0
17:32

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:30

Η Ξάνθη παίρνει το ντέρμπι με τον Λεβαδειακό κερδίζοντάς τον με 1-0, πηγαίνει στους 26 βαθμούς και πλέον είναι στο -2 από την κορυφή. Παραμένουν στους 27 οι Βοιωτοί.

17:30

Φινάλε στο ματς.

17:28

90+4': Ο Νίλι εκτελεί ένα φάουλ από τον άξονα, κεφαλιά του Πολέτο προς τα πίσω, μαζεύει ο Ίτσο.

17:25

90+2': Τέταρτη αλλαγή για τη Ξάνθη, με τον Παντελιάδη να αντικαθιστά τον Έμπερτ.

17:25

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:24

90': Ο Νίλι σουτάρει εντός περιοχής και αριστερά, κόντρα και στην αγκαλιά του Ίτσο.

17:23

89': Κόκκινη κάρτα τώρα, σε άνθρωπο του πάγκου των Βοιωτών για διαμαρτυρία.

17:22

88': Νέα διακοπή, πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Έμπερτ τώρα. Όσο περνά ο χρόνος, θα προσπαθούν να κερδίσουν και χρόνο οι γηπεδούχοι.

17:20

86': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Ίτσο, δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Σηκώνεται ο γκολκίπερ της Ξάνθης, συνεχίζεται το ματς μετά από ένα λεπτό.

17:17

82': Εχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Λεβαδειακός αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης.

17:13

79': Συστάσεις του διαιτητή στον προπονητή της Ξάνθης, Μπάμπη Τεννέ.

17:10

76': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Πολέτο να σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο και τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:09

76': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, απομακρύνει στο πρώτο δοκάρι ο Κέβιν.

17:08

74': Συμελίδης αντί Νίκα και Τζιώρας αντί Μπιανκόνι. Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι Βοιωτοί.

17:06

72': Κίτρινη κάρτα στον Έμπερτ.

17:03

69': Καλή στιγμή για τη Ξάνθη. Σέντρα Γκαρσία από τα αριστερά, κεφαλιά του Θ. Παπάζογλου από το ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

17:01

67': Μυτίδης αντί Μύγα η τρίτη αλλαγή των φιλοξενούμενων.

17:01

66': Κίτρινη κάρτα στον Μυστακίδη επειδή καθυστέρησε να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

16:59

66': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Θ. Παπάζογλου αντί Μυστακίδη και Μικελτάτζε αντί Σρόιχεν.

16:57

64': Έχουμε ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. Ηρεμούν γρήγορα τα πνεύματα...

16:55

61': Ο Πολέτο σουτάρει αρκετά απέξω και αριστερά, 2-3 δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ίτσο η μπάλα.

16:52

60': Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Εκτός Κονέ και Παναγιώτου για να μπουν Μαρίνος και Νίλι αντίστοιχα.

16:48

55': Απειλεί ο Λεβαδειακός, με τον Νίκα να βγαίνει μόνος απέναντι από τον Ιτσο, εντός περιοχής και αριστερά, και να πλασάρει αλλά να σημαδεύει την εξωτερική πλευρά των διχτυών. Κακό τελείωμα από τον μέσο των φιλοξενούμενων.

16:47

53': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:42

48': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Σέντρα του Σιατραβάνη μέσα από την περιοχή και δεξιά, κεφαλιά του Σρόιχεν στο δεξί κάθετο δοκάρι του Στογιάνοβιτς η μπάλα και στην επαναφορά ο Μυστακίδης από το μισό μέτρο σουτάρει ψηλά.

16:39

16:22

Η Ξάνθη προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Έμπερτ στο 45+1'.

16:22

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

16:20

45+4': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα.

16:20

Έχει ανάψει το παιχνίδι, υπάρχουν πολλά δυνατά μαρκαρίσματα.

16:19

45+4': Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για κίτρινη κάρτα στον Μεχία για χτύπημα εκτός φάσης στον Μυστακίδη. Του τη χαρίζει κακώς εδώ ο Ζαχαριάδης.

16:18

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:17

Εκτελεί το πέναλτι ο Έμπερτ, ο Στογιάνοβιτς αποκρούει και στην επαναφορά ο Γερμανός άσος πλασάρει για το 1-0.

16:17

45+1': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:16

Εκτελείται το κόρνερ, ο Τζούρμαν πάει για την κεφαλιά και ο ρέφερι δείχνει την άσπρη βουλα για χέρι του Μπιανκόνι. Βρήκε τη μπάλα με το χέρι ο επιθετικός των Βοιωτών αλλά δεν είχε πρόθεση.

16:16

44': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ!

16:14

43': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Σέντρα Κέβιν από τα δεξιά, ο Έμπερτ παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Στογιάνοβιτς του λέει «όχι».

16:13

42': Σουτ του Πολέτο από θέση μέσα δεξιά, με πολλά φάλτσα, δεν βρίσκει εστία. Δεν βρήκε γεμάτα τη μπάλα ο άσος του Λεβαδειακού.

16:08

37': Κόρνερ για τους Βοιωτούς από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:07

36': Ακόμα μία διακοπή, στο έδαφος τώρα ο Σιατραβάνης. Επανέναρξη στο λεπτό.

16:02

31': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μπιανκόνι.

16:01

29': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Τάτος και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Στη θέση του μπαίνει ο Μυστακίδης.

15:56

25': Μικρή διακοπή. Στον αγωνιστικό χώρο το ιατρικό επιτελείο της Ξάνθης για να προσφέρει τις πρώτες βοήθειες σε Πέτροβιτς και Τάτο.

15:53

22': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά οι Βοιωτοί που δεν αποφέρει κάτι.

15:50

19': Εκτελεί το κόρνερ ο Πολέτο, ο Νίκας κάνει την κεφαλιά με τον Ίτσο να μαζεύει εύκολα.

15:50

19': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά.

15:47

16': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι.

15:45

15': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σρόιχεν μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει το γύρισμα, ο Τάτος πλασάρει αμέσως από το πέναλτι, αποκρούει με υπερένταση ο Στογιάνοβιτς.

15:40

10': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σρόιχεν γυρίζει από τα δεξιά, ο Τάτος πλασάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

15:37

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά στο ματς, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

15:31

15:28

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:17

Και οι δύο ομάδες χρειάζονται πάση θυσία το τρίποντο προκειμένου να παραμείνουν κοντά στην κορυφή.

15:13

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Λεβαδειακό για τη 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.