1
21:25

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει εύκολα και δίκαια την ΑΕΚ με 3-1 στην Τούμπα και την προσπερνάει στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

21:22

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Πασχαλάκη για καθυστέρηση.

21:22

Λήξη του αγώνα.

21:22

Διαδικαστικά τα τελευταία δευτερόλεπτα...

21:21

90+2': Πλασαριστό σουτ του Σάκχοφ εκτός περιοχής, σπουδαία επέμβαση σε κόρνερ ο Πασχαλάκης που δεν αποφέρει κάτι.

21:19

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

Χτυπά στην κόντρα ο «Δικέφαλος του Βορρά». Κάθετη μπαλιά του Κρμέντσικ για τον Α. Ζίβκοβιτς που πλασάρει απέναντι από τον Αθανασιάδης γράφοντας το 3-1.

21:17

89': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:15

87': Μιχαηλίδης αντί Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ.

21:15

86': Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.

21:09

81': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Νταντσένκο αντί Μπακάκη και Κοσίδης αντί Κρίστιτσιτς.

21:08

81': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πάσα του Σβαμπ, σουτ του Κρμέντσικ σε τετ α τετ με τον Αθανασιάδη, σύριζα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων και άουτ η μπάλα!

21:06

79': Κίτρινη κάρτα στον Σάκχοφ.

21:04

77': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

75': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός γηπέδου ο Σβιντέρσκι για να μπει ο Κρμέντσικ

21:01

73': Πιέζει κάπως η Ένωση για την ισοφάριση, αλλά μπάζει πολύ πίσω και κινδυνεύει να δεχτεί και τρίτο γκολ.

20:57

69': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Πλασαριστό σουτ του Ελ Καντουρί λίγο έξω από την περιοχή, αποκρούει δύσκολα ο Αθανασιάδης.

20:55

68': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μουργκ αντί Τζόλη.

20:55

68': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντικαθιστά τον Ανσαριφάρντ.

20:53

65': Σέντρα Γκαρσία από τα αριστερά, ο Ολιβέιρα σουτάρει στη κίνηση στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

20:52

65': Εκτελεί με δύναμη ο Μάνταλος, πάνω στο τείχος η μπάλα.

20:51

64': Φάουλ για την Ένωση, περίπου 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

20:50

62': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Α. Ζίβκοβιτς πασάρει με το μυτάκι στον Ελ Καντουρί που από πολύ πλάγια θέση δεξιά πλασάρει πάνω στον Αθανασιάδη.

20:48

60': Ο Μπακάκης σεντράρει από τα δεξιά, ο Μάνταλος κερδίζει στον αέρα τον Ροντρίγκο και παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:46

58': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Σάκχοφ αντί Σιμάνσκι.

20:40

52': Διαγώνιο σουτ του Τζόλη μέσα από την περιοχή και δεξιά, χωρίς δύναμη, άουτ.

20:38

51': Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σε χέρι του Αουγκούστο. Τίποτα λέει ο Νταμπάνοβιτς, συμφωνεί και το VAR...

20:38

50': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Δυνατό σουτ του Ανσαριφάρντ από τα όρια της περιοχής και αριστερά, με υπερένταση σε κόρνερ ο Πασχαλάκης που δεν αποφέρει κάτι.

20:35

Στα 17 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα το έφαγε η ΑΕΚ, πετούσε... αετό ακόμα μία φορά η άμυνά της.

20:34

Γέμισμα Σβαμπ, κεφαλιά του Σβιντέρσκι, η μπάλα πηγαίνει δεξιά στον Τζόλη που μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει στο πέναλτι για τον Πολωνό επιθετικό που με πλασέ από το πέναλτι νικά τον Αθανασιάδη για το 2-1.

20:33

46': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:32

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

20:20

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1.

20:19

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

20:18

Τρομερή κάθετη του Μάνταλου στον Ολιβέιρα, ο οποίος φάτσα με τον Πασχαλάκη πλασάρει κάτω από τα πόδια του και ισοφαρίζει σε 1-1.

20:18

45+3': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:16

45+2': Μακρινό σουτ από τον Σιμάνσκι, δεν έχει καμία τύχη.

