0
16:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:40

Ο Λεβαδειακός «κολλάει» στο 0-0 με τον ΑΟΤ και χάνει δύο πολύτιμους βαθμούς στην προσπαθειά του για την κατάληξη της κορυφής.

16:40

Λήξη του αγώνα.

16:40

90+7': Κίτρινη και στον Διαμαντόπουλο για καθυστέρηση.

16:39

90+7': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμή για καθυστέρηση.

16:36

Λογικά θα υπάρξουν καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις.

16:34

90+2': Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Εκτός γηπέδου ο Νιάρος για να μπει ο Διαμαντόπουλος.

16:34

90+1': Πρόβλημα με τον Νιάρο που ζητάει αλλαγή.

16:33

Εξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:32

90': Σιλβάνο Νατέρ αντί Ευθυμίου για τον ΑΟΤ.

16:31

88': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:28

86': Στο έδαφος ο Γιακουμής, μετά από αντικανονικό μαρκάρισμα του Ενομό. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο γκολκίπερ του ΑΟΤ και το ματς συνεχίζεται μετά από ένα λεπτό.

16:21

79': Κονέ στη θέση του Συμελίδη και Ενομό σε αυτή του Πολέτο για τον Λεβαδειακό. Κλείνουν τις αλλαγές τους οι Βοιωτοί.

16:19

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της κανονικής διάρκειας, με τον Λεβαδειακό να επιτίθεται και τους φιλοξενούμενους να κρατάνε γερά...

16:15

72': Ο Σκόνδρας εκτελεί με δύναμη ένα φάουλ πολλά μέτρα έξω από την περιοχή, εντελώς άστοχο.

16:10

68': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τζιώρας αντί Μυτίδη και Μαρίνος αντί Νίκα.

16:06

64': Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη.

16:05

62': Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ελευθεριάδης αντί Σταματή.

16:04

61': Ο Πολέτο σουτάρει λίγο έξω από το ημικύκλιο, αλλά ο Γιακουμής μπλοκάρει σταθερά.

16:01

58': Κόρνερ για τους Βοιωτούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:59

57': Οφσάιντ ο Σταματής, σωστό.

15:58

56': Μικρή διακοπή καθώς ο Ζώγκος έχει χτυπήσει στο κεφάλι και δέχεται ιατρική φροντίδα. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:57

55': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:53

51': Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο.

15:49

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας σεντράρει από τα δεξιά, ο Μυτίδης παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Ζώγκος διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή.

15:47

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος.

15:34

Οι Βοιωτοί είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις ευκαιρίες κόντρα στους φιλοξενούμενους που αμύνονται μαζικά.

15:33

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός και Τρίκαλα στο 0-0.

15:31

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:29

45': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ριζογιάννης με πρόβλημα στη μέση. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:25

41': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, κατευθείαν στα χέρια του Γιακουμή.

15:24

39': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Διαγώνιο πλασέ του Πολέτο μέσα από την περιοχή και αριστερά, ελάχιστα έξω. Κάπου βρήκε η μπάλα στην προσπάθεια του Βραζιλιάνου και κατέληξε κόρνερ που δεν απέφερε κάτι.

15:23

38': Μακρινό σουτ από τον Τσάπρα, κόντρα σε παίκτη του ΑΟΤ και στην αγκαλιά του Γιακουμή.

15:20

35': Οφσάιντ ο Νίλι, αλλά καλυπτόταν πεντακάθαρα.

15:17

33': Εκτελεί απευθείας ο Νίλι, αρκετά έξω η μπάλα.

15:16

31': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου για ένα φάουλ 7-8 μέτρα έξω από την περιοχή.

15:14

29': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Πολέτο σεντράρει από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά Μυτίδη από το ύψος του πέναλτι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:13

28': Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Βήχος και αντικαθίσταται από τον Παναγιώτου.

15:10

26': Μικρή διακοπή, στο έδαφος Βήχος και Νιάρος δέχονται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς μετά από περίπου δύο λεπτά.

15:04

20': Κίτρινη κάρτα στον Νιάρο.

15:03

18': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Σταματής.

14:59

15': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά. Με πάσα ο Νιάρος στον Ριζογιάννη, σέντρα αλλά διώχνει η άμυνα του Λεβαδειακού.

14:57

13': Κίτρινη κάρτα στον Πιαστόπουλο.

14:54

Οι γηπεδούχοι έχουν τον έλεγχο στο ξεκίνημα του αγώνα.

14:48

4': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Νίλι κερδίζει τις κόντρες και περνά κάθετα για τον Πολέτο που φάτσα με τον Γιακουμή και δεξιά από το ύψος της μικρής περιοχής κάνει το πλασέ αλλά ο ο γκολκίπερ του ΑΟΤ αποκρούει.

14:47

Ψιλόβροχο αυτή την ώρα στη Λειβαδιά.

14:45

1': Έναρξη αγώνα.

14:42

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:39

Να σημειωθεί πως ντεμπούτο στον πάγκο των Θεσσαλών κάνει ο Σούλης Παπαδόπουλος ο οποίος διαδέχθηκε στην τεχνική ηγεσία τον Απόστολο Χαραλαμπίδη.

14:37

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Λεβαδειακός είχε επικρατήσει με 3-1.

14:31

Στον αντίποδα, ο ΑΟΤ ισοβαθμεί στην όγδοη θέση με τον Απόλλωνα Λάρισας στους 15 πόντους και προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Δόξα Δράμας.

14:26

Οι Βοιωτοί βρίσκονται στη δεύτερη θέση της κατάταξης με 27 βαθμούς και στο -1 από τους πρωτοπόρους Εργοτέλη και Ιωνικό και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 1-0 από την Ξάνθη στα Πηγάδια.

14:22

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός - Τρίκαλα για τη 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.