1
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:24

Ο Αστέρας Τρίπολης κερδίζει με 2-1 τον ΠΑΟΚ, φτάνει τους 41 βαθμούς και πιάνει τον Παναθηναϊκό στην τέταρτη θέση, εξασφαλίζοντας παράλληλα και μαθηματικά την παρουσία του στα πλέι οφ.

21:24

Λήξη του αγώνα.

21:24

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Τιλίκα.

21:21

Θα έχουμε σίγουρα καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις λόγω του τραυματισμού του Καπίγια.

21:19

90+2': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Καπίγια και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή. Ο Ριέρα περνάει στη θέση του.

21:19

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

90': Σέντρα του Α. Ζίβκοβιτς από τα δεξιά, ο Κρμέντσικ παίρνει την κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά αστοχεί.

21:15

87': Πιέζουν για την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι.

21:13

Συρτό σουτ του Α. Ζίφκοβιτς έξω από την περιοχή και λίγο έξω από το ημικύκλιο, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Τσιφτσής και 2-1.

21:12

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:11

83': Πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Σφιντέρσκι.

21:10

83': Καπίγια αντί Σίτο, η τρίτη αλλαγή των Αρκάδων.

21:05

77': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:03

Σηκώνεται ο γκολκίπερ των γηπεδούχων, συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

21:03

75': Βλέπει σωστά και την κίτρινη κάρτα ο μέσος των Θεσσαλονικέων.

21:02

74': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Τσιφτσής και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Έφαγε κλωτσιά στο πρόσωπο από τον Καγκάβα, στην προσπάθειά του Ιάπωνα να βρει τη μπάλα.

20:56

67': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Λουίς Φερνάντεθ να αφήνει τη θέση του στον Ιγκλέσιας και τον Κρέσπι στον Τιλίκα.

20:54

66': Συρτό σουτ του Α. Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή και δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Τσιφτσής.

20:51

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ και τέταρτη συνολικά. Καγκάβα αντί Ελ Καντουρί και Ραχμάν Μπάμπα αντί Ροντρίγκο.

20:47

59': Οφσάιντ ο Ουάρντα, σωστή υπόδειξη.

20:44

Μακρινή μπαλιά από τον Τσιφτσή, ο Μπαράλες στον άξονα παίρνει την κεφαλιά από τον Βαρέλα και βρίσκει τον Λουίς Φερνάντεθ που περνάει τον Μιχαηλίδη και με ωραίο αριστερό σουτ απέναντι από τον Ζ. Ζίβκοβιτς γράφει το 2-0.

20:42

54': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:40

Έχουν μπει πιο δυνατά οι φιλοξενούμενοι στο δεύτερο ημίχρονο και προσπαθούν να χτυπήσουν κυρίως από την πλευρά του Τζόλη.

20:34

46': Ξεκινάει το β' μέρος.

20:33

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τζόλης και Α. Ζίβκοβιτς αντί των Λάμπρου και Μουργκ αντίστοιχα.

20:18

Ανοιχτό παιχνίδι παρακολουθούμε στο «Θ. Κολοκοτρώνης», με τους φιλοξενούμενους να έχουν δοκάρι με τον Ουάρντα στο 35' αλλά δύο λεπτά αργότερα να δέχονται γκολ από τον Σίτο.

20:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-0.

20:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:14

43': Ο Ουάρντα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και επιχειρεί το σουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:12

42': Οφσάιντ ο Κρμέντσικ, σωστή υπόδειξη.

20:09

39': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ουάρντα σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, μεγάλη επέμβαση από τον Τσιφτσή που κρατάει ανέπαφη την εστία του.

20:08

Ο Κρέσπι σεντράρει από τα δεξιά, ξεμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι ο Σίτο πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ και στέλνει τη μπάλα στην απέναντι γωνία γράφοντας το 0-1.

20:07

37': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:05

35': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ουάρντα αποφεύγει τον Βαλιέντε και σουτάρει από το ημικύκλιο, η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά της αριστερής κάθετης δοκού του Τσιφτσή και φεύγει έξω.

20:04

32': Μακρινό σουτ από τον Σουάρεθ, πολύ άστοχο.

20:01

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ εκτελεί απευθείας το φάουλ, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Τσιφτσής και διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

30': Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, περίπου 8 μέτρα εκτός περιοχής και λίγο δεξιά.

19:57

25': Ο Βαρέλα στέλνει την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι της ομάδα του, ύστερα από τη σέντρα του Κώτσιρα όμως η φάση θεωρείται ως μη γενόμενη, καθώς ο δεξιός μπακ του Αστέρα Τρίπολης ήταν οφσάιντ.

19:55

25': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:53

Και τελικά το γκολ ακυρώνεται. Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ ήταν εκτεθειμένος για χιλιοστά, όπως φάνηκε και από το ριπλέι.

19:52

Περιμένουμε την ενημέρωση από το VAR...

19:52

Σηκώνει το σημαιάκι ο βοηθός Νικολακάκης για οφσάιντ.

19:51

21': Από βολέ του Ζ. Ζίβκοβιτς, ο Κρμέντσικ βγαίνει τετ α τετ με τον Τσιφτσή, περνά τη μπάλα από πάνω του και σκοράρει για το 0-1.

19:49

19': Σέντρα του Ροντρίγκο από τα δεξιά προς το δεύτερο δοκάρι για τον Λάμπρου, είναι όμως πολύ δυνατή και η μπάλα φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

19:44

Γρήγορος ο ρυθμός του αγώνα στο ξεκίνημά του. Να δούμε τι επιφυλάσσει η συνέχεια...

19:39

9': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα δεξιά, κόβει ο Μιχαηλίδης.

19:38

Βρέχει αυτή την ώρα στο «Θ. Κολοκοτρώνης».

19:34

3': Ευκαιρία για τους Αρκάδες. Ο Σίτο σεντράρει από τα αριστερά, μονοκόμματο σουτ του Μουνάφο από το ύψος της μικρής περιοχής, άουτ.

19:32

2': Απειλεί ο ΠΑΟΚ, με τον Κρμέντσικ να δέχεται την κάθετη από τον Μουργκ και να πλασάρει από πλάγια θέση και δεξιά πάνω από το σώμα του Τσιφτσή, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Καστάνο και απομακρύνεται.

19:30

19:28

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:26

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι Θεσσαλονικείς είχαν επικρατήσει με 2-0 με γκολ των Τζόλη (64') και Α. Ζίβκοβιτς (70' πέν.).

19:22

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» στον αντίποδα είναι δεύτερος με 46 πόντους και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 4-0 της Λαμίας στην Τούμπα.

19:17

Οι Αρκάδες, που προέρχονται από εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 απέναντι στην ΑΕΚ, βρίσκοναι στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 38 βαθμούς.