2
13:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

13:54

Το Αιγάλεω αποδρά με το διπλό (1-2) από την έδρα της Νίκης Βόλου και ξεκινά ιδανικά τις υποχρεώσεις του στη Football League.

13:53

Λήξη του αγώνα.

13:50

90+4': Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Θεοδωρόπουλος αντί του τραυματία Πολίμου.

13:49

Κόντρα στη ροή του ματς, το «Σίτι» παίρνει εκ νέου το προβάδισμα.

13:48

Σέντρα του Μαχαίρα από τα δεξιά, ο Τσιμπούκας δεν μπορεί να διώξει και ο Μπουρλάκης, στο δεύτερο δοκάρι, με δυνατό σουτ στην κίνηση νικά τον Περιστερίδη για το 1-2.

13:48

90+1': ΓΚΟΛ για το ΑΙΓΑΛΕΩ!

13:47

Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

13:42

86': Και δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ! Ο Γκαρσία επιχειρεί ένα δυνατό σουτ αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά, στη συμβολή των δοκών και έξω η μπάλα.

13:40

84': Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Τσιώλης αντικαθιστά τον Γκονζάλες.

13:40

84': Αλλαγή για το Αιγάλεω. Έξω ο Λάσκαρης, μέσα ο Κασνέτση.

13:39

83': Κίτρινη κάρτα στον Γκονζάλες.

13:37

81': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ! Ο Κρουθ εκτελεί απευθείας το φάουλ αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

13:36

80': Φάουλ για τη Νίκη Βόλου, σε πολύ καλή θέση. Περίπου 4-5 μέτρα έξω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα.

13:35

79': Διαγώνιο σουτ του Πολίμου εντός περιοχής και δεξιά, αποκρούει ο Σικαλιάς και στη συνέχεια μπλοκάρει.

13:33

Ο Γκαρσία εκτελεί στα δεξιά, από την άλλη ο Σικαλιάς και 1-1.

13:32

76': ΓΚΟΛ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

13:32

75': Αλλαγή για τον Αιγάλεω. Χαντί αντί Τσιλιγγίρη.

13:31

Εκτελεί το κόρνερ ο Γκαρσία, πάει να διώξει ο Μαχαίρας αλλά βρίσκει τη μπάλα με το χέρι. Σωστή και αυτή η υπόδειξη από τον διαιτητή.

13:31

74': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

13:30

73': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου από τα δεξιά.

13:28

71': Οι Βολιώτες κυκλοφορούν ψηλά τη μπάλα αλλά δυσκολεύονται πολύ στη δημιουργία ευκαιριών.

13:22

66': Σύγκρουση Σικαλιά - Αλιατίδη στον αέρα. Μένει στο έδαφος τραυματισμένος ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και του προσφέρεται ιατρική φροντίδα. Στο λεπτό έχουμε ξανά παιχνίδι.

13:20

64': Κίτρινη κάρτα στον Παπανικόλα.

13:19

62': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, με τον Μπαλάφα να αφήνει τη θέση του στον Σαλαμούρα.

13:16

59': Ο Τσιλιγγίρης εκτελεί ένα φάουλ από πολύ μακριά, ψηλά άουτ.

13:13

57': Πονηρό αλλά αδύναμο διαγώνιο σουτ του Κρουθ αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Σικαλιάς.

13:11

55': Ο Γκαρσία ελίσσεται και σουτάρει από τα αριστερά του ημικυκλίου, σε ετοιμότητα ο Σικαλιάς, μαζεύει σε διπλό χρόνο.

13:10

54': Μπουρλάκης αντί Τσίτσαρη, η πρώτη αλλαγή του Αιγάλεω.

13:09

53': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Λάσκαρης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Λάσκαρης. Ξανά ματς μετά από ένα λεπτό...

13:02

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

12:49

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, το Αιγάλεω προηγείται με 0-1 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιλιγγίρη στο 45+1'.

12:48

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

12:47

Ο Τσιλιγγίρης εκτελεί στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Περιστερίδης και στα δίχτυα η μπάλα. 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

12:47

45+1': ΓΚΟΛ για το ΑΙΓΑΛΕΩ!

12:46

Εκτελείται το κόρνερ από τον Τσιλιγγίρη, δεν μπορεί να δίωξει η άμυνα, σουτ του Οικονομόπουλου, στο χέρι του Ντομίνγκεθ η μπάλα. Σωστή απόφαση από τον Πολυχρόνη, το είχε απλωμένο ο Ισπανός μέσος της Νίκης Βόλου που βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

12:46

45+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για το ΑΙΓΑΛΕΩ!

12:45

45': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

12:42

38': Ο Σταματάκης σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Μπαρμπαρούση, βρίσκει λίγο στην πλάτη του Αλιατίδη η μπάλα και καταλήγει στην αγκαλιά του Περιστερίδη.

12:40

37': Δεν υπάρχει ρυθμός στο ματς, απολύτως λογικό εξαιτίας της μεγάλης αγωνιστικής απραξίας.

12:34

33': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ωραίος συνδυασμός Γκονζάλες και Κρουθ, με τον τελευταίο να πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά να στέλνει τη μπάλα λίγο έξω.

12:30

29': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

12:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Σταματάκη.

12:22

22': Κίτρινη κάρτα στον Τσιμπούκα.

12:19

19': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα αριστερά με τον Τσιλιγγίρη, βγαίνει και μαζεύει ο Περιστερίδης.

12:17

Παίζουμε 17 λεπτά στο Πανθεσσαλικό, δεν υπάρχει καν φάση.

12:12

11': Κόρνερ για το Αιγάλεω από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ η άμυνα της Νίκης Βόλου από την απέναντι πλευρά που δεν αποφέρει κάτι.

12:09

Τα ηχεία του γηπέδου παίζουν συνθήματα της Νίκης Βόλου. Ωστόσο, οι υπεύθυνοι της διαιτησίας ζήτησαν να σταματήσουν, υποστηρίζοντας ότι κάτι τέτοιο δεν επιτρέπεται! Πραγματικά απίστευτο, από τη στιγμή που σε όλα τα γήπεδα της Ευρώπης ακούγονται συνθήματα.

12:06

Αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες στο πρώτο πεντάλεπτο.

12:03

Με την κλασική κυανόλευκη εμφάνιση αγωνίζονται οι γηπεδούχοι, με πορτοκαλί το «Σίτι».

12:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας.

11:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδός του στον αγωνιστικό χώρο.

11:56

Ηλιόλουστος ο καιρός στον Βόλο, με τη θερμοκρασία στους 14 βαθμούς Κελσίου.

11:51

Πάμε όμως να δούμε και το υπόλοιπο πρόγραμμα της πρεμιέρας και στους δύο ομίλους...

11:47

Οι δύο ομάδες κοντραρίστηκαν και την περασμένη σεζόν. Στις 27 Οκτωβρίου 2019 στο Αιγάλεω, το Σίτι» επικράτησε με 2-0 (7’ Τσίτσαρης - 78' Ντιατά) ενώ στις 2 Φεβρουαρίου στο γήπεδο Νεάπολης Βόλου υπήρξε ισοπαλία 1-1 (43’ Κρουθ - 18’ πέν.Τσιλιγγίρης).

11:43

Η αναμέτρηση στο Πανθεσσαλικό, το οποίο φέτος θα χρησιμοποιούν ως έδρα οι Βολιώτες, ξεκινά στις 12:00.

11:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλημέρα σας! Αυλαία στο πρωτάθλημα της Football League και μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Νίκη Βόλου - Αιγάλεω για το Νότιο όμιλο.