1
16:44

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:41

Πολύ σημαντική νίκη με 1-0 μέσα στο Παγκρήτιο για την Α.Ε. Καραϊσκάκης, που παίρνει σημαντική βαθμολογική ανάσα. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι χάνουν για τρίτο σερί παιχνίδι και πλέον κινδυνεύουν να πέσουν από την κορυφή αν την Κυριακή (21/3) ο Ιωνικός πάρει έστω και βαθμό στην Ιεράπετρα.

16:41

Λήξη του αγώνα.

16:40

90+7': Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης κάνει το πλασέ αλλά ο Μπεκατώρος σώζει πάνω στη γραμμή.

16:38

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Κλιγγόπουλο, παίζουμε καθυστερήσεις στις καθυστεήσεις.

16:37

90+3': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μπουργάνης. Ξανά ματς στο λεπτό.

16:34

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:33

90': Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Τσέλιο να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Μπουργάνη να αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:30

87': Ο Μπουρσέλης κατεβάζει και σουτάρει με το αριστερό από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Μπουργάνης.

16:28

85': Κίτρινη κάρτα στον Μαζουλουξή.

16:26

83': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Νταλακούρας αντί Δούμτσιου.

16:23

80': Ο Τσέλιος σουτάρει έξω από την περιοχή και δεξιά, μαζεύει σε δεύτερο χρόνο ο Μπουργάνης.

16:22

78': Πέμπτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κόνραντ αντικαθιστά τον Σερβιλάκη.

16:21

78': Σουτ Μπουρσέλη απέξω, πολύ άστοχο.

16:20

77': Ευκαιρία για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Σέντρα του Μαραθωνίτη από τα αριστερά, δεν μπορεί να διώξει η άμυνα των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στον Ρούνεϊ που σουτάρει αλλά ο Κατσιμήτρος διώχνει με το πόδι.

16:18

75': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι με τον Ναζίμ να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να κάνει τον πλασέ αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει. Ήταν εκτεθειμένος ο Νιγηριανός άσος αλλά δεν δόθηκε οφσάιντ.

16:15

Ο Μαραθωνίτης αποφεύγει τον Κατσούρι και με διαγώνιο σουτ από τα αριστερά της περιοχής σκοράρει για το 0-1. Κοιμήθηκε η άμυνα του Εργοτέλη...

16:15

71': ΓΚΟΛ για την Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ!

16:14

71': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Κουατένγκ αντί Κοκκίνη.

16:14

70': Κίτρινη κάρτα στον Άπι.

16:12

68': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ωραία κάθετη του Τσέλιου για τον Μανουσάκη που πλασάρει πάνω από τον Μπουργάνη αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:09

66': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Εκτός γηπέδου ο Δερμιτζάκης για να μπει ο Μαύρου.

16:06

62': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης γυρίζει από τα αριστερά εντός περιοχής για τον Μπουτσάκη, που πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί για λίγο.

16:05

Στο 66% υπέρ του Εργοτέλη η κατοχή της μπάλας έναντι 34% των φιλοξενούμενων.

16:04

61': Εκτελείται το κόρνερ, ο Μπάτζιος παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ.

16:04

61': Κόρνερ για τους Κρητικούς από τα αριστερά.

16:03

60': Μαραθωνίτης αντί Μπρέμπου η πρώτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

16:02

59': Κίτρινη κάρτα στον Λόβριτς.

16:01

58': Ο 'Απι δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, ξανά στην αγκαλιά του Μπουργάνη.

15:58

55': Οφσάιντ ο Ρούνεϊ, σωστή υπόδειξη.

15:55

Πιέζουν στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι.

15:54

50': Ο Μπουρσέλης σουτάρει με δύναμη αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Μπουργάνης.

15:53

50': Σουτ του Μπουτσάκη από το ημικύκλιο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:51

47': Μακρινό σουτ από τον Άπι, στα χέρια του Μπουργάνη η μπάλα.

