1
21:49

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

21:48

Σπουδαίο διπλό μέσα στο Emirates για τον Ολυμπιακό, δεν έφτανε για την πρόκριση, αλλά πιστοποιεί ότι οι Πειραιώτες είναι μια ευρωπαϊκή ομάδα. Η ζημιά είχε γίνει στο "Γ. Καραϊσκάκης" με το 1-3. Στους "8" του Γιουρόπα Λιγκ συνεχίζουν οι Άγγλοι.

21:47

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Άρσεναλ - Ολυμπιακός 0-1.

21:46

90'+3: Κόρνερ για την Άρσεναλ, πλασαριστά, ο Πέπε, διώχνουν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού.

21:45

90'+2: Κίτρινη στον Τίρνεϊ (για καθυστέρηση).

21:43

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:39

87': Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ. Ο Μαρτινέλι από τα αριστερά, τακουνάκι από κοντά του Ομπαμεγιάνγκ, καταπληκτική απόκρουση του Σα, κρατά το 0-1.

21:38

86': Κίτρινη στον Τσακα.

21:37

84': Δύο αλλαγές για τον Ο Λαλά στη θέση του Ρέαμπτσιουκ και ο Μπουχαλάκης στη θέση του Φορτούνη.

21:35

83': Χτυπά την μπάλα με μπουνιά προς τον ρέφερι και βγάζει κόκκινη στον Μπα ο Γκράντε. Δεν συγκρατεί τα νεύρα του ο άσος του Ολυμπιακού. Με δέκα συνεχίζει η ελληνική ομάδα. Απαράδεκτη η ενέργεια του Μπα.

21:35

82': Κίτρινη στον Μπα.

21:34

82': Δύο ακόμα αλλαγές για την Άρσεναλ. Μαρτινέλι και Τσέιμπερς αντί Σμιθ Ρόου και Μπεγιερίν.

21:33

81': Ομπαμεγιάνγκ βγαίνει σε θέση τετ α τετ, πλασάρει από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, ο Σα κλείνει το οπτικό πεδίο, άουτ.

21:31

79': Διαγώνιο πλασέ Πέπε από θέση μέσα δεξιά, χωρίς δύναμη, εύκολα ο Σα μαζεύει.

21:29

77': Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Σουτ Όντεγκαρντ μέσα στην περιοχή και σε θέση τετ α τετ, κακό, ψηλά πάνω από την εστία του Ολυμπιακού.

21:25

73': Κίτρινη στον Εμβιλά.

21:24

Σε κατάσταση πανικού η Άρσεναλ... Για να δούμε. Πιέζει ο Ολυμπιακός, που κάνει μια συγκλονιστική προσπάθεια.

21:19

67': Κόρνερ για την Άρσεναλ... Ο Όντεγκαρντ στην εκτέλεση στα αριστερά, κεφαλιά Μπεγερίν, άουτ.

21:15

63': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μπρούμα αντί Ανδρούτσου και Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα.

21:13

61': Μεγάλη ευκαιρία για την Άρσεναλ. Σουτ Πέπε δυνατό μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ρόου και καταλήγει άουτ.

21:10

58': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Έντεγκααρντ, η μπάλα απομακρύνεται.

21:09

57': Δύο αλλαγές για την Άρσεναλ. Παρτέι και Έντεγκααρντ στο ματς, Ελνένι και ο Θεμπάγιος έξω.

21:07

Τώρα αλλάζει το ματς, με δύο ακόμα γκολ ο Ολυμπιακός προκρίνεται! Δύσκολο, αλλά υπάρχει χρόνος.

21:04

Ο Μασούρας σε Ελ Αραμπί, σουτ από θέση μέσα αριστερά, χτυπά και σε Γκάμπριελ, στα δίχτυα η μπάλα, 0-1.

21:04

51': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:01

Κόρνερ από τα δεξιά για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά Χολέμπας, δεν θα βρει στόχο, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι σε δεύτερο χρόνο.

21:01

48': Ο Ελ Αραμπί κερδίζει την μπάλα από τον Νταβίντ Λουίζ και με το κεφάλι δίνει σε Φορτούνη, σουτ από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

20:59

Κόρνερ για την Άρσεναλ, πλασαριστά από τα αριστερά, χάνεται εύκολα η μπάλα.

20:58

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγή καμία ομάδα.