3
16:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:39

Η Ξάνθη επικρατεί εύκολα με 0-3 της Δόξας Δράμας και πηγαίνει στους 23 βαθμούς. Παραμένουν πέμπτοι οι Θρακιώτες αλλά μαζεύουν τη διαφορά από την κορυφή στους 5 πόντους. Στους 11 διατηρούνται οι Δραμινοί που συνεχίζουν τη μάχη για την παραμονή.

16:39

Τέλος στο ματς.

16:38

90+4': Ευκαιρία για τη Δόξα Δράμας. Ο Μαυριάς επιχειρεί ένα πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά, αλλά ο Ίτσο εκτινάσσεται και κάνει μεγάλη επέμβαση παραχωρώντας κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

16:35

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:34

89': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:30

85': Ο Νιμπά προωθείται και σουτάρει από τα όρια της περιοχής και δεξιά, μπλοκάρει ο Ίτσο.

16:28

85': Τέταρτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τάτος αφήνει τη θέση του στον Σιατραβάνη.

16:25

81': Εκτελεί απευθείας ο Τάτος, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

16:24

80': Κίτρινη κάρτα στον Κουκούλη που μάρκαρε αντικανονικά τον Μυστακίδη έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

16:23

78': Κλείνει τις αλλαγές της η Δόξα Δράμας, Μπαράνκο αντί Μενσά.

16:22

78': Απειλούν οι φιλοξενούμενοι. Σουτ του Μυστακίδη, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Στεφανάκου.

16:19

75': Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Σαμπανίδη, αλλά ο Τεσίγια με τάκλιν διώχνει πάνω στη γραμμή σε κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο. Η μπάλα δεν πήγαινε μέσα αλλά ο μέσος της Ξάνθης απομάκρυνε για καλό και για κακό.

16:17

73': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μυστακίδης αντικαθιστά τον Σρόιχεν.

16:16

71': Ο Μαυριάς σκοράρει με σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο βοηθός Μπαλάκας το ακυρώνει κρίνοντας ότι ο Σαμπανίδης ακούμπησε τη μπάλα όντας εκτεθειμένος.

16:13

69': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μαυριάς, μπλοκάρει σταθερά ο Ίτσο.

16:12

68': Δεύτερη κίτρινη στον Βέρκερ για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μαυριά λίγο έξω από την περιοχή. Είναι η δεύτερη για τον στόπερ της Ξάνθης που αποβάλλεται.

16:09

65': Διπλή αλλαγή για τη Ξάνθη. Τσαμούρης εκτός για να μπει ο Δημούτσος, στον αγωνιστικό χώρο και ο Τεσίγια αντί του Κέβιν.

16:08

64': Φυτόπουλος αντί Αγγελόπουλου, η τέταρτη αλλαγή της Δόξας Δράμας.

16:07

63': Κίτρινη κάρτα στον Σρόιχεν.

16:07

63': Οφσάιντ ο Σαμπανίδης, ήταν εκτεθειμένος.

16:05

61': Κίτρινη κάρτα στον Αγγελόπουλο.

16:03

60': Προσπαθούν να πατήσουν περιοχή οι γηπεδούχοι, αλλά η Ξάνθη αμύνεται υποδειγματικά.

15:58

53': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν.

15:57

52': Ο Μικελτάτζε σκοράρει αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ από τον βοηθό Σάββα.

15:53

Ο Δημούτσος πατάει με τακουνάκι στον Κέβιν, που σεντράρει από τα αριστερά, ο Τάτος πιάνει ένα εντυπωσιακό βολ πλανέ λίγο μέσα από την περιοχή και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-3. Εκπληκτικό τέρμα από τον έμπειρο μέσο των Θρακιωτών.

15:53

48': ΓΚΟΛ για τη ΞΑΝΘΗ!

15:49

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος

15:48

Διπλή αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Μαρινάκης αντί Κόντου και Κουτσιανικούλης αντί Μπελεβώνη.

15:34

Ανώτεροι οι Θρακιώτες, προηγούνται δίκαια με 0-2 χάρη στα γκολ των Δημούτσου (6') και Τάτου (29' πέν.).

