0
16:38

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Λιβαδειά, καλή συνέχεια.

16:36

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Λεβαδειακό, που εκμεταλλευόμενος και τα άλλα αποτελέσματα περνά μόνος δεύτερος με 27 βαθμούς και μόλις στο πόντο πίσω από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη. Καλύτεροι οι Βοιωτοί στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Δίκαιο τρίποντο.

16:35

Στο 90'+4 και τέλος... Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λεβαδειακός - Εργοτέλης 1-0.

16:34

90'+3: Κίτρινη στον Καραχάλιο (για καθυστέρηση σε εκτέλεση φάουλ).

16:32

90'+1: Κίτρινη στον Στογιάνοβιτς (για καθυστέρηση σε εκτέλεση ελεύθερου).

16:31

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:31

90': Ατομική ενέργεια από τον Τσέλιο και σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου και έξω, άουτ. Καλή προσπάθεια. Ζητούν κόρνερ οι φιλοξενούμενοι, δεν βρήκε όμως την μπάλα ο γκολκίπερ των γηπεδο΄πυχων.

16:27

87': Τελευταία αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Τζημόπουλος στη θέση του Πολέτο. Για να κρατήσει το κέντρο προφανώς, αυτή η κίνηση του Σανίνο.

16:23

83': Αλλαγή πέμπτη για τον Εργοτέλη. Ο Πατρινός μέσα, ο Μαζουλουξής έξω.

16:23

82': Στο έδαφος ο Παναγιώτου... Μικρή καθυστέρηση.

16:21

80': Κίτρινη στον Μύγα (φάουλ σε Μπουτσάκη).

16:20

Στο 80' στη Λιβαδειά... Ο Λεβαδειακός εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο του ματς. Ο Εργοτέλης έχει μεν βελτιωθεί αλλά πέραν της κατοχής της μπάλας δεν μπορεί να πετύχει κάτι ουσιαστικό.

16:16

76': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά με τον Κονέ... Επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

16:16

75': Κόρνερ για τον Εργοτέλη... Από τα αριστερά ο Σερβιλάκης, η μπάλα απομακρύνεται.

16:14

73': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά με τον Σερβιλάκη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:13

72': Καλό σουτ Κόντραντ από το ημικύκλιο και δεξιά, ο Στογιάνοβιτς διώχνει σε κόρνερ. Πρώτη φάση και τελική για τον Εργοτέλη.

16:12

71': Κίτρινη στον Μεχία (για φάουλ Πέιο).

16:11

Ένα κόρνερ που δίνει άουτ ο ρέφερι και ο πρώτος βοηθός σε προσπάθεια του Πολέτο από τα δεξιά... Φωνάζουν οι γηπεδούχοι...

16:10

Φρεσκάρει την 11άδα του ο Σανίνο, αφού την Τετάρτη ο Λεβαδειακός έχει δύκολο μαρς στα Πηγάδια κόντρα στην Ξάνθη για τη 15η αγωνιστική.

16:09

68': Τρεις αλλαγές μαζί και για τον Λεβαδειακό. Ο Κονέ αντί του Νίκα, ο Μαρίνος στη θέση του Συμελίδη και ο Ενομό αντί του Μπανκόνι.

16:07

66': Δύο ακόμα αλλαγές για τον Εργοτέλη. Ο Κοκκίνης αντί Μπρουσέλη και ο Κωστανάσιος αντί του Μανουσάκη.

16:02

Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Μύγας... Ματς ξανά μετά από 1'.

15:57

57': Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Νίλι, αισθάνεται ενοχλήσεις, στη θέση του ο Παναγιώτου.

15:56

56': Πλάγιο Μύγα από τα δεξιά, κεφαλιά Νίκα, άουτ.

15:52

52': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό... Ο Πολέτο από τα αριστερά στην εκτέλεση, υπό πίεση κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Μπιανκόνι, στην αγκαλιά του Κατσιμήτρου.

15:48

48': Σουτ Σερβιλάκη από θέση μέσα αριστερά, κοντράρει η μπάλα, χάνει τη δύναμη της, δεν έχει πρόβλημα ο Στογιάνοβιτς. Εξακολουθεί να μην έχει τελική η ομάδα της Κρήτης.

15:47

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

15:47

46': Δύο αλλαγές για τον Εργοτέλη. Κατσούρι και Μπουτσάκης, αντί των Νεράλ και Άπι.