0
16:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:51

Ο Απόλλων Λάρισας επικρατεί με 1-0 της Δόξας Δράμας, φτάνει τους 18 βαθμούς και την προσπερνά στην έβδομη θέση της βαθμολογίας.

16:50

Λήξη του αγώνα.

16:48

90+1': Νιολάκης αντί Χάμοντ η τελευταία αλλαγή των «μαυραετών».

16:48

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:46

89': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Τζοβάρας αντικαθιστά τον Ντα Κάμπο.

16:42

85': Διπλή αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Μπελεβώνης αντί Κουτσιανικούλη και Φυτόπουλος αντί Μπολάκη.

16:41

84': Ο Βάντερσον ξεπερνάει Μόρα και Καρρίκι μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ αλλά δε βρίσκει στόχο.

16:38

81': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Ο Αθανασιάδης δέχεται την κάθετη και πλασάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, χωρίς δύναμη, μαζεύει ο Γλύκος.

16:34

78': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Εκτός γηπέδου ο Καμπέρης, μπαίνει ο Γκόλιας.

16:31

75': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Γέμισμα του Γιάκου με φάουλ στον άξονα, ο Μόρας παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Στεφανάκος μπλοκάρει τη μπάλα.

16:30

74': Χωρίς τη μεγάλη φάση το δεύτερο ημίχρονο μέχρι στιγμής...

16:27

71': Τασιούλης αντί Μπαλογιάννη η πρώτη αλλαγή του Απόλλωνα Λάρισας.

16:27

68': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Δόξας Δράμας, Θανάση Κολιτσιδάκη, για διαμαρτυρία.

16:23

67': Διπλή αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Σαμπανίδης αντί Μπαράνκο και Βάντερσον αντί Μαρινάκη.

16:22

66': Εκτελεί με δύναμη το φάουλ ο Μαυριάς, στα χέρια του Γλύκου.

16:21

65': Κίτρινη κάρτα στον Χατζή για ένα φάουλ στον Κουτσιανικούλη μέσα στο ημικύκλιο.

16:20

64': Το εκτελεί ο Παπαργυρίου με κάτι σαν σέντρα - σουτ, εκτός εστίας η μπάλα.

16:20

64': Φάουλ σε καλή θέση για τη Δόξα Δράμας, στη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής.

16:19

63': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη.

16:15

59': Στο 52% η κατοχή της μπάλας υπέρ των Δραμινών έναντι 48% του Απόλλωνα Λάρισας.

16:12

56': Ο Χάμοντ σεντράρει από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει εύκολα ο Γλύκος.

16:06

50': Επικίνδυνη χαμηλή σέντρα από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, αποκρούει ο Στεφανάκος και στη συνέχεια ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να βρει τη μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.

16:06

Να σημειώσουμε ότι πριν από την έναρξη του ματς, η διοίκηση του Απόλλωνα Λάρισας τίμησε τον Κωνσταντίνο Σκούπρα για τη συμπλήρωση 100 συμμετοχών στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

16:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:49

Ο Απόλλων Λάρισας προηγείται με 1-0 της Δόξας Δράμας χάρη στο γκολ του Αθανασιάδη στο 29'.

15:48

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

15:46

43': Σουτ του Μπαλογιάννη από το ημικύκλιο, λίγο έξω από τα δοκάρια του Στεφανάκου.

15:44

42': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας! Επειτα από δύο διαδοχικά σουτ, με το πρώτο να αποκρούεται από τον Στεφανάκο και το δεύτερο να βρίσκει σε σώμα αμυνόμενου, η μπάλα φτάνει στον Αθανασιάδη που εξ επαφής και μόνος απέναντι από τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

15:43

40': Οφσάιντ ο Σκούπρα, ήταν εκτεθειμένος.

15:42

39': Κίτρινη κάρτα στον Παπαργυρίου.

