0
16:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:39

Ο Ιωνικός κερδίζει με 1-0 την Παναχαϊκή με γκολ του Μάναλη στις καθυστερήσεις και διατηρείται μόνος πρώτος και σε απόσταση τριών βαθμών από τον δεύτερο Λεβαδειακό. Μένουν στους 22 πόντους οι Αχαιοί και υποχωρούν στην έβδομη θέση.

16:39

Λήξη του αγώνα.

16:38

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Λαρέα.

16:37

90+5': Πέμπτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Τσιριγώτης αντί Πλατέλλα.

16:35

Ο Πλατέλλας σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Σούλη, ο Μάναλης σουτάρει στην επαναφορά και γράφει το 1-0.

16:35

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:33

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:32

89': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Μακρνό σουτ του Πάνου με το δεξί, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Αναγνωστόπουλος και αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:29

86': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Γλυκιά σέντρα του Ομάρ από τα αριστερά, αφύλακτος στο πέναλτι ο Κουϊρουκίδης παίρνει την κεφαλιά, λίγο πάνω από την εστία η μπάλα.

16:27

85': Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Παπαδόπουλος αντί Τσερούτι και Μπελεζάκης αντί Μπάτροβιτς.

16:25

82': Ο Τσερούτι μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, αδειάζει με μία κοφτή ντρίμπλα τον Κύργια και κάνει το πλασέ αλλά είναι απελπιστικά άστοχο.

16:21

80': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Βγαίνει ο Παπαγεωργίου, μπαίνει ο Κουϊρουκίδης.

16:19

76': Οφσάιντ ο Μάναλης, σωστή υπόδειξη.

16:18

75': Κόκας αντί Μασούρα η δεύτερη αλλαγή των Αχαιών.

16:15

72': Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα για διαμαρτυρία.

16:13

70': Δεν έχουν σταματήσει να ασκούν πίεση οι γηπεδούχοι αλλά δεν βγάζουν φάσεις,

16:11

68': Αλλαγή και για την Παναχαϊκή, με τον Γιούση να αντικαθιστά τον Κουσκουνά.

16:11

68': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Μάναλης αντί Νιάσε.

16:10

66': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:07

64': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Ομάρ σεντράρει από τα αριστερά, δε δίωχνει καλά ο Σταμόπουλος, η μπάλα πάει μέσα και ο Σούλης με μεγάλη επέμβαση σώζει το αυτογκόλ. Οπως φάνηκε στο ριπλέι υπήρξε και ένα κράτημα του Πατάπη στον Κάστρο και θα μπορούσε να δοθεί πέναλτι.

16:03

60': Αγκωνιά του Φαζού στον Μπάτροβιτς, για κίτρινη κάρτα, στο κέντρο. Ούτε φάουλ δε δίνει ο Κουμπαράκης.

16:02

59': Γέμισμα του Πλατέλλα από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Ρόλε δεν μπορεί να μπει στη φάση και άουτ.

15:57

53': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Ο Ρόλε εκτελεί το φάουλ με πολλά φάλτσα, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Σούλη.

15:55

52': Φάουλ για τον Ιωνικό, σε πολύ καλό σημείο. Λίγο έξω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.

15:54

50': Πιέζουν στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι Νικαιώτες.

15:52

49': Ο Ματσούκας σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, έξω από το γήπεδο η μπάλα!

15:48

15:46

Αλλαγές για τον Ιωνικό. Ματσούκας και Μουμίν μπαίνουν στον αγώνα στις θέσεις των Βλαχομήτρου και Γκοτσούλια αντίστοιχα.

15:33

Ο Ιωνικός έχει την κατοχή της μπάλας αλλά δεν έχει την κλασική ευκαιρία καθώς οι φιλοξενούμενοι αμύνονται υποδειγματικά.

15:33

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ιωνικός - Παναχαϊκή 0-0.

15:32

45+2': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Σούλη.

15:30

Ενα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:29

44': Κίτρινη κάρτα στον Ανάκογλου.

15:26

41': Εκτελεί το κόρνερ ο Τσερούτι από τα δεξιά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ πάνω στον Κάστρο.

15:26

41': Εκτελεί απευθείας ο Μπάτροβιτς, η μπάλα βρίσκει ψηλά στο τείχος και φεύγει κόρνερ.

15:24

39': Φάουλ για την Παναχαϊκή περίπου 6-7 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με το τέρμα.

15:22

37': Οφσάιντ ο Βλαχομήτρος, ήταν εκτεθειμένος.

15:20

35': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ομάρ και Τσερούτι για αψιμαχία.

15:19

33': Οφσάιντ ο Κουσκουνάς, σωστό.

15:16

31': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, απευθείας άουτ η μπάλα από την εκτέλεση του Ρόλε.

15:15

30': Μικρή διακοπή, για να δεχθεί τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ ο Ανάκογλου. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:11

25': Εκτελεί το κόρνερ ο Ρόλε, κεφαλιά του Φαζού στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει εύκολα ο Σούλης.

15:09

25': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

15:09

23': Σουτ Πλατέλλα αρκετά έξω από την περιοχή, σκάει στο έδαφος η μπάλα και φεύγει λίγο έξω.

15:05

20': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα Παπαγεωργίου από τα δεξιά, ο Κάστρο κατεβάζει και πασάρει στον Ρόλε που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σούλη.

15:01

14': Ο Τσερούτι εκτελεί ένα φάουλ με γέμισμα από τα δεξιά, ο Μαρκοπουλιώτης, στην καρδιά της άμυνας του Ιωνικού, νικά στον αέρα τον Νιάσε, αλλά η κεφαλιά του δε βρίσκει στόχο.

14:58

13': Μακρινό σουτ από τον Πλατέλλα, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

14:56

11': Οφσάιντ ο Πλατέλλας, σωστή υπόδειξη.

14:55

10': Καλή στιγμή για τον Ιωνικό! Ο Ομάρ σεντράρει από τα αριστερά, ο Βλαχομήτρος κάνει το τακουνάκι στο ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Σούλης αποκρούει ασταθώς και στη συνέχεια μπλοκάρει.

14:54

9': Ο Ανάκογλου επιχειρεί ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου.

14:52

7': Οφσάιντ ο Ομάρ, αλλά καλυπτόταν.

14:51

5': Επικίνδυνη σέντρα του Πάνου από τα δεξιά, διώχνει με δυσκολία ο Αναγνωστόπουλος.

14:50

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

14:45

1': Έναρξη αναμέτρησης.

14:43

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:42

Στο παιχνίδιτου πρώτου γύρου, η ομάδα του Δημήτρη Σπανού είχε επικρατήσει με 1-0 με γκολ του Ομάρ στο 99'!

14:38

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο Ιωνικός πέρασε με 2-1 από την έδρα του Ο.Φ. Ιεράπετρας ενώ η Παναχαϊκή επιβλήθηκε με 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας στην Πάτρα.

14:35

Οι Αχαιοί στον αντίποδα, είναι έκτοι μαζί με τα Χανιά στους 22 βαθμούς.

14:31

Με 30 πόντους, οι Νικαιώτες ισοβαθμούν στην πρώτη θέση της κατάταξης με τον Λεβαδειακό ο οποίος το Σάββατο (27/3) επιβλήθηκε με 0-4 του Διαγόρα.

14:27

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ιωνικό και την Παναχαϊκή, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.