-
3
20:56

20:55

Ανέβασε «στροφές» στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός κι έφτασε σε μια δίκαιη νίκη. Στους 67 βαθμούς οι Πειραιώτες και θέλουν άλλες 5 στα πλέι οφ για να στεφθούν και μαθηματικά πρωταθλητές. Η ΑΕΛ με 16 βαθμούς έχει μπροστά της 7... τελικούς στα πλέι άουτ για να σώσει την παρτίδα.

20:54

90'+4: Λήξη του αγώνα, 1-3.

20:51

90'+1: Κίτρινη στον Χαλάτση για φάουλ στον Τιάγκο Σίλβα.

20:50

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:48

Eιναι γκολ, ο Γιακιμόφσκι εκτελεί το φάουλ από δεξιά, ο Νούνιτς με κεφαλιά μειώνει σε 1-3.

20:47

Ο Νούνιτς σκόρερ, η φάση τσεκάρεται στο VAR για πιθανό οφσάιντ.

20:47

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

20:44

84': Σέντρα του Πινακά από δεξιά, κεφαλιά του Ντουρμισάι, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Σα.

20:42

83': Χαλάτσης αντί Κολομπίνο, Γλυνός αντί Ακούνια, δύο αλλαγές για την ΑΕΛ.

20:42

82': Βαλμπουενά αντί Μπουχαλάκη, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

20:40

Ο Χολέμπας σεντράρει από αριστερά, δεν απομακρύνεται η μπάλα από τους αμυντικούς της ΑΕΛ, ο Μασούρας το γύρισμα από αριστερά κι εξ επαφής ο Ελ Αραμπί βρίσκει δίχτυα για το 0-3.

20:40

80': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:39

79': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, εκτελεί φάουλ ο Γιακιμόφσκι από δεξιά, κεφαλιά του Πινακά, τακουνάκι του Ακούνια και ο Σα μπλοκάρει.

20:38

78': Κίτρινη στον Παπασταθόπουλο, γιατί κλωτσά μακριά την μπάλα κι ενώ έχει κάνει φάουλ στον Ακούνια.

20:36

76': Σουτ του Μπρούμα από το ημικύκλιο, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

20:33

74': Σέντρα του Μπουχαλάκη στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, κακή κεφαλιά του Μασούρα και μπλοκάρει ο Νάγκι.

20:31

72': Νούνιτς αντί Μουκαντζό, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ.

20:27

67': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό παραχωρεί ο Ντουρμισάι, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:25

«Το συνεργείο δουλεύει ακατάπαυστα. 4η κίτρινη κάρτα στον Jakimovski για να μην παίξει στο πρώτο ματς των play-out, σε μαρκάρισμα ώμο με ώμο», αναφέρεται σε άλλη μία ανακοίνωση των «βυσσινί».

20:22

63': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Σουρλής αντί Φορτούνη, Ελ Αραμπί αντί Κάιπερς, Μπρούμα αντί Ραντζέλοβιτς.

20:19

60': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Ακούνια τη σέντρα από αριστερά, κοντινή προβολή εκτός ισορροπίας του Ντουρμισάι κι ελάχιστα άουτ φεύγει η μπάλα.

20:18

59': Ο Χουσίνο σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ. Σωστά δεν μετρά το γκολ κι ενώ έχει κάνει κι επιθετικό φάουλ στον Σα.

20:18

58': Κίτρινη στον Μασούρα για φράγμα στον Μουκαντζό.

20:15

Ο Φορτούνης πασάρει στον Μασούρα, που πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει σε πρώτο χρόνο ο Νάγκι και στην επαναφορά ο Ανδρούτσος σε κενή εστία με σουτ γράφει το 0-2.

20:15

55': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:14

«Κανονικά για να ξεφτιλίσουμε το σύστημα, έπρεπε να μην κατέβουμε στο δεύτερο ημίχρονο και να τα παρατήσουμε.
Αλλά ας είναι καλά ο γιός μου ο Χρίστος και όποιος θέλει να του δώσω να διαβάσει τα μηνύματα», αναφέρει σε δήλωσή του ο μεγαλομέτοχος της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας.

20:12

53': Κόρνερ κερδίζει ο Ντουρμισάι για την ΑΕΛ, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό από την εκτέλεση του Γιακιμόφσκι.

20:10

51': Κίτρινη στον Γιακιμόφσκι, χτυπά με το χέρι τον Ανδρούτσο στο πρόσωπο.

20:08

Παράπονα για τη διαιτησία του Τζοβάρα έχουν στην ΑΕΛ κι εκδόθηκε η εξής ανακοίνωση: «Αυτό δεν είναι ποδόσφαιρο. Αυτό είναι κοινωνική ντροπή. Με διαιτητή την Τζοβάρα από την Λαμία, με VAR τον Παπαδόπουλο που μαζί με τον Ζαχαριάδη έχουν παίξει σε 28 παιχνίδια την Λαμία και τον Παναιτωλικό.
Πως είναι δυνατόν να διεκδικήσεις αποτέλεσμα, εάν είσαι μία τίμια ομάδα; Mόνο αν είσαι πλέον ομάδα της παράγκας μπορεί να παίζεις στην Super League. O Κλάτεμπεργκ θα κάνει τον Περέιρα, τον Κουκουλάκη, τον Τριτσώνη, τον Παπαδόπουλο και τον Ζαχαριάδη να μοιάζουν στον Ιησού Χριστό».

20:07

Για προληπτικούς λόγους έφυγε από το ματς ο Χασάν, όπως προκύπτει από πλευράς Πειραιωτών, αλλά θα κάνει βέβαια εξετάσεις.

20:06

47': Αφύλακτος ο Φορτούνης πιάνει σουτ στην κίνηση από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, δεν είναι καλό, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:05

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.