2
21:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports,gr.

21:54

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικρατεί με 1-2 του Παναθηναϊκού και με δύο νίκες προκρίνεται στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

21:53

Τέλος στο ματς.

21:50

90+3': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Νιάσε κάνει το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά, στην αριστερή κάθετη δοκό του Λοντίγκιν και έξω.

21:48

Σηκώνεται ο στόπερ του ΠΑΣ Γιάννινα και βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου υποβασταζόμενος.

21:48

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:47

90': Διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ο Παντελάκης μετά από αγκωνιά του Μαουρίσιο.

21:46

89': Κίτρινη κάρτα στον Ντομίνγκεθ.

21:45

87': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Κεφαλιά του Καρλίτος, ο Κάργας διώχνει πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία.

21:44

87': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Εραμούσπε αντικαθιστά τον Κάστρο.

21:43

86': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

21:43

86': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, τίποτα.

21:39

81': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Πλασέ του Κρίζμαν από τη μικρή περιοχή, βρίσκει πάνω σε πόδι αμυνόμενου η μπάλα.

21:38

80': Εκτελείται το κόρνερ από τον Καρτάλη, κεφαλιά από τον Κάργα, μαζεύει ο Διούδης.

21:37

80': Κόρνερ για τους Ηπειρώτες από τα αριστερά.

21:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Ενγκμπακοτό.

21:33

75': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάνιννα. Λιάσος και Κρίζμαν μέσα, έξω οι Ελευθεριάδης, Μιλιντσεάνου.

21:32

Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει η άμυνα, καλοζυγισμένη σέντρα του Αϊτόρ από τα αριστερά, κεφαλιά ο Πούγγουρας από το ύψος του πέναλτι και 2-1.

21:31

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:31

74': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά.

21:24

68': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:23

66': Τριπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μακέντα αντί Βιγιαφάνες, Ενγκμπακοτό αντί Χατζηγιοβάνη και Χουανκάρ αντί Χατζηθεοδωρίδη. Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μπόλονι.

21:22

65': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νάουμετς αντικαθιστά τον Παμλίδη.

21:21

64': Εκτελεί το κόρνερ ο Καρτάλης, ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι παίρνει την κεφαλιά, πάνω στον Λοντίγκιν.

21:21

64': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά.

21:20

62': Σουτ του Αϊτόρ μέσα από την περιοχή και αριστερά, παρεμβαίνει ο Κάργας και διώχνει.

21:17

59': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μαουρίσιο αντί Σανκαρέ.

21:16

59': Ο Μιλιντσεάνου κλέβει τη μπάλα και επιχειρεί ένα μακρινό σουτ, πέφτει αριστερά και μπλοκάρει ο Διούδης.

21:14

55': Σέντρα Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, ο Καρλίτος δεν έχει καλή ισορροπία και πιάνει κακή κεφαλιά σχεδόν από τη μικρή περιοχή!

21:12

54': Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη για κλωτσιά στον Σανκαρέ.

21:08

51': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

21:06

50': Κόρνερ για τους «πράσινους» από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

21:02

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αϊτόρ στη θέση του Ιωαννίδη.

20:46

Με το γκολ του Παντελάκη στο 2' και το αυτογκόλ του Χατζηθεοδωρίδη στο 9' ο ΠΑΣ Γιάννινα αιφνιδίασε τον Παναθηναϊκό και προηγείται με 0-2 έχοντας ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

20:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

20:41

40': Ωραίο ένα - δύο του Καρλίτος με τον Βιγιφάνες, ο πρώτος κάνει τη σέντρα αλλά περνάει από όλους...

20:37

35': Γύρισμα Μολό από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης κάνει μία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά αλλά ο Λοντίγκιν μπλοκάρει χωρίς δυσκολία.

20:36

34': Εκτελείται το κόρνερ αλλά δεν αποφέρει κάτι.

