0
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Πολύ σημαντική νίκη για τους Αγρινιώτες που φτάνουν τους 20 βαθμούς και ανεβαίνουν στην ενδέκατη θέση και στο +4 από την τελευταία ΑΕΛ. Μένουν έβδομοι με 30 οι Βολιώτες.

19:06

Ο Παναιτωλικός κερδίζει με 1-0 τον Βόλο με γκολ του Αριγίμπι στο 75'.

19:06

Λήξη του αγώνα.

19:04

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Κόρνερ για το Βόλο από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

18:57

84': Ντουάρτε αντί Μάζουρεκ και Μαλής αντί Ντάλσιο για τον Παναιτωλικό που ολοκληρώνει τις αλλαγές του.

18:55

83': Κίτρινη κάρτα στον Μάζουρεκ.

18:53

80': Επικίνδυνη σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά, με τον Δουβίκα να μη μπορεί για πολύ λίγο να κάνει την προβολή.

18:49

77': Αλλαγή για το Βόλο. Μπουένο αντί Τσοκάνη.

18:48

Ο Ντάλσιο εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα δεξιά, δεν μπορεί να διώξει η άμυνα, η μπάλα καταλήγει στον Ταχάρ που γυρίζει παράλληλα από θέση μέσα δεξιά για τον Αριγίμπι που σε κενή εστία σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:48

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:44

72': Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.

18:44

71': Οφσάιντ ο Αριγίμπι, σωστή υπόδειξη.

18:43

70': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Τσιγγάρας αντί Μεντίνα και Ματσόλα αντί Καρέλη.

18:39

66': Μπαρτόλο αντί Ριένστρα η πρώτη αλλαγή του Βόλου.

18:32

60': Χωρίς φάση το δεύτερο ημίχρονο.

18:27

54': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Ταχάρ να παίρνει τη θέση του Ντίας.

18:22

50': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κλέιμαν.

18:18

46': Ξεκινάει το β' μέρος.

18:04

Παναιτωλικός και Βόλος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

18:02

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

18:01

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Ριένστρα.

17:59

41': Διπλή ευκαιρία για το Βόλο. Μετά από λάθος του Ντίας, ο Ριένστρα απλώνει αριστερά για τον Νίνη που «κόβει» στο πέναλτι για τον Μπαριέντος το σουτ του όμως κοντράρει στον Βάντερσον, η μπάλα στρώνεται στον Μαρτίνες που κάνει το σουτ, όμως ο Μελίσσας μπλοκάρει.

17:56

39': Φάση για τον Παναιτωλικό. Κάθετη του Εντινγκά στον Καρέλη, που δεν προλαβαίνει να πλασάρει προ του Κλέιμαν, σπάει όμως στον συμπαίκτη του που κάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά στέλνει τη μπάλα αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:53

36': Φαρμακερή σέντρα από τα δεξιά του Μεντίνα, δεν προλαβαίνουν να κάνουν την προβολή οι Ντάλσιο και Καρέλης και η μπάλα καταλήγει άουτ.

17:46

29': Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

17:44

28': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ντάλσιο και Αριγίμπι συνεργάζονται υπέροχα, με τον δεύτερο να μπαίνει στην περιοχή και να σουτάρει αλλά ο Κλέιμαν του λέει «όχι».

17:41

23': Οι φιλοξενούμενοι πιέζουν ψηλά και βάζουν δύσκολα στον Παναιτωλικό σε ό,τι έχει να κάνει με τη δημιουργία.

17:35

18': Ο Καρέλης βλέπει εκτός θέσης τον Κλέιμαν και επιχειρεί με μία λόμπα πίσω από τη γραμμή του κέντρου να τον κρεμάσει αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:33

16': Κόρνερ για το Βόλο από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:28

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση μέχρι στιγμής.

17:24

7': Συστάσεις του Φωτιά στον Φεράρι για ένα δυνατό φάουλ στον Ντίας.

17:20

4': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:16

17:13

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Να υπενθυμίσουμε ότι μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ κέρδισε εντός έδρας με 1-0 την ΑΕΚ για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας αλλά αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

17:07

Οι Βολιώτες, στον αντίποδα, είναι 7οι με 30 πόντους και την προηγούμενοι αγωνιστικοί ηττήθηκαν με 2-1 από τον Ολυμπιακό στο Πανθεσσαλικό.

17:01

Οι Αγρινιώτες βρίσκονται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 17 βαθμούς και προέρχονται από εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την ΑΕΛ.

16:51

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Παναιτωλικός - Βόλος για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μελίσσας, Περέιρα, Μεντίνα, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον, Εντινγκά, Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μάζουρεκ, Καρέλης.
Αναπ: Κνετ, Ταχάρ, Ματσόλα, Ντουάρτε, Βέργος, Μεντόσα, Τσιγγάρας, Μαλής, Γιάκολις.