3
21:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:29

Η Λαμία παίρνει σπουδαίο διπλό με 3-0 στο Αγρίνιο, φτάνει τους 26 βαθμούς και βρίσκεται στο +6 από τον ΟΦΗ και τον Παναιτωλικό που ισοβαθμούν και στο +7 από την ΑΕΛ που μετράει 19 πόντους.

21:29

Λήξη του αγώνα.

21:28

90+4': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Βέργος πλασάρει από κοντά με τη μπάλα να σταματά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Επασί.

21:25

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:22

88': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σαραμαντάς αντικαθιστά τον Ντέλετιτς.

21:21

87': Συρτό σουτ Τσότσαλιτς από το ημικύκλιο, έξω.

21:19

84': Ο Αριγίμπι σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

21:18

84': Κόκκινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του Παναιτωλικού.

21:17

83': Σουτ Ταχάρ απέξω, άστοχο.

21:12

78': Αλλαγή για τη Λαμία. Τζέιμς αντί Ρόμανιτς.

21:10

Φτάσαμε στο 75', με τη Λαμία να μην απειλείται και να διαχειρίζεται άνετα το υπέρ της σκορ.

21:05

71': Διαγώνιο σουτ Τζανδάρη από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής, περνά άουτ η μπάλα.

21:04

70': Αζάντι αντί Καρέλη η πέμπτη και τελευταία αλλαγή των γηπεδούχων.

21:03

69': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:02

68': Αλλαγή για τη Λαμία. Μπιάρνασον αντί Βασιλακάκη.

21:01

65': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός γηπέδου ο Περέιρα, μπαίνει ο Ταχάρ.

20:58

64': Κόρνερ για τους Αγρινιώτες από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Επασί.

20:52

57': Προσπαθεί ο Παναιτωλικός αλλά αδυνατεί να μπει στο ματς...

20:47

53': Πλασέ του Αριγίμπι από το ύψος του πέναλτι αριστερά, λίγο έξω.

20:40

46': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Περέιρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Βέργου από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει σε κόρνερ ο Επασί που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:39

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

20:37

Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Ντάλσιο, Βέργος αντί Μαζουρεκ και Γιάκολις αντί Μεντίνα.

20:22

Πολύ ανώτεροι οι Φθιώτες, δεν συγχωρούν τα λάθη των γηπεδούχων και με τρία γκολ έχουν βάλει τις βάσεις για τη νίκη.

20:21

Φινάλε στο πρώτο μέρος, Παναιτωλικός - Λαμία 0-3.

20:21

45+5': Εκτελεί το φάουλ ο Αριγίμπι, ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:20

45+4': Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλή θέση. Στη γραμμή του ημικύκλιου στημένη η μπάλα...

20:16

20:14

Βαθιά μπαλιά του Ντέλετιτς, δεν μπορεί να διώξει ο Τσότσαλιτς, ο Ρόμανιτς επωφελείται και μπαίνει στην περιοχή και φάτσα με τον Μελίσσα πλασάρει εύστοχα για το 0-3. Βρήκε λίγο τη μπάλα ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού αλλά εκείνη κατέληξε στα δίχτυα.

20:13

43': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:09

39': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:08

Μετά από περίπου τρία λεπτά συνεχίζεται το ματς.

20:07

Με το φορείο βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Τζανδάρης καθώς ζαλίζεται.

20:05

34': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για κλωτσιά στο πρόσωπο του Τζανδάρη. Πολύ επικίνδυνο το μαρκάρισμα πάνω στον μέσο της Λαμίας που δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

20:02

30': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Αριγίμπι. Επανέναρξη στο λεπτό...

19:58

Ο Ρόμανιτς αφήνει για τον Καραμάνο, που κάνει το παράλληλο γύρισμα μέσα από την περιοχή και αριστερά, δυνατό σουτ Ντέλετιτς και μέσα. 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

19:57

27': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:55

Τρομερή κούρσα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, σέντρα και ο Βασιλακάκης με κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι νικά τον Μελίσσα για το 0-1.

19:54

24': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

19:54

23': Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.

19:53

Έχει δυναμώσει η βροχή...

19:52

21': Ο Ντάλσιο ελίσσεται και δοκιμάζει ένα σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Επασί.

19:52

20': Κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς.

19:47

16': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:43

11': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, πέρασε η μπάλα την τελική γραμμή στην εκτέλεση του Ντέλετιτς και άουτ.

19:39

8': Σεντρά του Σκόνδρα από τα δεξιά, απευθείας στην αγκαλιά του Μελίσσα.

19:36

Χωρίς φάση τα πρώτα έξι λεπτά, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

19:30

19:28

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Δυνατή βροχή αυτή την ώρα στο Αγρίνιο.

19:24

Τόσο το αντίστοιχο ματς της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος όσο και εκείνο στο «Αθανάσιος Διάκος», είχαν ολοκληρωθεί στο 0-0.

19:18

Τα «καναρίνια», μαζί με τον ΟΦΗ που πριν από λίγο έμεινε στο 0-0 με τον Βόλο, βρίσκονται στη δωδέκατη θέση της κατάταξης με 20 βαθμούς και στο -3 από τους ενδέκατους Φθιώτες.

19:13

Η σέντρα στο Αγρίνιο είναι προγραμματισμένη για τις 19:30.

19:10

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τη Λαμία, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1.

Μελίσσας, Περέιρα, Τσότσαλιτς, Βάντερσον, Μεντίνα, Εντινγκά, Ντίας, Αριγίμπι, Ντάλσιο, Μάζουρεκ, Καρέλης.
Αναπ: Κνετ, Αζάντι, Μαλής, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Βέργος, Αρσούρα, Γιάκολις, Μεντόσα.