. Σέντρα Άλβαρες από τα δεξιά, ο Φιγκερόα παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

18:47

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

18:47

90': Κίτρινη κάρτα στον Φιγκερόα.

18:44

87': Κόρνερ για την Ονδούρα από τα δεξιά, διώχνει ο Μπακασέτας.

18:41

85': Απειλεί η Ονδούρα. Γέμισμα του Ντέιμπι Φλόρες, ο Τόρο κατεβάζει και σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:39

83': Μπακασέτας αντί Μάνταλου η έκτη και τελευταία αλλαγή της Ελλάδας.

18:36

79': Εκτελεί το κόρνερ ο Κέβιν Λόπες, κεφαλιά του Περέιρα στο δεύτερο δοκάρι, έξω.

18:35

78': Κόρνερ για την Ονδούρα από τα δεξιά.

18:33

77': Αλλαγή για την Ελλάδα. Εκτός γηπέδου ο Κυριακόπουλος, μπαίνει ο Αλεξανδρόπουλος για να κάνει και αυτός ντεμπούτο.

18:32

75': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, βγάζει ο Σβάρνας.

18:26

70': Κόρνερ για την Ονδούρα από τα αριστερά, βγαίνει και καθαρίζει ο Διούδης.

18:22

65': Αλλαγές για την Ονδούρα. Βελάσκες, Τόρο και Άλεξ Λόπες αντί Μπένγκστον, Μεχία και Ακόστα αντίστοιχα.

18:19

62': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Δουβίκας περνά κάθετα στον Μασούρα, που κάνει το πλασέ στα δεξιά της μικρής περιοχής αλλά ο Άλβαρες διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

18:18

62': Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Γιαννούλης παίρνει τη θέση του Παυλίδη.

18:17

60': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Παυλίδης βγάζει τον Δουβίκα τετ α τετ με τον Μενχίβαρ που αποκρούει το πλασέ του με το αριστερό πόδι σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:16

Ο Μασούρας σεντράρει από την αριστερή γωνία της περιοχής, ο Παυλίδης παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι και γράφει το 2-1. Δεύτερο τέρμα για τον επιθετικό της Βίλεμ που φάνηκε πάντως να είναι οριακά οφσάιντ.

18:16

59': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

18:15

58': Κόρνερ για την Εθνική από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπένγκτσον.

18:12

55': Ευκαιρία για την Ονδούρα. Σέντρα του Κέβιν Λόπες από τα δεξιά, κεφαλιά Μπένγκτσον στο ύψος του πέναλτι λίγο πάνω την εστία.

18:11

55': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μαυροπάνου.

18:11

54': Ο Μαυρίας πασάρει στον Λημνιό που πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά εντός περιοχής αλλά ο Μενχίβαρ αποκρούει σε κόρνερ.

18:09

52': Κίτρινη κάρτα στον Μεχία.

18:06

Να σημειώσουμε ότι Μαυροπάνος και Δουβίκας κάνουν στο εν λόγω παιχνίδι ντεμπούτο με την Εθνική Ανδρών.

18:02

18:02

Αλλαγή για την Ονδούρα. Κέβιν Λόπες αντί Νούνιες για την Ονδούρα.

18:01

Αλλαγές για την Ελλάδα. Λημνιός αντί Φορτούνη, Δουβίκας αντί Τζόλη και Μασούρας αντί Γιακουμάκη.

17:46

Η Εθνική προηγήθηκε στο 14' με τον Παυλίδη αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 40' με τον Ροντρίγκες.

17:46

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ελλάδα - Ονδούρα στο 1-1.

17:45

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:43

44': Κίτρινη κάρτα στον Τζόλη.

17:39

Εκτελεί το φάουλ ο Φιγκερόα πάνω στο τείχος, η μπάλα καταλήγει εκτός περιοχής στον Ροντρίγκες ο οποίος σουτάρει με δύναμη, κόντρα στον Μαυροπάνο και μέσα. Ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι σε 1-1 με τον παίκτη της Ονδούρας να σκοράρει στο ντεμπούτο του.

17:39

40': ΓΚΟΛ για την ΟΝΔΟΥΡΑ!

17:38

39': Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα για φάουλ στον Μπένγτσον λίγο έξω από το ημικύκλιο. Θα μπορούσε να βγει εδώ και κόκκινη καθώς ο επιθετικός της Ονδούρας ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

17:36

37': Ευκαιρία για την Ονδούρα! Ο Έλις φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά και πασάρει για τον Έλις ο οποίος τετ α τετ με τον Διούδη κάνει το πλασέ αλλά ο Έλληνας γκολκίπερ μπλοκάρει.

17:33

34': Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Γιακουμάκης πάει να κάνει το ψαλιδάκι αλλά πιάνει αέρα, η μπάλα καταλήγει στον Τζόλη ο οποίος μόνος από τα δύο μέτρα σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:30

31': ΔΟΚΑΡΙ για την ΕΛΛΑΔΑ! Συρτό σουτ Μάνταλου έξω από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μενχίβαρ.

17:27

28': Οφσάιντ ο Τζόλης, ήταν εκτεθειμένος.

17:24

25': Σουτ του Γιακουμάκη από θέση μέσα αριστερά, έξω.

17:22

23': Πλασέ του Τζόλη από το ύψος της μεγάλης περιοχής και υπό την πίεση του Μεχία, ψηλά άουτ.

17:20

21': Ευκαιρία για την Ελλάδα. Υπέροχη τριγωνάκι Παυλίδη, Γιακουμάκη και Τζόλη με τον τελευταίο να πλασάρει από θέση βολής και να αστοχεί για λίγο.

17:18

19': Ευκαιρία για την Ελλάδα! Παράλληλο γύρισμα του Τζόλη από τα αριστερά, προβολή Γιακουμάκη στο δεύτερο δοκάρι, έξω.

17:13

Ο Σιώπης από τον άξονα βρίσκει στα δεξιά τον Φορτούνη, που κατεβάζει, κάνει το γύρισμα για τον Παυλίδη ο οποίος με πλασέ στη κίνηση από το πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

17:13

14': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ!

17:09

10': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα του Ντέιμπι Φλόρες, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Έλις, μαζεύει ο Διούδης.

17:08

9': Κόρνερ για την Εθνική από τα δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μενχίβαρ.

17:05

6': Κόρνερ για την Ελλάδα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Φορτούνη.

17:01

2': Οφσάιντ ο Έλις, σωστή υπόδειξη.

17:01

16:54

Και τώρα η ώρα της ανάκρουσης των εθνικών ύμνων...

16:53

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:49

Η «γαλανόλευκη« προέρχεται από ένα σπουδαίο αποτέλεσμα καθώς μεσοβδόμαδα απέσπασε ισοπαλία 1-1 από την Ισπανία στη Γρανάδα για την πρεμιέρα των προκριματικών του Μουντιάλ του 2022.

16:42

Η αναμέτρηση, που διεξάγεται στην Τούμπα, είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 17:00.

16:33

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε παρέα, λεπτό προς λεπτό, τον φιλικό αγώνα της Εθνικής μας απέναντι στην Ονδούρα.