20:35

34': Ο Κάργας παραχωρεί κόρνερ από τα δεξιά μετά από καρφωτή κεφαλιά του Βιγιαφάνες, φώναξαν για χέρι οι παίκτες του Παναθηναϊκού αλλά ο ρέφερι δεν είδε παράβαση.

20:32

32': Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Καρλίτος να βλέπει εκτός εστίας τον Λοντίγκιν και να επιχειρεί μία λόμπα από τα 35 μέτρα, αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΣ Γιάννινα επιστρέφει έγκαιρα στα καρέ του και μπλοκάρει.

20:28

28': Κόρνερ για τους γηπεδούχου από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Λοντίγκιν η μπάλα από την εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη.

20:22

23': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Βιγιαφάνες.

20:22

21': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Λοντίγκιν.

20:20

20': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Παμλίδης γυρίζει από τα δεξιά στον Ελευθεριάδη ο οποίος ντριμπλάρει και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Διούδης του λέει «όχι».

20:19

15': Πρεσάρουν οι γηπεδούχοι και προσπαθούν με υπομονή να πατήσουν την περιοχή των Ηπειρωτών οι οποίοι έχουν οπισθοχωρήσει και προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

20:12

Η απόλυτη ψυχρολουσία για τον Παναθηναϊκό που πλέον χρειάζεται τέσσερα γκολ για να προκριθεί και φυσικά να μη δεχτεί άλλο...

20:10

Ο Μιλιντσεάνου γεμίζει από τα αριστερά και ο Χατζηθεοδωρίδης στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα με το κεφάλι, τη στέλνει στο βάθος των διχτύων. Αυτογκόλ και 0-2 ο ΠΑΣ Γιάννινα.

20:09

9': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:08

8': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, εκτελείται πλασαριστά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:05

6': Εκτελεί το κόρνερ ο Χατζηγιοβάνης, κεφαλιά από τον Ιωαννίδη, άουτ.

20:05

5': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά.

20:03

Γεμίζει ο Καρτάλης στο φάουλ, ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 1-0.

20:02

2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

20:01

2': Φάουλ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, περίπου 10 μέτρα εκτός περιοχής και στην ευθεία με την εστία.

20:01

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Να σημειώσουμε ότι προ ολίγου ανακοινώθηκε ότι ο Λέο πήρε μεταγραφή στη Λετονία και στη Ρίγα.

19:48

Στο πρώτο παιχνίδι, που είχε διεξαχθεί στο ουδέτερο γήπεδο του Αγρινίου, οι Ηπειρώτες είχαν επικρατήσει με 2-1. Το τριφύλλι προηγήθηκε με τον Μακέντα (2') αλλά η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη έκανε την ανατροπή με γκολ των Παμλίδη (21') και Κάργα (67').

19:43

Η σέντρα στη Λεωφόρο είναι προγραμματισμένη για τις 20:00.

19:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ρεβάνς για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Διούδης, Μολό, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Χατζηθεοδωρίδης, Νιάς, Σανκαρέ, Χατζηγιοβάνης, Βιγιαφάνες, Ιωαννίδης, Καρλίτος.
Αναπ: Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Μακέντα, Αϊτόρ, Ενγκμπακοτό, Βέλεθ, Αθανασόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Μαουρίσιο.
Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρσμαν, Ντομίνγκεθ, Κάστρο, Παμλίδης, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Μιλιντσεάνου.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Μπρένερ, Κρίζμαν, Εραμούσπε, Νάουμετς, Λώλης, Πήλιος, Γροσδάνης, Λιάσος.
Ρέφερι: Λεβνίκοφ (Ρωσία) Βοηθοί: Ψαρρής (Ζακύνθου), Δημητριάδης (Μακεδονίας) VAR: Ιβάνοφ (Ρωσία) AVAR: Νικολαΐδης (Μακεδονίας) 4ος: Φωτιάς (Πέλλας)