0
16:40

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:39

Μεγάλη νίκη για την Παναχαϊκή, που από το 19' αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο και είχε τρεις αναγκαστικές αλλαγές. Θετικό το ντεμπούτο του Χρήστου Καραπίτσου στον πάγκο των «κοκκινόμαυρων».

16:38

90'+5: Λήξη στο ματς. Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας 1-0.

16:37

90'+4: Γυριστή κεφαλιά του Γκοντρουμπή από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

16:36

90'+3: Σουτ του Νύκταρη στην κίνηση, η μπάλα ψηλά.

16:34

90': Πέντε λεπτά καθυστερήσεων στο ματς.

16:32

89': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Οι «κοκκινόμαυροι» φεύγουν στην κόντρα με τέσσερις παίκτες, ο Πάνος γυρίζει από τα δεξιά για τον Κόκα, εκείνος δεν μπορεί να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι και η ευκαιρία για το 2-0 χάνεται.

16:31

88': Σε θέση οφσάιντ ο Ομπράντοβιτς.

16:28

84': Το πάει απευθείας ο Σκούπρα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:27

83': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει λίγο έξω από την περιοχή, με τον Νύκταρη να κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση.

16:26

83': Διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Πατάπης, πριν προλάβει να σουτάρει ο Ντα Κάμπο από το ύψος του πέναλτι.

16:26

82': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας με τον Νύκταρη από τα δεξιά, απομακρύνεται η μπάλα.

16:24

81': Σέντρα - σουτ του Μπαλογιάννη από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

16:23

80': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Γκουντρουμπής για προβολή πάνω στον Μουστακόπουλο.

16:22

79': Έχουν την κατοχή οι φιλοξενούμενοι, που έχουν ανέβει ψηλά.

16:20

77': Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Νύκταρη.

16:19

76': Σε θέση οφσάιντ ο Ομπράντοβιτς.

16:18

75': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα περνάει άουτ από τα φάλτσα.

16:17

74': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Φαλτσαριστό σουτ του Μπαλογιάννη από αριστερή διαγώνια θέση, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

16:15

72': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Ντα Κάμπο μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει τη σέντρα, η κεφαλιά του Γκοντρουμπή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κολοβούρη.

16:14

71': Υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Ομπράντοβιτς.

16:10

68': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νύκταρη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά.

16:09

67': Τρεις αλλαγές για την Παναχαϊκή. Εντός οι Κόκας, Πάνος και Λαρρέα, εκτός οι Μπάτροβιτς, Αποστολόπουλος και Γιούσης.

16:09

66': Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για διαμαρτυρία.

16:06

64': Πέφτει κάτω ο Μπάτροβιτς, ζητάει αλλαγή ο Μαυροβούνιος επιθετικός.

16:02

60': Κίτρινη κάρτα στον Μπαλογιάννη για φάουλ πάνω στον Αποστολόπουλο. Στο έδαφος ο 29χρονος μπακ, περνάει έξω.

16:01

59': Διπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Νύκταρης και Γκουντουρμπής αντί των Γιάκου και Γκόλια.

15:59

58': Σε θέση οφσάιντ ο Μασούρας.

15:56

Ο Γλύκος κάνει ολέθριο λάθος και δίνει έτοιμο γκολ στον Γιούση, το σουτ από τον εξτρέμ της Παναχαϊκής και η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:55

52': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

15:51

49': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Απόλλωνα Λάρισας, διώχνει ο Σταμόπουλος.

15:49

47': Σέντρα του Σταμόπουλου από τα αριστερά, δεν καταφέρνει να βρει την μπάλα με το κεφάλι ο Μπάτροβιτς.

15:48

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο...

15:47

46': Τριπλή αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Μέσα οι Μπάμπης, Μπαλογιάννης, Ντα Κάμπο, εκτός οι Μπάλλας, Λίταινας και Τζοβάρας.