-
2
21:25

21:24

Δικό του ματς έχασε ο Άρης, ήλεγχε το παιχνίδι μέχρι τα τελευταία λεπτά, αλλά οπισθοχώρησε υπερβολικά και ο ΠΑΟΚ κατάφερε να σώσει τον βαθμό με πέναλτι αυστηρό. Στους 48 βαθμούς οι «κίτρινοι», στους 47 ο «Δικέφαλος του Βορρά» σε 2η και 3η θέση αντίστοιχα.

21:23

90'+6: Λήξη του αγώνα, 2-2.

21:21

Ο Βιεϊρίνια ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 2-2.

21:21

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:19

90'+2: Κίτρινη στον Μπουσέ.

21:19

90'+2: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Για σπρώξιμο του Μπουσέ στον Ίνγκασον σε διεκδίκηση στον αέρα. Aυστηρή απόφαση.

21:17

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:16

89': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:15

89': Κίτρινη στον Κρμέντσικ.

21:14

Γέμισμα του Βαρέλα, ο Ρόουζ με κεφαλιά δεν διώχνει καλά και ουσιαστικά δίνει πάσα στον Ίνγκασον, που με κοντινό πλασέ μειώνει σε 1-2.

21:13

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:12

86': Κλείνουν οι αλλαγές του Άρη, Σάσα αντί Μπεναλουάν, Γκάνεα αντί Μαντσίνι.

21:11

84': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Κρμέντσικ από εκτέλεση κόρνερ γίνεται κάτοχος της μπάλας και σουτάρει από αριστερά της περιοχής, κόντρα, πλασέ του Βαρέλα και πάνω στη γραμμή διώχνει με το κεφάλι ο Δεληζήσης.

21:08

82': Μοναδική ευκαιρία για το 0-3 χάνει ο Άρης, ο Σάσα πλασάρει εντός περιοχής, δεν διώχνει καλά ο Βιεϊρίνια, εξουδετερωμένος είναι ο Ζίβκοβιτς και πλασάρει ο Μάνος, αλλά σωτήρια αυτή τη φορά η κόντρα στον Βιεϊρίνια και κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:07

81': Κίτρινη στον Μαντσίνι.

21:06

80': Ελ Καντουρί αντί Σβαμπ, Μπάμπα αντί Ροντρίγκο, δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

21:05

Στο VAR πάει ο Πολωνός διαιτητής Μαρτσίνιακ, δεν υπάρχει πέναλτι τελικά και αποφεύγεται το λάθος.

21:03

77': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Α. Ζίβκοβιτς πάει να σουτάρει, τον κοντράρει ο Σαντέ Σίλβα. Δεν υπάρχει παράβαση, μπάλα έχει βρει ο Σίλβα.

21:01

75': Λάθος του Σάκιτς, σουτ από πλάγια δεξιά από τον Α. Ζίβκοβιτς, άουτ.

20:58

72': Σέντρα του Ροντρίγκο από δεξιά, κεφαλιά του Σβιντέρσκι και αποκρούει ο Μπουσέ.

20:58

71': Σαντέ Σίλβα αντί Μπερτόγλιο, Κάτσε αντί Γκάμα, δύο αλλαγές για τον Άρη.

20:56

Ο Μαντσίνι κλέβει την μπάλα στη μεσαία γραμμή από τον Τσιγγάρα και πασάρει στον Γκάμα, που συνεργάζεται με τον Μάνο, θα κάνει ο Πορτογάλος το πρώτο σουτ εντός περιοχής, πάλι ασταθής απόκρουση του Ζίβκοβιτς και σε κενή εστία ο Μάνος γράφει το 0-2.

20:56

69': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:51

64': Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Κρμέντσικ.

20:48

61': Κόρνερ παραχωρεί ο Ρόουζ για τον ΠΑΟΚ, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό από την εκτέλεση του Βιεϊρίνια.

20:42

55': Μάνος αντί Μπρούνο, πρώτη αλλαγή για τον Άρη.

20:40

54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Α. Ζίβκοβιτς από πλάγια δεξιά, άουτ.

20:37

50': Κίτρινη στον Σβαμπ για φάουλ στον Γκάμα.

20:35

49': Σουτ του Ουάρντα από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Μπουσέ.

20:32

46': Σβιντέρσκι αντί Καγκάβα, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.