3
16:43

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:41

Αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο ημίχρονο, ο Ιωνικός έκανε την ανατροπή στο δεύτερο, πετυχαίνοντας τρία γκολ. Φτάνουν τους 25 βαθμούς και παραμένουν τέταρτοι οι Νικαιώτες ωστόσο μαζεύουν τη διαφορά από την κορυφή στο -3.

16:40

Λήξη του αγώνα.

16:40

Γυρίζει το ματς ο Ιωνικός...

16:39

Χαμηλή σέντρα του Σινγκ από τα αριστερά, προβολή του Κάστρο στο πρώτο δοκάρι και 2-3!

16:38

90+5': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:35

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:34

Ο Κουϊρουκίδης σεντράρει από τα αριστερά και ο Μάναλης αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής εκτελεί με το κεφάλι τον Γιακουμή ισοφαρίζοντας σε 2-2.

16:34

90': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:32

88': Χαμηλό σουτ Μάναλη έξω από την περιοχή, μαζεύει ο Γιακουμής.

16:30

87': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:29

86': Κίτρινη κάρτα στον Χατζηκωνσταντίνου.

16:27

85': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Ιωνικό. Κουϊρουκίδης στη θέση του Μουστάκη.

16:26

Ξανά ματς μετά από δύο λεπτά.

16:24

80': Μικρή διακοπή. Στο έδαφος ο Ζώγκος, έχει χτυπήσει στο πρόσωπο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

16:21

76': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Γκίνης.

16:18

73': Συρτό σουτ του Σταματή από θέση μέσα δεξιά, στην αγκαλιά του Γκίνη.

16:17

72': Ντιαλόσι και Σιλβάνο Νατέρ αντί των Ευθυμίου και Σκόνδρα για τα Τρίκαλα που ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους.

16:15

70': Ο Σινγκ κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μάναλης παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, έξω.

16:13

68': Κίτρινη κάρτα στον Φαζό.

16:11

66': Ακόμα δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Βλαχομήτρος αντί Ματσούκα και Μάναλης αντί Μουμίν.

16:07

Ο Ρόλε επιχειρεί ένα σουτ αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1. Υπέροχο τέρμα από τον πολύπειρο μεσοεπιθετικό...

16:07

62': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:03

58': Κόρνερ για τους Θεσσαλούς από τα δεξιά, βγάζει χωρίς πρόβλημα ο Φαζός.

16:01

57': Διπλή αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Πέλκας αντικαθίσταται από τον Σταματή και ο Ελευθεριάδης από τον Χατζηκωνσταντίνου.

15:59

55': Πιέζουν στο ξεκίνημα της επανάληψης οι Νικαιώτες.

15:58

53': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:56

51': Διαμαρτυρίες του Πλατέλλα για πέναλτι σε μαρκάρισμά του από τον Πιαστόπουλο. Δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον Ζαμπαλά.

15:50

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:50

Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Νιάσε και Σινγκ αντί Γκοτσούλια και Παπαγεωργίου αντίστοιχα.

15:34

Ανώτεροι οι Θεσσαλοί προηγούνται δίκαια των ακίνδυνων φιλοξενούμενων με το πέναλτι του Ριζογιάννη στο 15' και το κοντινό πλασέ του Σκόνδρα στο 26'.

15:34

Φινάλε πρώτου ημιχρόνου, ΑΟΤ - Ιωνικός 2-0.

15:32

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

15:29

43': Ο Ρόλε σεντράρει από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Γκοτσούλιας έρχεται από πίσω και πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Γιακουμής μπλοκάρει.

15:26

40': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα Ρόλε, απομακρύνει η άμυνα των Τρικάλων.

15:25

39': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΤ. Ο Ζώγκος στη θέση του τραυματία Κεχαγιά.

15:25

Με το φορείο μεταφέρεται εκτός αγωνιστικού χώρου ο 20χρονος στόπερ, δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:24

37': Μικρή διακοπή, στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Κεχαγιάς.

15:21

35': Οφσάιντ ο Κάστρο, σωστή υπόδειξη.

15:17

30': Προσπαθούν να αντιδράσουν οι φιλοξενούμενοι από την ψυχρολουσία των δύο γκολ και να πετύχουν το τέρμα που θα τους βάλει ξανά στο παιχνίδι.

15:14

Σουτ του Πέλκα, κόντρες, ο Ελευθεριάδης σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής πάνω στους αμυντικούς, νέο σουτ από τον Ελευθεριάδη, αποκρούει ο Γκίνης, ξανά ο 23χρονος μέσος προσπαθεί για το γυριστό, με τη μπάλα να καταλήγει τελικά στον Σκόνδρα που πλασάρει στην κενή εστία για το 2-0.

15:12

26': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ!

15:10

25': Οφσάιντ ο Γκοτσούλιας, σωστή υπόδειξη.

15:09

23': Ο Ευθυμίου ξεμαρκάρεται από τον Φαζό και επιχειρεί ένα μακρινό σουτ αλλά ο Γκίνης μπλοκάρει εύκολα.

15:06

20': Ο Ρόλε με ωραία μπαλιά βγάζει σε θέση βολής τον Κάστρο που υποδεικνύεται λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.

15:02

Ο Ριζογιάννης εκτελεί το πέναλτι στα αριστερά, πέφτει δεξιά ο Γκίνης και στα δίχτυα. 1-0 οι γηπεδούχοι.

15:01

15': ΓΚΟΛ για τον ΑΟΤ!

15:01

Μετά από λάθος του Φαζού, ο Παπαγεωργίου φεύγει πλάγια και δεξιά εντός περιοχής, προλαβαίνει να τσιμπήσει τη μπάλα προ του Γκίνη και εκείνος τον ανατρέπει.

15:01

14': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΟΤ!

14:57

11': Απειλεί ο Ιωνικός. Ο Γκοτσούλιας σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής στέλνοντας τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14:55

9': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, βγαίνει ο Γιακουμής και κερδίζει το φάουλ από τον Κάστρο.

14:52

6': Ο Ελευθεριάδης πιάνει ένα ντεμί βολέ μέσα από την περιοχή και δεξιά, πολύ άστοχο.

14:48

2': Ο Πέλκας φεύγει στη κόντρα και κάνει ένα συρτό σουτ έξω από την περιοχή, 2 μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκίνη η μπάλα.

14:45

14:42

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:37

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ισοπαλία καθώς ο ΑΟΤ έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Λάρισας στη Φιλιππούπολη ενώ οι Νικαιώτες στο 1-1 με την Ξάνθη εντός έδρας.

14:29

Στην έβδομη θέση, ισόβαθμοι με τα Χανιά στους 15 βαθμούς, βρίσκονται οι Θεσσαλοί, ενώ οι «μπλε» είναι τέταρτοι με 22.

14:23

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Τρίκαλα - Ιωνικός, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.