0
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Η ΑΕΛ επικρατεί με 1-0 του Παναιτωλικού, πηγαίνει στους 17 βαθμούς και μειώνει την απόσταση από τους προτελευταίους Αγρινιώτες στο -4 έχοντας και παιχνίδι λιγότερο.

19:06

Λήξη του αγώνα.

19:06

90+2': Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι.

19:03

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:03

90': Κίτρινη κάρτα στον Νάγκι για καθυστέρηση.

19:01

87': Βέργος αντί Περέιρα για τον Παναιτωλικό που ολοκληρώνει τις αλλαγές του.

18:59

87': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Στίφλερ αντικαθιστά τον Ακούνια.

18:58

85': Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.

18:57

85': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Τρούγιτς αντί Νικολιά.

18:56

83': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν υπάρχει συνέχεια λόγω επιθετικού φάουλ πάνω στον Κολομπίνο.

18:49

80': Αλλες δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό που φτάνει τις τέσσερις. Τσιγγάρας αντί Μεντίνα και Ντουάρτε αντί Βάντερσον.

18:42

72': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:41

71': Πλασαριστό σουτ του Καρέλη εκτός περιοχής, λίγο έξω από την εστία του Νάγκι.

18:37

67': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Μπεν Χατίρα για να μπει ο Μιλοσάβλιεβιτς.

18:37

67': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μεντόσα αντί Ντάλσιο και Μάζουρεκ αντί Ταχάρ.

18:33

63': Απειλεί ξανά η ΑΕΛ. Σουτ του Νικολιά από θέση μέσα δεξιά, κόντρα στον Τσότσαλιτς, μετά στον Μπεν Χατίρα και άουτ.

18:32

62': Ο Νικολιάς φεύγει στην κόντρα από τα δεξιά, γυρίζει παράλληλα για τον Ακούνια που κάνει την προβολή στα όρια της μικρής περιοχής αλλά δεν μπορεί να βρει τη μπάλα.

18:30

60': Έχει χάσει την κατοχή της μπάλας η ΑΕΛ στο δεύτερο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι φτάνουν πιο εύκολα στα καρέ του Νάγκι.

18:28

58': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:24

55': Σουτ του Καρέλη από το ύψος του πέναλτι, μεγάλη επέμβαση του Νάγκι. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς ο επιθετικός των φιλοξενούμενων ήταν εκτεθειμένος.

18:21

48': Οφσάιντ ο Ακούνια, σωστή υπόδειξη.

18:17

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:02

Με το υπέροχο γκολ του Πινακά στο 37', η ΑΕΛ προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού.

18:01

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:58

44': Κίτιρνη κάρτα στον Ζίζιτς.

17:57

42': Κίτρινη κάρτα στον Μεντίνα.

17:53

Ο Μπεν Χατίρα τροφοδοτεί με το κεφάλι τον Ακούνια, που στρώνει με το στήθος στον Πινακά, με τον νεαρό άσο να πιάνει ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

17:52

37': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

17:48

33': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:47

32': Φάουλ του Περέιρα στον Νικολιά για κίτρινη κάρτα, του τη χαρίζει ο Διαμαντόπουλος.

17:46

30': Εκτελεί το κόρνερ ο Γιακιμόφσκι, διώχνει με τις γροθιές ο Μελίσσας, σουτ του Κολομπίνε έξω από την περιοχή και αριστερά, εντελώς άστοχο.

17:44

30': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

17:42

27': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:36

21': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Χαμηλό γύρισμα του Ντάλσιο από τα δεξιά, ο Ταχάρ κάνει το τακουνάκι μέσα στη μικρή περιοχή αλλά ο Νάγκι μπλοκάρει σταθερά.

17:33

18': Οφσάιντ ο Αριγίμπι, σωστή υπόδειξη.

17:30

Το τσεκάρει και ο VAR... Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 0-0.

17:29

Ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα της φάσης ο επιθετικός της ΑΕΛ και έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

17:29

13': Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί με πάσα το κόρνερ για τον Νικολιά, που σεντράρει, κεφαλιά του Ντουρμισάι από κοντά και στα δίχτυα.

17:27

13': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

17:23

8': Οφσάιντ ο Καρέλης, αλλά από το ριπλέι φάνηκε ότι καλυπτόταν για... χιλιοστά.

17:19

Πιέζουν ψηλά στο ξεκίνημα οι παίκτες της ΑΕΛ.

17:15

1': Έναρξη αναμέτρησης.

17:14

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:10

Θεσσαλοί και Αγρινιώτες έχουν βρεθεί δέκα φορές στην ιστορία τους αντίπαλοι στη μεγάλη κατηγορία και τα παιχνίδια τους έχουν πολλά γκολ. Σε ένα έχουν μπει έξι, ενώ σε άλλα τέσσερα έχουν μπει από τέσσερα τέρματα. Ποτέ δεν έχει κερδίσει φιλοξενούμενη ομάδα.

17:01

Πολύ κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες καθώς οι «βυσσινί» βρίσκονται στην τελευταία θέση της κατάταξης με 10 βαθμούς, έχοντας και ένα ματς λιγότερο, ενώ τα «καναρίνια» είναι προτελευταία με 17.

16:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΑΕΛ - Παναιτωλικός για την 24η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.