15:39

36': Καλή στιγμή για τη Δόξα Δράμας. Ο Κουτσιανικούλης αφήνει για τον Χάμοντ που δοκιμάζει ένα σουτ από μακριά, λίγο δίπλα η μπάλα από το δεξί παραθυράκι του Γλύκου που πάντως ήλεγχε τη φάση.

15:32

Σέντρα του Ντα Κάμπο από τα δεξιά, ο Γιάκος πλασάρει στο ύψος της μικρής περιοχής, αποκρούει ο Στεφανάκος, παίρνει το... ριμπάουντ ο Αθανασιάδης και με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:30

29': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΡΙΣΑΣ!

15:29

28': Ο Μαρινάκης σουτάρει από τον άξονα και μακριά από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει σε παίκτη του Απόλλωνα Λάρισας και να καταλήγει στην αγκαλιά του Γλύκου.

15:26

23': Εχει πέσει κάπως ο ρυθμός μετά το δυνατό ξεκίνημα των δύο ομάδων.

15:21

19': Κίτρινη κάρτα στον Πινδώνη.

15:20

18': Κι άλλο κόρνερ από τα αριστερά για τη Δόξα Δράμας, βγαίνει και μαζεύει ο Γλύκος.

15:19

17': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, διώχνει με τη γροθιά ο Γλύκος.

15:15

13': Οφσάιντ ο Κουτσιανικούλης, σωστή υπόδειξη.

15:14

12': Ευκαιρία για τη Δόξα Δράμας. Σέντρα του Παπαργυρίου από τα αριστερά, ο Μαυρίας σουτάρει στη κίνηση από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ.

15:10

8': Μακρινό σουτ από τον Μαυριά, αποκρούει με αστάθεια ο Γλύκος και στη συνέχεια η άμυνα του Απόλλωνα Λάρισας απομακρύνει τον κίνδυνο.

15:08

6': Απειλούν ξανά οι γηπεδούχοι. Ο Μπαλογιάννης επιχειρεί ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά, νέα επέμβαση του Στεφανάκου σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

15:04

2': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Σέντρα του Ντα Κάμπο από τα δεξιά, ο Γιάκος παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά ο Στεφανάκος αποκρούει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

15:02

1': Εναρξη αγώνα.

14:59

Κάνει κρύο στη Λάρισα, στους 6 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:56

Συμπαίκτες στον Παναθηναϊκό για έξι μήνες ήταν οι προπονητές των δύο ομάδων, Κώστας Φρατζέσκος και Θανάσης Κολιτσιδάκης. Συγκεκριμένα οι δύο τεχνικοί συνυπήρχαν στο «τριφύλλι» για ένα εξάμηνο, στο β μισό της σεζόν 1993-1994, κατακτώντας στο φινάλε το κύπελλο Ελλάδας κόντρα στην πρωταθλήτρια εκείνης της σεζόν ΑΕΚ.

14:52

Οι Θεσσαλοί, στον αντίποδα, είναι δέκατοι με 15 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 1-0 από την Παναχαϊκή στην Πάτρα.

14:49

Οι «μαυραετοί» βρίσκονται στην όγδοη θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί του Διαγόρα.

14:46

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί στις 14 Φεβρουαρίου αλλά είχε αναβληθεί λόγω της κακοκαιρίας και του χιονιού που είχε καλύψει το γήπεδο.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εξ αναβολής αναμέτρησης της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίκγας 2 ανάμεσα στον Απόλλωνα Λάρισας και τη Δόξα Δράμας, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Γλύκος, Σκούπρα, Μόρας, Καρρίκι, Καμπέρης, Χατζής, Μπάμπης, Ντα Κάμπο, Μπαλογιάννης, Γιάκος, Αθανασιάδης.
Αναπ: Αστράς, Σούλτσε, Γκόλιας, Τασιούλης, Γκουντρουμπής, Μπαστιάνος, Ομπράντοβιτς, Τζοβάρας, Λουκάς.