20:15

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:15

46': Εκτέλεση φάουλ Σβαμπ από τα αριστερά, κεφαλιά του Κρέσπο άουτ

20:13

44': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι.

20:11

42': Σουτ του Ολιβέιρα από θέση μέσα αριστερά, πολύ κακό, άουτ. Αυτή είναι η πρώτη τελική της ΑΕΚ στο ματς!

20:09

40': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, εν αποφέρει κάτι.

20:04

35': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστή υπόδειξη.

20:02

Και ακυρώνει σωστά το γκολ ο Μαυροβούνιος ρέφερι. Έκανε όντως χέρι ο Ελ Καντουρί στο κοντρόλ. Παραμένει το 1-0 για τους Θεσσαλονικείς.

20:01

Πάει να δει το VAR ο ρέφερι για πιθανό χέρι του Ελ Καντουρί πριν πασάρει στον Πολωνό επιθετικό.

20:01

Ο Ολιβέιρα χάνει τη μπάλα στο κέντρο, αυτή πηγαίνει δεξιά στον Ελ Καντουρί που μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι για τον Σβιντέρσκι που με κοντινό πλασέ γράφει το 2-0.

19:59

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:54

Συνεχίζεται το ματς στο δίλεπτο...

19:53

Μικρή διακοπή. Εχει ματώσει ο αρχηγός της ΑΕΚ στο πρόσωπο και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

19:51

23': Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για σκληρό φάουλ στον Μάνταλο στη σέντρα.

19:50

21': Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Ελ Καντουρί σεντράρει από τα δεξιά, ο Σβαμπ αμαρκάριστος στο ύψος του πέναλτι παίρνει την κεφαλιά αλλά δε βρίσκει στόχο.

19:46

17': Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκο.

19:44

15': Ο Α. Ζίβκοβιτς κάνει το σουτ με το δεξί από τα όρια της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Αθανασιάδης.

19:42

13': Πιέζει ψηλά η ΑΕΚ ψάχνοντας προϋποθέσεις ευκαιρίας...

19:37

8': Οφσάιντ ο Ανσαριφάρντ, σωστή υπόδειξη.

19:35

6': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα από τον Μάνταλο, γέμισμα από τον Μπακάκη δίωχνει η «ασπρόμαυρη» άμυνα.

19:33

Φάουλ γέμισμα του Σβαμπ από τον άξονα, κεφαλιά του Ίνγκασον στο ύψος του πέναλτι, η μπάλα καταλήγει αριστερά στον Α. Ζίβκοβιτς που πιάνει ένα ξερό σουτ και σκοράρει για το 1-0. Εντελώς απούσα η άμυνα της Ένωσης στη φάση του γκολ...

19:32

3': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:30

2': Εκτελείται το κόρνερ, τακουνάκι από τον Ίνγκασον, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.

19:30

1': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.

19:29

19:26

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:25

Να υπενθυμίσουμε ότι οι δύο «Δικέφαλοι» κληρώθηκαν να τεθούν αντιμέτωποι στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας σε διπλά παιχνίδια με φόντο τον τελικό της διοργάνωσης.

19:20

Στο αντίστοιχο ματς της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 2-2, όπως και σε εκείνο του ΟΑΚΑ αλλά με σκορ 1-1.

19:14

Οι Θεσσαλονικείς βρίσκονται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 47 πόντους και σε απόσταση ενός βαθμού από την τρίτη Ένωση.

19:10

Η σέντρα στην Τούμπα είναι προγραμματισμένη για τις 19:30.

19:03

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1.

Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Μπάμπα, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Ουάρντα, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Λάμπρου, Κρμέντσικ.
Αθανασιάδης, Μπακάκης, Σβάρνας, Λάτσι, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Γκαρσία, Μάνταλος, Ολιβέιρα, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Τσιντώτας, Χνιντ, Νταντσένκο, Μιτάι, Σάκχοφ, Αλμπάνης, Τάνκοβιτς, Κοσίδης, Μαχαίρας.
Ρέφερι: Νταμπάνοβιτς (Μαυροβούνιο) Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας), Νικολακάκης (Λασιθίου) VAR: Βιντούλιν (Κροατία) ΑVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)