1
19:52

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr

19:50

Ο ΠΑΟΚ παίρνει την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος με συνολικό σκορ 6-3.

19:50

Τέλος αγώνα. Λαμία - ΠΑΟΚ 1-1

19:46

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:43

87': Ο Λάμπρου μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και σουτάρει με δύναμη, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

19:42

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Καγκάβα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:39

83': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Νικολόπουλος αντί του Βασιλακάκη.

19:38

83': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Καγκάβα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:36

80': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Κούτσιας, Κρέσπο στο παιχνίδι με τους Μιχαηλίδη, Μουργκ να αποχωρούν.

19:30

75': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Μπουλούλης αντί του Μπιάρνασον.

19:24

68': Αλλαγή για την Λαμία. Ο Χατζηστραβός αντί του Προβυδάκη.

19:24

68': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τσιγγάρας αντί του Νινούα.

19:22

66': Ο Λύρατζης κάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Θεοδωρόπουλος.

19:20

64': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σβαμπ και Τζόλης έξω, Ελ Καντουρί και Λάμπρου μέσα.

19:13

58': O Προβυδάκης εκτελεί το φάουλ από τα δεξιά και ο Βύντρα παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

19:08

Ο Πίτι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά και ο Τζέιμς πίανει την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

19:07

51: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!

19:03

46': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. O Nινούα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά και ο Μιχαηλίδης πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

19:02

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

19:01

46': Διπλή αλλαγή για την Λαμία. Στις θέσεις των Γκαζαριάν και Ρόμανιτς, μπαίνουν Κωστίκας και Σταμούλης

18:48

Οι Θεσσαλονικείς είχαν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος με τον Νινούα να ανοίγει το σκορ στο 14'. Μάλιστα, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έχασε και πέναλτι στο 44' με τον Σβαμπ.

18:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Λαμία - ΠΑΟΚ 0-1

18:44

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:44

45': Ο Σβαμπ εκτελεί, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει και στη συνέχεια ο Μουργκ αστοχεί προς κενής εστίας.

18:43

Ο Τζέιμς ανατρέπει τον Σφιντέρσκι μέσα στην περιοχή και ο διαιτητής καταλογίζει το πέναλτι.

18:42

43': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.

18:41

42': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:38

39': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

18:37

37': Ο Μπάμπα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και γυρίζει παράλληλα χωρίς αποδέκτη.

18:33

33': Κόρνερ για τη Λαμία. Η άμυνα του ΠΑΟΚ απομακρύνει εύκολα την εκτέλεση του Πίτι.

18:33

34': O Γκαζαριάν πίανει την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

18:32

33': Κίτρινη στον Μουργκ.

18:28

29': Κόρνερ για την Λαμία. Ο Πίτι εκτελεί, ο Προβυδάκης κάνει ένα μακρινό σουτ, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.

18:27

28': Οφσάιντ ο Τζόλης.

18:26

27': Ο Σφιντέρσκι κάνει ένα αδύναμο σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.

18:24

25': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:23

24': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται, νέο κόρνερ.

18:16

Διακοπή στο ματς, καθώς βρίσκεται στο έδαφος ο Πασχαλάκης λόγω της σύγκρουσης με τον Βασιλακάκη.

18:15

16': Διπλή επέμβαση του Πασχαλάκη σε σουτ των Πίτι και Βασιλακάκη, μάλιστα η δεύτερη ήταν από πολύ κοντά.

18:13

Ο Καγκάβα στρώνει στον Νινούα που με ωραίο φαλτσαριστό πλασέ, από το ύψος της περιοχής κάνει το 0-1!

18:13

14': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

18:11

12': Ωραία προσπάθεια από τον Μουργκ που μπαίνει στην περιοχή από το πλάι σεντράρει για τον Νινούα που σουτάρει άστοχα.

18:07

9': Ο Σφιντέρσκι κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής αποκρούει ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει στο κόρνερ.

18:05

6': Οφσάιντ ο Προβυδάκης.

18:02

3': Σουτ του Πίτι έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:59

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

17:49

Οι Θεσσαλονικείς σήμερα θα αγωνιστούν με τη μπλε φανέλα

17:46

O Πάμπλο Γκαρσία έκανε γνωστή την αποστολή, χωρίς να βρίσκονται σε αυτή τόσο ο Αντρίγια όσο και ο Ζίβκο Ζίβκοβιτς.

Ξεκουράζονται επίσης ο Ουάρντα, ο Βαρέλα και ο Βιεϊρίνια.

17:43

Ο Μιχάλης Γρηγορίου αποφάσισε να ξεκουράσει ουκ ολίγους παίκτες και συγκεκριμένα δεν υπολογίζονται οι Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Άνχελ Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Βλάχος, Μπα, Καραμάνος, Ντέλετιτς και Αραμπούλι

17:41

Kαλησπέρα σας από το a-sports.gr. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ της Λαμίας και του ΠΑΟΚ στο «Αθ. Διάκος» στη ρεβάνς του 5-2 στο Κύπελλο υπέρ των Θεσσαλονικέων.

01:01

O αγώνας της Λαμίας με την ΠΑΟΚ για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας ξεκινά στις 18.00 της Τετάρτης (3/3).

ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Τζέιμς, Βύντρα, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Μπιάρνασον, Παλαβαντισβίλι, Γκαζαριάν, Πίτι, Ρόμανιτς, Βασιλακάκης.
Αναπ: Κάτσικας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Χατζηστραβός, Κωστίκας, Νικολόπουλος, Σταμούλης, Βλαχομήτρος.
Πασχαλάκης, Μπάμπα, Μιχαηλίδης, Ίνγκασον, Λύρατζης, Σβαμπ, Νινούα, Καγκάβα, Τζόλης, Μουργκ, Σφιντέρσκι.
Αναπ: Ταλιχμανίδης, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Ελ Καντουρί, Τσιγγάρας, Κωνσταντέλιας, Κούτσιας, Λάμπρου, Κρμέντσικ.
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας), Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Δημητριάδης (Καστοριάς), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων), VAR: Γκεστράνιους (Φινλανδία), AVAR: Νικολάκης (Λασιθίου)