15:48

15:48

Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπουρσέλης αντί Πατρινού και Μανουσάκης αντί Κωστανάσιου.

15:34

Κατά διαστήματα καλό παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με εκατέρωθεν ευκαιρίες αλλά μεγαλύτερη το δοκάρι του Σερβιλάκη στο 45'.

15:34

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Εργοτέλης - Α.Ε. Καραϊσκάκης 0-0.

15:33

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:32

45': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Ο Σερβιλάκης εκτελεί απευθείας με το αριστερό το φάουλ, η μπάλα σχεδόν στη συμβολή των δοκών και έξω.

15:30

44': Φάουλ για τον Εργοτέλη σε καλή θέση, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά έχει στηθεί η μπάλα.

15:25

38': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σέντρα του Σερβιλάκη από τα αριστερά, ο Τσέλιος κοντρολάρει και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Μπουργάνης μπλοκάρει.

15:24

37': Κόρνερ για τους Αρτινούς από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Κατσιμήτρος.

15:20

34': Ευκαιρία για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Ο Ρούνεϊ βρίσκει με ωραία μπαλιά τον Μπρέμπο που μπαίνει στην περιοχή, περνάει τον Κατσιμήτρο αλλά πηγαίνει πολύ πλάγια αριστερά και βγαίνει τελικά με την μπάλα έξω από τον αγωνιστικό χώρο.

15:18

32': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπάτζιου.

15:16

30': Κίτρινη κάρτα στον Σερβιλάκη.

15:13

27': Κόρνερ για την Α.Ε. Καραϊσκάκης από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Κατσιμήτρος.

15:13

26': Αναγκαστική αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Νεράλ δεν μπορεί να συνεχίσει και αφήνει τη θέση του στον Κατσούρι.

15:10

23': Πρόβλημα για τον Νεράλ, δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ο δεξιός μπακ του Εργοτέλη έτρεξε να προλάβει μια μπαλιά και τραυματίστηκε στον οπίσθιο μηριαίο.

15:04

Ο δυνατός αέρας παίζει και αυτός τον ρόλο του αρνητικά στις συνθήκες του παιχνιδιού.

14:58

12': Οι γηπεδούχοι έχουν την κατοχή της μπάλας και προσπαθούν να δημιουργήσουν ρήγματα στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

14:54

8': Ευκαιρία για την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Σοβαρό λάθος του Τσέλιου μέσα στη μεγάλη περιοχή του Εργοτέλη, ο Δερμιτζάκης κερδίζει τη μπάλα και πλασάρει από θέση τετ α τετ αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

14:53

7': Γύρισμα του Κωστανάσιου από τη δεξιά πλευρά της μεγάλης περιοχής, μαζεύει εύκολα ο Μπουργάνης.

14:52

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

14:47

1': Έναρξη αναμέτρησης.

14:46

Με μικρή καθυστέρηση θα ξεκινήσει ο αγώνας, καθώς υπάρχει πρόβλημα στα δίχτυα του ενός τέρματος, λόγω του αέρα, και τοποθετούνται σακιά με άμμο.

14:43

Το διαιτητικό τρίο και οι οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:39

Ηλιόλουστος ο καιρός στο Ηράκλειο, με τη θερμοκρασία στους 20 βαθμούς Κελσίου αλλά με πολύ δυνατό νοτιά.

14:38

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Εργοτέλης είχε επικρατήσει με 1-0 στην Άρτα με γκολ του Πατρινού στο 65'.

14:32

Οι Αρτινοί από την άλλη, είναι τελευταίοι με 8 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Παναχαϊκή.

14:27

Οι Κρητικοί βρίσκονται στην πρώτη θέση της κατάταξης, όπου ισοβαθμούν με τον Ιωνικό, έχοντας 28 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 1-0 από τα Χανιά στο Παγκρήτιο.

14:22

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Α.Ε. Καραϊσκάκης για τη 16η αγωνιστική της SL2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.