15:33

15:33

45+3': Ωραίο σουτ εκτός περιοχής από τον Μπελεβώνη, λίγο πάνω από τα δοκάρια.

15:31

45+2': Μεγάλη ευκαιρία για τη Ξάνθη. Ο Σρόιχεν σεντράρει από τα αριστερά, ο Μικελτάτζε μπαίνει στην πορεία της μπάλας και πλασάρει από το ένα μέτρο αλλά αστοχεί.

15:30

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:26

42': Εκτελεί το κόρνερ ο Τάτος, κεφαλιά από τον Θυμιάνη, ψηλά άουτ.

15:26

41': Κόρνερ για τη Ξάνθη από τα αριστερά

15:23

38': Ευκαιρία για τη Ξάνθη. Εκτελείται το κόρνερ, ο Θυμιάνης ακουμπά τη μπάλα στο πρώτο δοκάρι, όσο χρειαζόταν για να τη στείλει στον Μικελτάτζε, εκείνος κάνει το δυνατό σουτ ελάχιστα έξω από το αριστερό «παραθυράκι» του Στεφανάκου.

15:22

38': Εκτελεί το φάουλ ο Μικελτάτζε, πάνω στο τείχος η μπάλα και κόρνερ.

15:22

37': Φάουλ για τη Ξάνθη λίγο έξω απο το ημικύκλιο.

15:20

36': Κίτρινη κάρτα στον Βέρκερ.

15:18

33': Εκτελεί ο Τάτος το κόρνερ από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Στεφανάκος.

15:17

33': Σέντρα του Μπριλάντε από τα δεξιά, στην απέναντι πλευρά εντός περιοχής ο Σρόιχεν πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ, κόντρα και κόρνερ.

15:15

31': Κόρνερ για τους Δραμινούς από τα δεξιά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Τζούρμαν.

15:14

Ο Τάτος εκτελεί χαμηλά στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Στεφανάκος και μέσα. 0-2 για τους Θρακιώτες.

15:13

29': ΓΚΟΛ για τη ΞΑΝΘΗ!

15:12

28': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Παρασκευάς βρίσκει τη μπάλα με το χέρι σε γύρισμα του Σρόιχεν και ο Ντάουλας δείχνει την άσπρη βούλα.

15:10

25': Ευκαιρία για τη Ξάνθη. Ο Τάτος εκτελεί απευθείας το φαόυλ, ο Στεφανάκος πετάγεται στη δεξιά του γωνία και αποκρούει σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:09

24': Φάουλ για τη Ξάνθη σε πολύ καλή θέση. Λίγο έξω από το ημικύκλιο έχει στηθεί η μπάλα...

15:08

23': Σε χαμηλούς ρυθμούς κυλάει η αναμέτρηση.

15:02

16': Σέντρα - σουτ του Κέβιν από τα αριστερά, πολύ κακή, απευθείας άουτ.

14:57

11': Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Στεφανάκος παίρνει τη θέση του Ηλιάδη κάτω από τα δοκάρια.

14:55

10': Σφαδάζει ο γκολκίπερ της Δόξας Δράμας, έχει μπει και το φορείο. Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή...

14:54

8': Διακοπή στο παιχνίδι καθώς ο Ηλιάδης είναι στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού.

14:52

Ο Μπριλάντε εντός περιοχής και από δεξιά κάνει το γύρισμα και ο Δημούτσος με πλασέ στο ύψος του πέναλτι σκοράρει για το 0-1.

14:51

6': ΓΚΟΛ για τη ΞΑΝΘΗ!

14:50

5': Οφσάιντ ο Μικελτάτζε, σωστή υπόδειξη.

14:50

14:45

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:39

Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεσοβδόμαδα στα Πηγάδια το εξ αναβολής παιχνίδι του πρώτου γύρου, με την Ξάνθη να επικρατεί με 1-0 με γκολ του Σρόιχεν στο 31'.

14:34

Οι «μαυραετοί» βρίσκονται στη δέκατη θέση της κατάταξης με 11 βαθμούς, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Θρακιώτες είναι πέμπτοι με 20.

14:26

Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Δόξα Δράμας και την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της SL2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.