0
16:38

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:38

Η Παναχαϊκή κερδίζει με 1-0 την Ξάνθη και προσπερνάει την Ξάνθη στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

16:37

Λήξη του αγώνα.

16:34

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:33

90': Τζούρμαν αντί Σιατραβάνη η τέταρτη αλλαγή της Ξάνθης.

16:32

89': Κίτρινη κάρτα στον Μπρους για επικίνδυνο τάκλιν στον Ντίνα.

16:28

85': Φάουλ-γέμισμα του Τάτου λίγο κάτω από τη σέντρα, βγαίνει αποφασιστικά και μαζεύει ο Κολοβούρης.

16:25

83': Τέταρτη αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Παπαδόπουλος περνά στη θέση του Ανάκογλου.

16:24

81': Κίτρινη κάρτα στον Πέτροβιτς για φάουλ στον Αραβίδη.

16:20

77': Επικίνδυνη σέντρα Σιατραβάνη από τα αριστερά, περνάει από όλους η μπάλα και καταλήγει πλάγιο άουτ.

16:17

74': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη, επίσης τρίτη στο ματς. Ο Ντίνας στη θέση του Βόλτερς και ο Μικελτάτζε σε αυτή του Κέβιν.

16:16

74': Διπλή αλλαγή για την Παναχαϊκή και τρίτη συνολικά. Μασούρας και Σταμόπουλος στις θέσεις των Μουστακόπουλου και Πάνου αντίστοιχα.

16:14

71': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:10

68': Αλλαγή για την Ξάνθη. Τεσίγια αντί Θυμιάνη.

16:09

66': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, διώχνει με το κεφάλι ο Αραβίδης.

16:07

64': Ευκαιρία για την Παναχαϊκή! Ο Αποστολόπουλος σεντράρει από τα δεξιά, ο Αραβίδης κοντρολάρει, γυρίζει και εκτελεί από πλάγια θέση δεξιά αλλά ο Ίτσο του λέει «όχι».

16:02

60': Αλλαγή για την Παναχαϊκή με τον Τσερούτι να αντικαθιστά τον Μπάτροβιτς.

15:57

54': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Ο Τάτος εκτελεί το κόρνερ, υπό πίεση ο Θυμιάνης παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κολοβούρη η μπάλα.

15:57

54': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά.

15:55

52': Ο Τάτος κοντρολάρει με το στήθος και εκτελεί έξω από την περιοχή πριν σκάσει η μπάλα στο έδαφος, πολύ άστοχη η προσπάθειά του.

15:53

Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο το πρώτο πεντάλεπτο της επανάληψης.

15:48

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

15:32

Η Παναχαϊκή προηγείται με 1-0 της Ξάνθης με γκολ του Ανάκογλου στο 8', σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι.

15:31

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

15:29

44': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά με τον Τάτο, δίωχνει δύσκολα με το αριστερό χέρι ο Κολοβούρης.

15:25

38': Στο 53% η κατοχή της μπάλας για την Παναχαϊκή έναντι 47% των Θρακιωτών.

15:22

36': Οφσάιντ ο Αποστολόπουλος, ξανά λανθασμένη υπόδειξη από τον βοηθό Καραλή.

15:18

32': Μακρινό σουτ του Τάτου, μπλοκάρει εύκολα ο Κολοβούρης.

15:16

30': Ο Βόλτερς συγκλίνει προς τον άξονα από τα δεξιά και κάνει ένα επικίνδυνο σουτ, άουτ. Έδειξε να αιφνιδιάζεται ο Κολοβούρης αλλά ο κίνδυνος πέρασε για την ομάδα του.

15:10

24': Ο Τάτος εκτελεί ένα φάουλ με γέμισμα από τα αριστερά, ο Καπνίδης παίρνει την κεφαλιά στο πέναλτι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

15:08

23': Εκτελεί δυνατά το φάουλ ο Μπάτροβιτς, ψηλά άουτ.

15:07

22': Φάουλ του Τσαμούρη στον Μπάτροβιτς μέσα στο ημικύκλιο. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο στόπερ της Παναχαϊκής.

15:05

18': Προσπαθούν οι φιλοξενούμενοι να βγουν μπροστά, αλλά οι «κοκκινόμαυροι» τους δυσκολεύουν πιέζοντας ψηλά.

15:01

16': Οφσάιντ ο Γιούσης, αλλά καλυπτόταν.

14:55

Ο Αποστολόπουλος βρίσκει τον Αραβίδη, μετά από κόντρες η μπάλα καταλήγει στον Ανάκογλου που στοπάρει και πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο, στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ίτσο και μέσα. 1-0 για τους γηπεδούχους.

14:54

8': ΓΚΟΛ για την ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ!

14:52

7': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, το εκτελεί με δύναμη ο Τάτος, απευθείας πλάγιο άουτ βγαίνει η μπάλα.

14:50

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται και ο Μπάμπης Τεννές ο οποίος θα είναι ο νέος τεχνικός της Ξάνθης.

14:46

14:43

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:41

Ηλιόλουστος ο καιρός στην Πάτρα, αλλά με αρκετό αέρα.

14:39

Νέοι προπονητές στους πάγκους των δύο ομάδων προέκυψαν μεσοβδόμαδα καθώς τη θέση του Νίκου Παπαδόπουλου στους Αχαιούς πήρε ο μέχρι πρότινος τεχνικός της Κ19, Χρήστος Παρασκευόπουλος, ενώ αυτή του Τόνι Πόποβιτς στους Θρακιώτες ο Γιώργος Μαραντάς ως υπηρεσιακός.

14:35

Οι Θρακιώτες, στον αντίποδα, προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του ΟΦΙ και είναι πέμπτοι με 15 πόντους.

14:32

Οι «κοκκινόμαυροι», που την προηγούμενη αγωνιστική γνώρισαν την ήττα με 1-0 από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, βρίσκονται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς.

14:27

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Ξάνθη, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.