1
21:49

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:47

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μίλαν αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1. Προηγήθηκαν με τον Ντιαλό στο 50' οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν με τον Κιάερ στις καθυστερήσεις οι «ροσονέρι» και απέκτησαν μικρό προβάδισμα πρόκρισης στα προημιτελικά του Γιουρόπα Λιγκ.

21:46

Φινάλε στο ματς.

21:45

Εκτελείται το κόρνερ από τον Κρούνιτς, ο Κιάερ παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:45

90+2': ΓΚΟΛ για τη ΜΙΛΑΝ!

21:44

90+2': Κόρνερ γιατη Μίλαν από τα αριστερά.

21:43

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:37

84': Εκτελεί απευθείας ο Κρούνιτς, πάνω στο τείχος.

21:36

84': Συναγερμός στα καρέ των γηπεδούχων, με τη Μίλαν να έχει κερδίσει ένα φάουλ λίγο έξω από την περιοχή.

21:31

Δεν έχει σταματήσει να βρέχει. Εννοείται πως ο αγωνιστικός χώρος παραμένει χαλί.

21:30

77': Οφσάιντ ο Νταλότ, σωστή υπόδειξη.

21:27

74': Καλουλού αντί Καλάμπρια η τρίτη αλλαγή της Μίλαν.

21:26

74': Τριπλή αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Φρεντ, Ουίλιαμς και Σο στις θέσεις των Φερνάντες, Μπισάκα και Τζέιμς αντίστοιχα.

21:25

72': Ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Γκρίνγουντ γυρίζει παράλληλα για τον Τζέιμς που αστοχεί αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι.

21:22

69': Διπλή αλλαγή για τη Μίλαν. Τονάλι αντί Ντίας και Καστιγίεχο αντί Σαλεμάκερς.

21:20

68': Έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο οι Μιλανέζοι, μετά το γκολ που δέχθηκαν...

21:18

65': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Σέντρα από τα δεξιά του Καλάμπρια, ο Κρούνιτς πιάνει δυνατή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, λίγο έξω.

21:17

63': Ο Κρούνιτς σουτάρει απέξω, ψηλά πάνω από την εστία η μπάλα. Ίσως και να βρήκε λίγο σε παίκτη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αλλά ο ρέφερι έδειξε άουτ.

21:11

58': Κόρνερ για τη Μίλαν από τα αριστερά, διώχνει ο Μαγκουάιρ. Στην εξέλιξη της φάσης, διαγώνιο σουτ του Κεσί από αριστερά εντός περιοχής. αποκρούει σε κόρνερ ο Χέντερσον που δεν αποφέρει κάτι.

21:08

55': Κίτρινη κάρτα στον ΜακΤόμινεϊ.

21:07

54': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:04

Βαθιά μπαλιά του Φερνάντες στην πλάτη της ιταλικής άμυνας και ο Ντιαλό με κεφαλιά προς τα πίσω νικά τον Τζ. Ντοναρούμα για το 1-0.

21:03

50': ΓΚΟΛ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

20:57

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

20:57

Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με τον Ντιαλό να αντικαθιστά τον Μαρσιάλ.

20:41

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μίλαν στο 0-0 σε ένα πρώτο μέρος με εκατέρωθεν ευκαιρίες με σημαντικότερη το δοκάρι του Μαγκουάιρ στο 38'.

20:41

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μίλαν 0-0.

20:40

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:36

Αδιανόητο πραγματικά αυτό που έχασε ο Άγγλος στόπερ.

20:35

Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά πρώτα του Φερνάντες και μετά ο Μαγκουάιρ ολομόναχος από μισό μέτρο πλασάρει στο σίδερο. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι παραχωρούν κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

20:34

38': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!

20:33

38': Κόρνερ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τα δεξιά.

20:32

37': Εκτελεί απευθείς ο Τέλες, σπάει στο τείχος η μπάλα και απομακρύνεται.

20:31

36': Φάουλ για τους γηπεδούχους λίγο έξω από το ημικύκλιο. Για να δούμε...

20:27

32': Οφσάιντ ο Τζέιμς, σωστό.

20:27

31': Ευκαιρία για τη Μίλαν. Ο Σελεμάκερς μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, «αδειάζει» με κοφτή ντρίμπλα τον Μάτιτς και κάνει το σουτ αλλά ο Χέντερσον του λέει «όχι».

20:20

26': Ο Κρούνιτς πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα βρίσκει και λίγο στον Μπαϊγί και καταλήγει στην αγκαλιά του Χέντερσον.

20:14

20': Οφσάιντ ο Λεάο, σωστή υπόδειξη.

20:14

19': Ο Φερνάντες εκτελεί μακρινό φάουλ από την αριστερά πλευρά και κοντά στην πλάγια γραμμή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:13

18': Κίτρινη κάρτα στον Σαλεμάκερς.

20:08

Ακυρώνεται το γκολ καθώς ο Ιβοριανός μέσος κοντρόλαρε με το χέρι. Σωστή απόφαση...

20:07

Τσεκάρεται η φάση από τους VARίστες...

20:06

Ο Κεσί κοντρολάρει, εκτελεί με το εξωτερικό σχεδόν από τη δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

20:05

11': ΓΚΟΛ για τη ΜΙΛΑΝ!

20:04

8': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μαγκουάρι στον Κιάερ.

20:03

8': Απειλεί η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Μαρσιάλ επιχειρεί ένα σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Τζ. Ντοναρούμα αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ.

20:01

5': Ο Λεάο σκοράρει αλλά ο βοηθός σηκώνει το σημαιάκι του για οφσάιντ. Ήταν όντως εκτεθειμένος ο επιθετικός της Μίλαν.

19:57

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι...

19:55

19:50

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:49

Καταρρακτώδης βροχή αυτή την ώρα στο «Ολντ Τράφορντ».

19:47

Στον πρηγούμενο γύρο, η αγγλική ομάδα απέκλεισε την Σοσιεδάδ ενώ η Μίλαν τον Ερυθρό Αστέρα.

19:38

Φίλες και φίλοι καλησπέρας σας από το a-sports.gr! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στη Μάντσεστερ Γιουνάτεϊντ και τη Μίλαν για τη φάση των 16 του Γιουρόπα Λιγκ που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Χέντερσον, Μπισάκα, Μπαϊγί, Μαγκουάιρ, Τέλες, ΜακΤόμινεϊ, Μάτιτς, Τζέιμς, Μαρσιάλ, Φερνάντες, Γκρίνγουντ.
Αναπ: Μπίσοπ, Γκραντ, Ντιαλό, Λίντελοφ, Φρεντ, Σο, Σορτάιρ, Τουανζέμπε, Ουίλιαμς.