3
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:54

Ο Εργοτέλης κερδίζει με 2-3 τον Ιωνικό και μάλιστα με ανατροπή, φτάνει τους 25 βαθμούς και παραμένει μόνος πρώτος στο... ρετιρέ. Στο +4 ξεφεύγουν από τους «μπλε» οι Κρητικοί.

16:54

Λήξη του αγώνα.

16:53

90+5': Οφσάιντ ο Μάναλης, σωστό.

16:51

90+2': Σουτ Μπουτσάκη από θέση μέσα αριστερά, σε κόρνερ ο Γκίνης που δεν αποφέρει κάτι.

16:49

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:47

86': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:46

86': Πέμπτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Σαρρής αντί Κόνραντ.

16:46

85': Κλείνου τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι. Μάναλης και Μπρίτο αντί Γκοτσούλια και Νιάσε αντίστοιχα.

16:44

84': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ. Ξανά ματς στο λεπτό.

16:41

Ο Σερβιλάκης προλαβαίνει τη μπάλα και γυρίζει από τα αριστερά, αυτή καταλήγει στον Τσέλιο που με ξερό σουτ από το ύψος της περιοχής τη στέλνει στο βάθος της εστίας του Γκίνη! Χατ τρικ από τον μέσο των Κρητικών.

16:41

81': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:41

80': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Βλαχομήτρος αντί Ρόλε.

16:40

80': Κίτρινη κάρτα στον Φαζό.

16:38

77': Στημένη μπάλα με τον Σερβιλάκη να εκτελεί από τα αριστερά και να γεμίζει στην περιοχή, Πέιος πετάγεται στην πορεία της μπάλας αλλά δεν μπορεί να τη βρει και να της δώσει πορεία προς την εστία.

16:35

75': Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Μπουρσέλης, αλλά η μπάλα φεύγει μακριά από την περιοχή.

16:34

74': Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ για φάουλ στον Τσέλιο σχεδόν στη γωνία της περιοχής δεξιά.

16:33

73': Ο Μπουτσάκης ετοιμάζεται να πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Καλυπτόταν από τρεις παίκτες του Ιωνικού ο μέσος του Εργοτέλη!

16:31

Ο Σερβιλάκης φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Τσέλιο που κοντρολάρει και με υπέροχο τελείωμα σκοράρει για το 2-2.

16:31

71': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:31

71': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Κάστρο γυρίζει στο πέναλτι στον αμαρκάριστο Ρόλε, που σουτάρει ψηλά.

16:29

69': Μιρκή διακοπή στο παιχνίδι. Πρόβλημα και για τον Γκοτσούλια. Είναι στο έδαφος ο αρχηγός του Ιωνικού και πιάνει τη μέση του. Συνεχίζεται ο αγώνας μετά από περίπου ένα λεπτό.

16:26

66': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Κωστανάσιος, μέσα ο Κοκκίνης.

16:20

63': Σέντρα του Γκοτσούλια από τα αριστερά μέσα στη περιοχή, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά, τη βρίσκει λίγο ο Κατσιμήτρος, και από κοντά ο Κάστρο δεν μπορεί να τη σπρώξει με το κεφάλι στα δίχτυα.

16:16

57': Διπλή αλλαγή για τον Εργοτέλη. Σερβιλάκης και Μπουρσέλης στις θέσεις των Ποζατζίδη και Μανουσάκη αντίστοιχα.

16:10

Ρόλε, Κάστρο και Πλατέλλας συνδυάζονται άψογα, με τον τελευταίο να μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, φάτσα με τον Κατσιμήτρο, να τσιμπάει τη μπάλα πάνω από το σώμα του και να γράφει το 2-1.

16:10

51': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:07

48': Σουτ του Ρόλε λίγο έξω από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

16:06

47': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, κακή εκτέλεση από τον Ποζατζίδη, διώχνει η άμυνα του Ιωνικού.

16:05

46': Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

16:04

Δεύτερη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Πογοσιάν αντικαθιστά τον Κύργια που τραυματίστηκε λίγο πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους. Αναγκαστική λοιπόν και αυτή η αλλαγή για τους Νικαιώτες.

16:03

Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπουτσάκης αντί Άπι.

15:48

Πολύ καλό ματς βλέπουμε στη Νίκαια, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 3' με τον Ρόλε και τους Κρητικούς να απαντούν στο 12΄με τον Τσέλιο.

15:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός και Εργοτέλης στο 1-1.

15:46

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:45

43': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:42

40': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Παράλληλο γύρισμα του Νιάσε από τα δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους και φτάνει στην απέναντι πλευρά, όπου ο Ματσούκας κοντρολάρει και σουτάρει με δύναμη, αλλά ο Κατσιμήτρος αποκρούει στη γωνιά του.

15:40

38': Ο Πλατέλλας πλασάρει από θέση μέσα δεξιά, στην αγκαλιά του Κατσιμήτρου.

15:37

36': Απειλούν οι γηπεδούχοι. Φάουλ - γέμισμα του Ρόλε από τον άξονα, ο Ομάρ παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:36

34': Ωραίος συνδυασμός Κόνραντ και Άπι, με τον τελευταίο να σουτάρει από το ύψος της περιοχής και αριστερά, μπλοκάρει ο Γκίνης.

15:33

31': Σουτ του Πλατέλλα με το εξωτερικό κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά, άουτ.

15:29

28': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα ξυράφι του Πλατέλλα από τα δεξιά, κεφαλιά του Φαζού στο δεύτερο δοκάρι, λίγο πάνω από την εστία.

15:29

27': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του Εργοτέλη.

15:27

26': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Παπαγεωργίου αντικαθιστά τον Μουστάκη.

15:25

25': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Μουστάκης και θα γίνει αλλαγή.

15:24

23': Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ιωνικό! Παράλληλο γύρισμα του Ομάρ από τα αριστερά, πέφτοντας και σε κενή εστία ο Κάστρο πλασάρει αλλά αστοχεί. Δεν βρήκε τη μπάλα όπως ήθελε ο επιθετικός των γηπεδούχων.

15:23

22': Σέντρα Μουστάκη από τα δεξιά, καθαρίζει ο Μπάτζιος.

15:18

17': Μακρινό και συρτό σουτ από τον Μανουσάκη, δεν είναι καλό, άουτ.

15:14

Να σημειωθεί ότι φιλοξενούμενοι σκόραραν ενώ ο Ιωνικός έπαιζε με παίκτη λιγότερα καθώς ο Μουστάκης είχε βγει για λίγο εκτός αγωνιστικού χώραυ για να αλλάξει παπούτσια.

15:13

Ο Τσέλιος βρίσκει χώρο και πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά και νικάει τον Γκίνη, που αιφνιδιάστηκε από τα φάλτσα της μπάλας, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

15:12

12': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:10

10': Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Γκοτσούλιας και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Έχουμε ξανά ματς στο λεπτό.

15:08

7'΅Ευκαιρία για τον Εργοτέλη! Ο Ποζατζίδης σεντράρει από τα αριστερά, αφύλακτος στη μικρή περιοχή ο Μανουσάκης παίρνει τη κεφαλιά, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκίνη η μπάλα.

15:04

Όπως φάνηκε από το ριπλέι, ο Νιάσε ήταν φανερά εκτεθειμένος όταν δέχθηκε τη πάσα από τον συμπαίκτη του συνεπώς το γκολ έπρεπε να ακυρωθεί ως οφσάιντ. Σοβαρό λάθος από τον πρώτο βοηθό Πριόνα.

15:03

Ο Πλατέλλας περνά κάθετα για τον Νιάσε, που γυρίζει από τα αριστερά εντός περιοχής στον Ρόλε κι εκείνος με κοντινό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:03

3': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:01

14:58

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο Ιωνικός είχε επιβληθεί με 1-0 χάρη σε ένα τέρμα του Κάστρο στο 6'.

14:51

Και οι δύο ομάδες προέρχονται από νικηφόρα αποτελέσματα. Οι Νικαιώτες επικράτησαν με 1-0 των Χανίων στα Περιβόλια ενώ ο Εργοτέλης κέρδισε με το ίδιο σκορ τον Απόλλωνα Λάρισας στο Παγκρήτιο.

14:46

Ντέρμπι κορυφής διεξάγεται στη Νίκαια καθώς οι δεύτεροι του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς, «μπλε», υποδέχονται τους πρωτοπόρους Κρητικούς που έχουν 22.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ιωνικό και τον Εργοτέλη για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.