Ευχαριστούμε που μείνατε στο live του a-sports.gr, από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Αθ. Διάκος", καλή συνέχεια.

Έξαλλοι πανηγυρισμοί... O Πανουργιάς Παπαϊωάννου μέσα στο γήπεδο αγκαλιάζει τον Μιχάλη Γρηγορίου και τους παίκτες της Λαμίας στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου.

19:11

Παίζουν το «Σουζάνα» τα μεγάφωνα...

19:10

Η Λαμία παίρνει τη νίκη με 2-1, φτάνει τους 22 βαθμούς και ανεβαίνει στην ενδέκατη θέση. Στο +2 από τον 12ο Παναιτωλικό, στο +3 από τον 13ο ΟΦΗ και στο +6 από τους ουραγούς Θεσσαλούς πλέον οι Φθιώτες.

19:09

Λήξη του αγώνα. Απίστευτος ο διαιτητής, δεν κράτησε ούτε λεπτό καθυστέρηση στις καθυστερήσεις. Τουλάχιστον δύο λεπτά επιπλέον έπρεπε...

19:08

90+5': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Βασιλακάκης αντί Μπεχαράνο και Τζέιμς αντι Ντέλετιτς.

19:07

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο.

19:05

90+2': Ένταση μεταξύ των παικτών, έχει σταματήσει το ματς.

19:04

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03

Μετράει κανονικά το γκολ, έντονες διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους.

19:03

Υπάρχει τσεκάρισμα της φάσης από τους VARίστες για πιθανό φάουλ.

19:02

Σε φάουλ γέμισμα του Μπεχαράνο, ο Αραμπούλι παίρνει την κεφαλιά από τον Μαξιμένκο, η μπάλα φτάνει στον Ντέλετιτς, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι με πλασέ σκοράρει για το 2-1.

19:01

88': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

18:57

85': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός γηπέδου ο Ντουρμισάι, μπαίνει ο Νούνιτς.

18:56

83': Κίτρινη κάρτα στον Ηλιάδη.

18:52

80': Διαγώνιο σουτ του Μαρτίνεθ από αριστερά, άστοχο.

18:51

«Βρωμιάρη Γρηγορίου σε μάζεψα από τα αζήτητα...», φωνάζει ο Κούγιας για τον προπονητή της Λαμίας και πρώην της ΑΕΛ.

18:49

76': Πίτι αντί Ρόμανιτς η πρώτη αλλαγή της Λαμίας.

18:48

75': Από μία κίτρινη κάρτα σε Αντέτζο και Σκόνδρα.

18:45

73': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μουκαντζό αντί Πινακά.

18:44

71': Κίτρινη κάρτα στον Γιακιμόφσκι.

18:43

70': Πεσμένοι στο έδαφος Τζανδάρης και Γκράουρ. Σηκώνονται μετά τις περιποιήσεις των ιατρικών τιμ και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό.

18:39

66': Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

18:35

60': Δεν παίζεται μπάλα τα τελευταία λεπτά...

18:32

58': Πλασαριστό σουτ του Ζίζιτς λίγο έξω από το ημικύκλιο, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Επασί.

18:30

57': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Επασί.

18:28

55': Οφσάιντ ο Ντουρμισάι, σωστή υπόδειξη.

18:24

52': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Εκτέλεση φάουλ του Ντέλετιτς από τα δεξιά, ο Αντέτζο κάνει την κεφαλιά εξ επαφής αλλά ο Νάγκι με σπουδαία επέμβαση παραχωρεί κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:18

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:05

Λαμία και ΑΕΛ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο 1-1.

18:04

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο. Ο Κούγιας έξαλλος κατεβαίνει στο κάγκελο και διαμαρτύρεται έντονα σε Ζαχαριάδη για το ένα λεπτό καθυστέρησης. Επεμβαίνει η Αστυνομία και η ένταση σταματά.

18:03

Το τέρμα χρεώθηκε ως αυτογκόλ του γκολκίπερ της Λαμίας, αλλά φυσικά ανήκει στον Γιακιμόφσκι.

18:02

Απίστευτη εκτέλεση κόρνερ του Γιακιμόφσκι στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα βρίσκει στο μέσα μέρος της δοκού, μετά στον Επασί και καταλήγει στα δίχτυα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Θεσσαλοί.

18:01

45+1': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:01

45+1': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις, πολύ λίγες για τις διακοπές που υπήρξαν στο παιχνίδι.

18:01

45': Φωνάζουν για χέρι του Τζανετόπουλου μέσα στην περιοχή της Λαμίας οι γηπεδούχοι. Δεν δίνει πέναλτι ο διαιτητής, έκρινε πως δεν υπήρξε πρόθεση.

17:56

Kεφαλιά πάσα του Ντουρμισάι για τον Πινακά που θέλει να πλασάρει υπό πίεση στο πρώτο δοκάρι, η μπαλα περνά άουτ.

17:54

38': Ο Ρόμανιτς έβαλε επικίνδυνα τον αγκώνα του στο πρόσωπο του Ηλιάδη. Ήταν φάουλ και κίτρινη κάρτα κανονικά, δεν έδωσε τίποτα ο Γκορτσίλας.

17:49

Εκτελείται το κόρνερ πλασαριστά, σέντρα, κεφαλιά του Καραμάνου προς τον Τζανετόπουλο που σουτάρει από το ύψος της μικρής περιοχής, αποκρούει ο Νάγκι και στην επαναφορά ο Αντέτζο με εξ επαφής προβολή γράφει το 1-0.

17:48

33': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:48

33': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά.

17:46

«Προσέξτε κυρία Κουρομπύλια τον Γρηγορίου είναι επικίδνυνος, έχει φτιάξει τώρα και το μαλλί…», φώναξε χαμογελώντας ο Κούγιας προς την πρώτη βοηθό που πλησίασε τον πάγκο της Λαμίας.

17:45

30': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

17:43

28': Ο Μπεχαράνο γεμίζει εκτελώντας ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Καραμάνος παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά είναι εντελώς άστοχη.

17:41

27': Κάπως καλύτερα φαίνεται να πατά η ΑΕΛ σταδιακά.

17:39

25': Ο Κολομπίνο επιχειρεί ένα σουτ αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Επασί.

17:36

21': Μικρή διακοπή για να δεχθούν τις πρώτες βοήθειες Τζανδάρης και Ακούνια που συγκρούστηκαν σε μία μονομαχία. Ξανά ματς στο λεπτό...