1
16:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:38

Ιωνικός και Ξάνθη αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1. Στους 22 βαθμούς πηγαίνουν οι γηπεδούχοι που παραμένουν τρίτοι, στους 17 οι Θρακιώτες που διατηρούνται στην πέμπτη θέση.

16:38

Λήξη του αγώνα.

16:35

90+3': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:33

90+1': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό. Πογοσιάν αντί Ρόλε και Πογοσιάν αντί Μουστάκης αντί Μπρίτο. Αλλαγή στην αλλαγή γίνεται ο Πορτογάλος άσος των γηπεδούχων.

16:32

90': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ντίνας αντί Τάτου.

16:32

89': Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα για διαμαρτυρία.

16:30

89': Σουτ Πλατέλλα, πάνω στον Τζόυρμαν. Φώναξε για χέρι και πέναλτι ο σκόρερ του Ιωνικού αλλά ο στόπερ της Ξάνθης το είχε κολλημένο.

16:25

82': Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Παπαγεωργίου αφήνει τη θέση του στον Βλαχομήτρος.

16:23

81': Κίτρινη κάρτα στον Φαζό.

16:22

80': Εκτελεί το φάουλ ο Τάτος, πάνω στο τείχος η μπάλα.

16:21

78': Φάουλ για την Ξάνθη σε πολύ καλή θέση, λίγο αριστερά από το ημικύκλιο.

16:20

78': Κίτρινη κάρτα στον Καπνίδη.

16:19

76': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, διώχνει ο Θυμιάνης.

16:17

74': Κίτρινη κάρτα στον κόουτς του Ιωνικού, Δημήτρη Σπανό, για διαμαρτυρία.

16:15

73': Απειλούν οι γηπεδούχοι με τον Ρόλε να σουτάρει από μακριά και τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ίτσο.

16:14

72': Πρόβλημα για τον Γκοτσούλια που βγαίνει κουτσαίνοντας εκτός αγωνιστικού χώρου αλλά επιστρέφει στο λεπτό.

16:13

71': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σρόιχεν αντικαθιστά τον Έμπερτ.

16:13

70': Οφσάιντ ο Καπνίδης, σωστή υπόδειξη.

16:11

Ο Έμπερτ σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Κέβιν στο δεύτερο δοκάρι και μέσα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Θρακιώτες.

16:10

68': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:08

Ο Μπριλάντε διώχνει με το κεφάλι, ο Πλατέλλας στοπάρει και πιάνει ένα γεμάτο σουτ μέσα από το ημικύκλιο στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

16:08

65': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:06

64': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Μπρίτο αντί Ματσούκα.

16:02

59': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Κάστρο στον Έμπερτ.

16:01

59': Ο Ρόλε εκτελεί απευθείας με φάλτσα ένα φάουλ από τα δεξιά, με υπερένταση σε κόρνερ ο Ίτσο.

16:01

58': Κίτρινη κάρτα στον Μικελτάτζε.

15:59

Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Θυμιάνη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

15:59

56': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Λάθος γύρισμα του Γκοτσούλια προς τα πίσω, ο Καπνίδης επωφελείται και μπαίνει στην περιοχή, πλασάρει αλλά ο Κοτσώνης τον προλαβαίνει, του βάζει την κόντρα, βρίσκοντας ελάχιστα τη μπάλα, και παραχωρεί κόρνερ.

15:57

56': Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Δημούτσος, μέσα ο Καπνίδης.

15:55

51': Στο μισό γήπεδο αμύνονται οι φιλοξενούμενοι και προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

15:49

47': Ο Πλατέλλας αδειάζει με ωραία ντρίμπλα τον Κέβιν και σεντράρει από τα δεξιά, κεφαλιά του Κάστρο προς τα πίσω, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ίτσο η μπάλα.

15:48

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:32

Ιωνικός και Ξάνθη πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς τέρματα. Εκατέρωθεν φάσεις στο πρώτο 45λεπτο, με μεγαλύτερη το δοκάρι του Μπριλάντε στο 33'.

15:32

Ολοκληρώνεται το α' ημίχρονο.

15:31

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Κοτσώνη.

15:31

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:23

37': Έχει πέσει ο ρυθμός μετά τις συνεχόμενες μεγάλες φάσεις.

15:19

33': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Μικελτάτζε πασάρει από θέση μέσα αριστερά στον Μπριλάντε ο οποίος ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής κάνει την προβολή σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.

15:17

32': Διαμαρτυρίες Τάτου για χέρι του Κοτσώνη μέσα στην περιοχή του Ιωνικού. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι από το ριπλέι.

15:15

29': Νέα καλή στιγμή για τον Ιωνικό. Ο Νιάσε στοπάρει και κάνει το γυριστό από τη μικρή περιοχή αλλά ο Ίτσο του λέει «όχι».

15:12

27': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Κεφαλιά πάσα του Ρόλε στον Φαζό που βγαίνει φάτσα με τον Ίτσο και πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Ξάνθης αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο Βέρκερ διώχνει πάνω στη γραμμή.

15:11

25': Και από μία κίτρινη κάρτα σε Τάτο και Ματσούκα.

15:10

25': Κόκκινη κάρτα στον Τσιριγώτη, ο οποίος μπλέχτηκε στον καβγά ενώ έκανε προθέρμανση.

15:09

24': Σύρραξη ανάμεσα σε παίκτες των δύο ομάδων. Ηρεμούν τα πνεύματα με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων.

15:08

23': Έχει ματώσει στο πρόσωπο ο Κοτσώνης και έχει βγει εκτός αγωνιστικού χώρου για να δεχτεί τις πρώτες βοήθειες.

15:04

19': Σουτ του Νιάσε λίγο έξω από το ημικύκλιο, αρκετά μέτρα πάνω από την εστία.

15:02

16': Οφσάιντ ο Ομάρ, ήταν εκτεθειμένος.

14:59

14': Ο Μικελτάτζε επιχειρεί ένα ξαφνικό σουτ από πολύ μακριά, αλλά ο Γκίνης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

14:56

Ισορροπημένο παιχνίδι βλέπουμε στο πρώτο δεκάλεπτο.

14:51

6': Ο Θυμιάνης κερδίζει τις κόντρες και πατάει περιοχή αλλά κόβεται από τον Φαζό.

14:50

Να σημειωθεί ότι ο Σιατραβάνης ήταν να ξεκινήσει αλλά τραυματίστηκε στην προθέρμανση και τη θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Δημούτσος.

14:47

2': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, το εκτελεί ο Τάτος, ελέγχει τη μπάλα στο δεύτερο δοκάρι και απομακρύνει ο Ματσούκας.

14:46

1': Έναρξη αναμέτρησης.

14:42

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:40

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η ακριτική ομάδα είχε επικρατήσει με 1-0 με γκολ του Καπνίδη στο 98'!

14:37

Οι Θρακιώτες, στον αντίποδα, με ματς λιγότερο είναι πέμπτοι με 16 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική έμειναν στο 0-0 με τον Απόλλωνα Λάρισας στα Πηγάδια.

14:32

Οι «μπλε», που βρίσκονται στην τρίτη θέση της κατάταξης με 21 βαθμούς, προέρχονται από εντός έδρας ήττα με 3-2 από τον Εργοτέλη.

14:27

Η σέντρα στο γήπεδο της Νεάπολης είναι προγραμματισμένη για τις 14:45.

14:21

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ιωνικό και την Ξάνθη η οποία ανοίγει την αυλαία της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2.