0
16:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:40

Η Ξάνθη κερδίζει με 1-0 τον Εργοτέλη, φτάνει τους 30 βαθμούς και ανεβαίνει στη δεύτερη θέση και πλέον βρίσκεται στο -1 από τους πρωτοπόρους Λεβαδειακό και Ιωνικό, με τους «μπλε» να αγωνίζονται την Κυριακή (28/3) με την Παναχαϊκή. Τέταρτη σερί ήττα για τους Κρητικούς που διατηρούνται στους 28 πόντους.

16:39

Λήξη του αγώνα.

16:38

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη για διαμαρτυρία.

16:37

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Μικελτάτζε, είναι η δεύτερη και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια.

16:37

90+5': Σουτ του Μπάτζιου από το ύψος της μικρής περιοχής, αποφασιστικό κόψιμο του Βέρκερ.

16:35

90+3': Στο μισό γήπεδο παίζουν οι Κρητικοί την Ξάνθη, που αμύνεται μαζικά.

16:32

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:30

89': Οφσάιντ ο Ντίνας, σωστό.

16:28

86': Έχει πάρει μέτρα ο Εργοτέλης, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

16:25

83': Κίτρινη κάρτα στον Ποζατζίδη.

16:24

82': Πέμπτη αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Έμπερτ, για να μπει ο Ντίνας.

16:22

81': Κλείνει τις αλλαγές του ο Εργοτέλης, με τον Κωστανάσιο να παίρνει τη θέση του Μανουσάκη και τον Κατσούρι αυτή του Πέιου.

16:18

76': Κίτρινη κάρτα στον Μικελτάτζε.

16:18

76': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Μυστακίδης σουτάρει από το ύψος περιοχής και δεξιά, με τη μπάλα να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

16:15

73': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Κουατένγκ αντί Άπι.

16:14

72': Φωνές των φιλοξενούμενων για χέρι του Βέρκερ μέσα στην περιοχή της Ξάνθης, αλλά ο στόπερ των γηπεδούχων το είχε κολλημένο στο σώμα του.

16:10

Κόκκινη κάρτα στον γενικό αρχηγό του Εργοτέλη, Σταύρο Λαμπράκη, που διαμαρτυρήθηκε για φάουλ πάνω στον Ποζατζίδη στη φάση του γκολ.

16:09

Ο Δημούτσος κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Μπάτζιο, ο Μικελτάτζε επωφελείται και με κοντινό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

16:09

67': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:07

65': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μυστακίδης αντικαθιστά τον Θ. Παπάζογλου.

16:06

64': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Κόνραντ σεντράρει από τα αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Τσέλιου στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

16:03

61': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, σταματά η φάση. Βγήκε άουτ η μπάλα στην εκτέλεση του Ποζατζίδη.

16:01

59': Διαγώνιο σουτ του Μανουσάκη λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, μαζεύει χωρίς κανένα πρόβλημα ο Μπέντο.

16:01

59': Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπουτσάκης και Κόνραντ στις θέσεις των Κοκκίνη και Μπουρσέλη αντίστοιχα.

15:59

58': Ο Έμπερτ εκτελεί το φάουλ με γέμισμα, κόβει ο Μπάτζιος.

15:58

57': Φάουλ του Τσέλιου στον Σιατραβάνη, 4-5 μέτρα εκτός περιοχής και δεξιά.

15:55

53': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, μακριά με το κεφάλι ο Μπάτζιος.

15:51

49': Κίτρινη κάρτα στον Κοκκίνη.

15:47

46': Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

15:46

Τριπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Θυμιάνης αντί Τζούρμαν, Τσαμούρης αντί Μπριλάντε και Σρόιχεν αντί Πέτροβιτς.

15:32

Ξάνθη και Εργοτέλης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

15:32

Λήξη πρώτου μέρους.

15:30

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:25

41': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, διώχνει με κεφαλιά ο Τζούρμαν.

15:24

40': Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

15:24

39': Εκτελείται το κόρνερ από τον Έμπερτ, κεφαλιά του Τζούρμαν άουτ.

15:23

39': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Τσέλιος κάνει μια κεφαλιά προς τα πίσω, ο Σιατραβάνης γίνεται αποδέκτης της μπάλας και σουτάρει από πλάγια θέση και δεξιά και απέναντι από τον Κατσιμήτρο ο οποίος του κλείνει το οπτικό πεδίο και αποκρούει σε κόρνερ.

15:22

38': Κίτρινη κάρτα στον Τσέλιο.

15:21

36': Μετά από μία μίνι πολιορκία στα καρέ της Ξάνθης, ο Μπουρσέλης κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και αριστερά αλλά είναι εντελώς άστοχο.

15:16

31': Οφσάιντ ο Ποζατζίδης, ήταν εκτεθειμένος.

15:10

26': Ο Έμπερτ εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα αριστερά, ο Θ. Παπάζογλου πάει να πάρει την κεφαλιά, δε βρίσκει τη μπάλα και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα. Ωστόσο, το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ του επιθετικού της Ξάνθης. Από τα ριπλέι, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι το αντικανονικό, πάντως. Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι...

15:06

21': Τραυματισμός για τον Άπι, που δέχεται ιατρική φροντίδα. Ξανά παιχνίδι στο λεπτό.

15:02

18': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, απομακρύνει με τις γροθιές ο Μπέντο.

15:01

Καλύτερα έχει μπει στο ματς ο Εργοτέλης και πιέζει τους γηπεδουχους.

14:59

14': Εκτελεί το κόρνερ ο Ποζατζίδης, ο Μανουσάκης, έχοντας κακή στάση σώματος, παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

14:58

14': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

14:57

13': Κόρνερ για τους Κρητικούς από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

14:56

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Άπι σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή και αριστερά, με τη μπάλα να χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπέντο.

14:55

10': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, βγάζει ο Τζούρμαν.

14:53

8': Οφσάιντ ο Σιατραβάνης, σωστή υπόδειξη.

14:51

5': Φάουλ - γέμισμα του Έμπερτ από τα δεξιά, κεφαλιά του Θ. Παπάζογλου, αρκετά ψηλά.

14:47

3': Μικρή διακπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Τ. Παπάζογλου. Ξαναρχίζει το ματς στο λεπτό.

14:45

14:42

Το διαιτητικό τριο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:38

Οι γηπεδούχοι προέρχονται από το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στα Χανιά ενώ οι Κρητικοί από ήττα με σκορ 1-0 από την Α.Ε. Καραϊσκάκης στο Παγκρήτιο.

14:33

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη είναι μαζί με τον Λεβαδειακό στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 28 βαθμούς, έναν περισσότερο από τους τρίτους Θρακιώτες.

14:26

Καλησπέρα σας, φίλοι και φίλες του a-sports.gr! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Εργοτέλη, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της SL2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.