0
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:25

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζει με 1-0 τον Παναθηναϊκό, φτάνει τους 28 βαθμούς και ανεβαίνει στην όγδοη θέση της βαθμολογίας. Τρίτη νίκη των Ηπειρωτών σε φέτος κόντρα στους «πράσινους» που μένουν στους 42.

21:24

Λήξη του αγώνα.

21:24

90+4': Σουτ Καρλίτος απέξω, εντελώς άστοχο.

21:24

90+3': Εκτελείται αλλά δεν αποφέρει κάτι.

21:23

90+3': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, μπροστά και ο Διούδης.

21:21

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:20

90+1': Αλλαγή στην αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Εραμούσπε στη θέση του Μιλιντσεάνου.

21:20

90': Κίτρινη κάρτα στον Λοντίγκιν για καθυστέρηση.

21:18

88': Κόρνερ για τους γηπεδούχους, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μιλιντσεάνου.

21:12

82': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Παμλίδης περνάει με ωραία κοφτή ντρίμπλα τον Χουάνκαρ και κάνει το διαγώνιο σουτ, σύριζα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

21:09

79': Κίτρινη κάρτα στον Ενγκμπακοτό.

21:07

77': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Καρλίτος αντί Καμπετσή.

21:04

73': Ο Χουάνκαρ διώχνει παρακινδυνευμένα σε κόρνερ με το κεφάλι και ενώ ο Παμλίδης ερχόταν επικίνδυνα από πίσω. Λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ο άσος του Παναθηναϊκού.

21:02

73': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός Μπρένερ και Ελευθεριάδης, μπαίνουν Παμλίδης και Λιάσος αντίστοιχα.

21:02

71': Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα.

21:01

71': Ο Μαουρίσιο εξαπολύει ένα σουτ έξω από την περιοχή, αποκρούει με τις γροθιές ο Λοντίγκιν.

20:57

67': Μακέντα αντί Ιωαννίδη και Χατζηγιοβάνης αντί Αϊτόρ, διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους.

20:55

65': Εκτέλεση φάουλ του Μαουρίσιο από τον άξονα, κεφαλιά του Ιωαννίδη, αδύναμη εκτός εστίας.

20:52

62': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά χωρίς κάποιο όφελος.

20:48

58': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για φάουλ στον Βιγιαφάνες και στη συνέχεια και στον Αργεντινό για αψιμαχία με τον Μπρένερ.

20:44

54': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα, κόβει η άμυνα των Ηπειρωτών.

20:40

49': Σουτ του Βιγιαφάνες απέξω, η μπάλα βρίσκει στον Παντελάκη, αλλάζει λίγο πορεία και καταλήγει στην αγκαλιά του Λοντίγκιν.

20:36

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:20

Ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού με γκολ του Μιλιντσεάνου στο 19'.

20:19

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

20:18

45+1: Διαμαρτυρίες από τον Παναθηναϊκό για χέρι του Παντελάκη μέσα στην περιοχή, τίποτα λέει ο Διαμαντόπουλος. Στην κοιλιά του στόπερ των γηπεδούχων βρήκε η μπάλα, όπως φάνηκε από το ριπλέι.

20:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:14

43': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, διώχνει ο Μαουρίσιο.

20:13

40': Έχει πάρει μέτρα τα τελευταία λεπτά το «τριφύλλι» αλλά δεν μπορεί να απειλήσει σημαντικά.

20:09

37': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σανκαρέ και αντικαθίσταται από τον Ενγκμπακοτό. Αναγκαστική, λοιπόν, και η πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού.

20:07

35': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, διώχνει ο Κάργας, μακρινό σουτ του Αϊτόρ, άουτ.

20:05

34': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ του Βιγιαφάνες από τα αριστερά, ο Πούγγουρας πιάνει την κεφαλιά που βρίσκει λίγο στον Παντελάκη και περνά περίπου ένα μέτρο πάνω από το δοκάρι, κόρνερ.

20:04

33': Απειλεί ο ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί το κόρνερ ο Καρτάλης, ο Πίρσμαν παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από τα δοκάρια.

20:03

32': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά.

20:02

31': Νέα διακοπή λόγω τραυματισμού του Σανκαρέ. Συνεχίζεται ο αγώνας μετά από ένα λεπτό.

20:01

29': Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

19:59

28': Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Αϊτόρ με πρόβλημα τραυματισμού. Δέχεται τις πρώτες βοήθειες ο Ισπανός άσος του Παναθηναϊκού, στο λεπτό έχουμε ξανά ματς.

19:56

25': Στο 45% - 55% υπέρ των «πρασίνων» η κατοχή της μπάλας.

19:50

Ο Πίρσμαν βάζει την κόντρα σε πάσα του Αϊτόρ στο κέντρο, που μεταρέπεται σε ασίστ για τον Μιλιντσεάνου ο οποίος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, μπαίνει στην περιοχή και με ωραίο πλασέ σκοράρει για το 1-0.

19:49

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

19:47

Καλύτερα από τον Παναθηναϊκό πατούν στο πρώτο τέταρτο οι γηπεδούχοι.

19:42

12': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, αναγκαστική. Ο Κρίζμαν αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και αφήνει τη θέση του στον Μιλιντσεάνου.

19:40

9': Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πίρσμαν μέσα στην περιοχή και αριστερά, αδειάζει με ντρίμπλα τούνελ τον Σάντσες, γυρίζει παράλληλα για τον Σάλιακα ο οποίος αφύλακτος σε κενή εστία πλασάρει πάνω από τα δοκάρια.

19:35

4': Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι για σπρώξιμο του Σένκεφελντ στον Μπρένερ, δεν υπάρχει παράβαση λέει ο ρέφερι και έχει δίκιο.

19:33

Πιέζει ψηλά ο ΠΑΣ Γιάννινα με το... καλησπέρα.

19:30

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:23

Να υπενθυμίσουμε ότι μεσοβδόμαδα οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν στη Λεωφόρο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος, με την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη να παίρνει σπουδαία νίκη με 2-1 και να προκρίνεται στους «4» του θεσμού.

19:18

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» βρίσκεται στην ένατη θέση της κατάταξης με 25 βαθμούς και σε ισοβαθμία με τον Απόλλωνα Σμύρνης ενώ οι «πράσινοι» είναι πέμπτοι με 42.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Θα δούμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Κάστρο, Μπρένερ, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Κρίζμαν.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Πήλιος, Εραμούσπε, Λώλης, Νάουμετς, Λιάσος, Δούμτσης, Παμλίδης, Μιλιντσεάνου.
Διούδης, Σάντσες, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Μαουρίσιο, Σανκαρέ, Βιγιαφάνες, Αϊτόρ, Ιωαννίδης, Καμπετσής.
Αναπ: Ξενόπουλος, Μακέντα, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Ενγκμπακοτό, Αθανασακόπουλος, Καραγιάννης, Τζαβίδας.
Ρέφερι: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Μαυρουδής (Ηρακλείου) VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας) ΑVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου) 4ος: Γκορτσίλας (Μακεδονίας)