0
16:39

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:36

Χανιά και Λεβαδειακός αναδεικνύονται ισόπαλοι χωρίς γκολ. Στους 24 βαθμούς πηγαίνουν οι Βοιωτοί και παραμένουν δεύτεροι αλλά στο -4 από τον Εργοτέλη. Στους 15 πόντους πλέον οι Χανιώτες που διατηρούνται έκτοι.

16:36

Λήξη του αγώνα.

16:35

90+4': Οφσάιντ ο Τζιώρας, σωστή υπόδειξη.

16:33

90+1': Πιέζουν για το γκολ οι φιλοξενούμενοι, που δείχνουν να έχουν περισσότερες δυνάμεις.

16:32

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:29

88': Κλείνει τις αλλαγές του ο Λεβαδειακός. Έξω Μαρίνος και Παναγιώτου μέσα Κονέ και Δημόπουλος αντίστοιχα.

16:26

87': Δυνατό σουτ Συμελίδη εκτός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

16:25

84': Τέταρτη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Παναγιωτούδης αντικαθίσταται από τον Δημητριάδη.

16:22

81': Κόρνερ για τα Χανιά από τα αριστερά, κατευθείαν στην αγκαλιά του Στογιάνοβιτς η μπάλα.

16:20

79': Διπλή αλλαγή για τους Βοιωτούς. Συμελίδης αντί Πολέτο και Τζιώρας αντί Μυτίδη.

16:18

77': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρίνος γυρίζει παράλληλα από τα αριστερά, ο Μυτίδης κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει πάνω στη γραμμή.

16:15

74': Ο Μυτίδης απελευθερώνεται και σουτάρει από διαγώνια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει σταθερά.

16:14

73': Ρέντζας αντί Νίκολιτς η τρίτη αλλαγή από πλευράς Χανίων.

16:12

71': Ο Μεχία δοκιμάζει ένα σουτ από μακρία αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:10

69': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Βρέττος, πάνω στο τείχος η μπάλα.

16:09

68': Φάουλ σε καλή θέση για τα Χανιά, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

16:08

67': Οφσάιντ ο Μυτίδης, ήταν λίγο πιο μπροστά.

16:05

65': Διπλή αλλαγή για τα Χανιά. Βρεττός αντί Μπραμπίγια και Καρτσαμπάς αντί Διαμαντόπουλου.

16:04

63': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νίλι παίρνει τη θέση του Μπιανκόνι.

15:57

56': Κάθετη του Πολέτο για τον Μυτίδη, είναι δυνατή, βγαίνει και μαζεύει ο Κουτζαβασίλης.

15:51

51': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Γλυκιά σέντρα του Πολέτο από τα δεξιά, ο Νίκολιτς δεν μπορεί να διώξει, με τον Μυτίδη να παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά να αστοχεί εξ επαφής.

15:47

47': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:47

46': Μακρινό σουτ από τον Μεχία, στα... πουλιά.

15:46

46': Σέντρα στο δεύτερο 45λεπτο.

15:34

Χανιά και Λεβαδειακός είναι «κολλημένοι» στο 0-0, σε ένα μέτριο προς κακό ματς.

15:33

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, με μερικά δευτερόλεπτα καθυστερήσεις.

15:29

Μπήκαμε στο 40', με τη μεγάλη ευκαιρία να εξακολουθεί να απουσιάζει.

15:23

35': Το παιχνίδι είναι πολύ δυνατό, με σκληρά μαρκαρίσματα εκατέρωθεν.

15:18

32': Ο Μπραμπίγια ελίσσεται και πιάνει ένα πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:17

31': Στο 58% υπέρ των Βοιωτών η κατοχή της μπάλας.

15:13

27': Μικρή διακοπή, πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Παναγιώτου δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ξανά ματς στο λεπτό...

15:08

22': Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Γρομητσάρη στο πρώτο δοκάρι, αρκετά άουτ.

15:07

21': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά.

15:05

19': Με σέντρα εκτελεί το φάουλ ο Βασιλόγιαννης, αλλά ο Μύγας διώχνει.

15:04

18': Φάουλ του Τσάπρα στον Μπραμπίγια σχεδόν στη γραμμή της μεγάλης περιοχής δεξιά.

15:01

15': Κόρνερ για τα Χανιά από τα αριστερά, βγάζει με το κεφάλι ο Καραχάλιος.

14:56

Συμπληρώσαμε 10 λεπτά στην αναμέτρηση, καμία αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.

14:52

7': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μεχία, στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη η μπάλα.

14:52

7': Φάουλ για τον Λεβαδειακό, περίπου 10 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με το τέρμα.

14:51

5': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι.

14:45

1': Ξεκινάει το ματς.

14:43

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:38

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 1-1. Τα Χανιά είχαν προηγηθεί στο 27' με τον Μπραμπίγια, αλλά ο Λιάγκας χάρισε τον βαθμό στους Βοιωτούς με γκολ στο 77'.

14:32

Με 14 βαθμούς, οι Κρητικοί ισοβαθμούν στην έκτη θέση της κατάταξης με τα Τρίκακα ενώ οι «πράσινοι» είναι δεύτεροι και έχουν 23 πόντους, όσους και ο Διαγόρας.

14:28

Η σέντρα στα Περιβόλια ειναι προγραμματισμένη για τις 14:45.

14:22

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στα Χανιά και τον Λεβαδειακό, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2.