Ο Ιωνικός κερδίζει με 3-1 τον Διαγόρα και συνεχίζει την ανοδική του πορεία.

Λήξη του αγώνα.

15:29

Ο Κάστρο εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Τσέλιος και 3-1.

15:29

90+6': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:27

90+4': Από μία κίτρινη κάρτα σε Αθανασίου και Μανωλάκη.

15:26

90+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΙΩΝΙΚΟ! Ο Μανωλάκης γκρεμίζει τον Κάστρο και ο ρέφερι δείχνει την άσπρη βούλα.

15:24

90+1': Κλείνει τις αλλαγές του ο Ιωνικός. Ρόλε αντί Πογοσιάν και Παπαγεωργίου αντί Πλατέλλα.

15:22

Σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Κουϊρουκίδη στα σώματα, ο Κάστρο επωφελείται και πλασάρει από κοντά για το 2-1.

15:22

89': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:21

88': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάποιο όφελος.

15:20

87': Μακρινό σουτ από τον Αθανασίου, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:18

85': Αλλαγή για τον Διαγόρα. Χότζα αντί Ρουγκάλα.

15:16

84': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τη φροντίδα του ιατρικού τιμ ο Ρουγκάλας. Ξανά ματς στο λεπτό.

15:14

81': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:13

80': Κίτρινη κάρτα στον Κωστούλα.

15:10

77': Κουϊρουκίδης αντί Γκοτσούλια η τρίτη αλλαγή των γηπεδούχων.

15:06

74': Διπλή αλλαγή για τους Ροδίτες. Ο Κωστούλας στη θέση του Ντοριβάλ και ο Τσιαντούλας σε αυτή του Κάκκου.

15:04

70': Ευκαιρία για τον Διαγόρα. Ο Κονέ σπάει για τον Κάκκο που συγκλίνει προς το κέντρο και σουτάρει, λίγο έξω η μπάλα.

15:02

Ο Σανδραβέλης κάνει ένα χαμηλό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά και στα δίχτυα για το 1-1.

15:01

68': ΓΚΟΛ για τον ΔΙΑΓΟΡΑ!

15:01

67': Πλασέ Μπαστακού μέσα από την περιοχή στα σώματα και στη συνέχεια ο Κοτσώνης διώχνει.

14:56

63': Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

14:54

62': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Μουμίν και Μαναλής αντί Νιάσε και Βλαχομήτρου αντίστοιχα.

14:53

Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από περίπου 3 λεπτά, επιστρέφει και ο Ομάρ.

14:51

59': Με το φορείο βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο αριστερός μπακ του Ιωνικού.

14:49

57': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Ομάρ που συγκρούστηκε με τον Αλάεθ.

14:47

54': Σουτ του Κονέ από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

14:43

50': Ο Ομάρ βρίσκει χώρο και επιχειρεί ένα δυνατό διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής, αρκετά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσέλιου.

14:38

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

14:34

Διπλή αλλαγή για τον Διαγόρα. Μπαστακός αντί Λινάρδου και Αλάεθ αντί Σμυρλή.

14:21

Ανώτεροι οι γηπεδουχοι, έχουν συντριπτική κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες και προηγούνται δίκαια με το γκολ του Νιάσε στο 41'.

14:21

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικό - Διαγόρας 1-0.

14:19

45+2': Μακρινό σουτ του Αθανασίου, αποκρούει ο Αναγνωστόπουλος, πάει για το ριμπάουντ ο Κονέ αλλά κάνει φάουλ στον γκολκίπερ του Ιωνικού.

14:17

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

14:16

44': Ο Νιάσε κλέβει από τον Αθανασίου και σουτάρει από το ημικύκλιο, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Τσέλιου η μπάλα.

14:15

43': Ο Ομάρ σεντράρει από τα αριστερά, πλασέ στην κίνηση από τον Κάστρο, πάνω από τα δοκάρια.

14:13

Ο Βλαχομήτρος σεντράρει από τα αριστερά και ο Νιάσε με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι νικάει τον Τσέλιο για το 1-0.

14:12

41': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

14:09

37': Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη Σπανό, για διαμαρτυρία. Είναι έξαλλος ο κόουτς του Ιωνικού που φωνάζει για κάποια σκληρά μαρκαρίσματα των παικτών του Διαγόρα.

14:06

34': Ο Πλατέλλας σουτάρει με δύναμη εκτός περιοχής και δεξιά, μπλοκάρει ο Τσέλιος.

14:04

32': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει σε πλάγιο ο Ντοριβάλ.

14:01

29': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

14:01

28': Ο Βλαχομήτρος σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Ρουγκάλας του βάζει σωτήρια την κόντρα.

13:59

27': Ο Ομάρ κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, δεν είναι καλή, απευθείας άουτ η μπάλα.

13:55

22': Ο Πλατέλλας πασάρει από τα δεξιά στον Ρόλε, που σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα αρκετά πάνω από την εστία.

13:52

20': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Γκοτσούλιας. Συνέχεια στο ματς στο λεπτό.

13:50

18': Κόρνερ για τον Ιωνικο από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Κοτσώνη.

13:49

17': Εκτελείται το κόρνερ, διώχνει με το κεφάλι ο Φαζός, μακρινό σουτ του Σανδραβέλη, ψηλά άουτ.

13:48

17': Κόρνερ για τον Διαγόρα από τα αριστερά, διώχνει ο Φαζός, μακρινό σουτ του Σανδραβέλη, ψηλά άουτ.

13:46

15': Ο Βλαχομήτρος κάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Τσέλιος, αλλά ο εξτρέμ υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.

13:42

10': Ο Νιάσε επιχειρεί ένα χαμηλό σουτ από το ημικύκλιο, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

13:42

9': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, μαζεύει με διπλή προσπάθεια ο Τσέλιος.

13:41

9': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Πλατέλλας σεντράρει σχεδόν από τη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεξιά, ο Κάστρο παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Τσέλιος αποκρούει σε κόρνερ.

13:36

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα του αγώνα οι Ροδίτες.

13:32

13:28

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος του διαιτητικού τρίο και των δύο ενδεκάδων στον αγωνιστικό χώρο.

13:23

Οι «μπλε», στον αντίποδα, έιναι τέταρτοι με 25 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική πέρασαν με 3-2 από την έδρα του ΑΟΤ.

13:15

Οι Ροδίτες, που προέρχονται από εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας, βρίσκονται στην τρίτη θέση της κατάταξης με 26 βαθμούς.

13:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός - Διαγόρας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστική της SL2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.