Από το a-sports.gr να έχετε ένα καλό απόγευμα.

16:48

Από τα πιο εύκολα τρίποντα της σεζόν ήταν αυτό για τον Ολυμπιακό, που φτάνει τους 64 βαθμούς και μαθηματικά χρειάζεται άλλους 20 για την κατάκτηση του τίτλου. Ο Μαρτίνς έκανε και το ροτέισον που ήθελε και η προσοχή στην Άρσεναλ πλέον.

16:48

90'+2: Λήξη του αγώνα, 3-0.

16:46

90': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:45

90': Κίτρινη στον Βασιλακάκη για φάουλ στον Εμβιλά.

16:42

87': Ο Παλαβαντισβίλι είναι τραυματίας, αλλά άλλη αλλαγή δεν μπορεί να κάνει η Λαμία.

16:33

78': Κόρνερ παραχωρεί ο Σαραμαντάς για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Τιάγκο Σίλβα.

16:31

76': Πάσα του Χασάν στον Ραντζέλοβιτς, που πλασάρει διαγώνια από δεξιά της περιοχής, άουτ.

16:30

75': Σταμούλης αντί Μπιάρνασον, τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία.

16:29

74': Κίτρινη στον Μπρούμα για φάουλ με το χέρι στον Παλαβαντισβίλι.

16:25

70': Είναι λογικό να έχει πέσει ο ρυθμός στο παιχνίδι, απλή διαχείριση από τους «ερυθρόλευκους».

16:18

63': Μπουλούλης αντί Πίτι, τρίτη αλλαγή για τη Λαμία.

16:17

62': Κλείνουν οι αλλαγές του Ολυμπιακού, Ραντζέλοβιτς αντί Ελ Αραμπί.

16:14

58': Καλή προσπάθεια του Χατζηστραβού, που αποφεύγει τον Λαλά από δεξιά και σουτάρει φαλτσαριστά εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Σα.

16:11

56': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ανδρούτσος αντί Βαλμπουενά, Μασούρας αντί Μπουχαλάκη.

16:11

56': Κωστίκας αντί Προβυδάκη, δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία.

16:10

55': Δυνατό σουτ του Βαλμπουενά εκτός περιοχής, δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07

52': Καλή κάθετη πάσα του Μπουχαλάκη στον Χασάν, όχι καλό όμως το πλασέ του Αιγύπτιου, άουτ.

16:03

48': Ωραίο δυνατό σουτ του Παλαβαντισβίλι από μακρινή απόσταση, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

16:01

Για τον Μπα προκύπτει ότι αντικαταστάθηκε για προληπτικούς λόγους, οπότε προφανώς δεν είναι σοβαρές οι ενοχλήσεις στη μέση.

16:01

46': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, Χατζηστραβός αντί Ρόμανιτς.

16:01

46': Χασάν αντί Φορτούνη, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

16:01

15:46

Το ζητούμενο για τον Ολυμπιακό είναι το πόσο σοβαρές είναι οι ενοχλήσεις του Μπα εν όψει του αγώνα με την Άρσεναλ, το 3-0 κόντρα στην ελλιπέστατη Λαμία επιτρέπει στους Πειραιώτες να πάνε στο... ρελαντί στο β' ημίχρονο.

15:46

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 3-0.

15:45

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.