2
-
1
23:54

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια... Την Παρασκευή στις 13.30 η κλήρωση για τους "16" και ο Ολυμπιακός θα είναι εκεί και το a-sports.gr θα σας τη μεταφέρει λεπτό προς λεπτό για να μάθουμε τον επόμενο αντίπαλο. Καλή συνέχεια.

23:52

Κινδύνεψε και ζορίστηκε άσχημα ο Ολυμπιακός, αλλά τα κατάφερε με το χρυσό γκολ του Χασάν και συνεχίσει στους "16" του Γιουρόπα Λιγκ. Μεγάλη επιτυχία για τους νταμπολούχος Ελλάδας και για τη χώρα μας.

23:51

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αϊντχόφεν - Ολυμπιακός 2-1. Την πρόκριση οι Πειραιώτες.

23:51

Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων...

23:50

90'+4: Κόρνερ από τα δεξιά για τους γηπεδούχους, ο Μαξ εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

23:48

Κρατά την πρόκριση στα πόδια του με αυτό το σκορ, για να δούμε... Μεγάλη αγωνία.

23:47

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:46

90': Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους... Έξω Τόμας και Γκέτσε, μέσα Φερτέσεν και Ζούνιορ.

23:46

90': Παπασταθόπουλος αντί Ελ Αραμπί.

23:44

Σέντρα από τα αριστερά του του Φορτούνη, κεφαλιά Ελ Αραμπί ο Εμβογκό διώχνει, στην επαναφορά ο Χασάν με προβολή από τα δεξιά στα δεξιά και κοντά κάνει το 2-1.

23:44

88': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:42

86': ΔΟΚΑΡΙ για την Αϊντχόφεν! Δυνατό σουτ Μα΄άλεν από θέση έξω αριστερά, τραντάζει το αριστερό δοκάρι του Σα.

23:41

85': Καμαρά σε Μασούρα, σουτ από θέση έξω δεξιά, δεν είναι καλό, άουτ.

23:40

84': Κίτρινη στον Μάλεν.

23:36

Πέφτει ο Ελ Αραμπί μέσα στην περιοχή, δεν υπάρχει παράβαση από τον Φιργκέφερ, που τον μάρκαρε.

23:35

79': Δύο αλλαγές μαζί για τον Ολυμπιακό. Ο Ανδρούτσος αντί Λαλά και ο Χασάν αντί Μπρούμα. Με 4-4-2 καθαρά πλέον οι Πειραιώτες.

23:35

79': Κίτρινη στον Λαλά.

23:34

78': ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΚΑΡΙ για τους Πειραιώτες. Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό... Στα αριστερά του ημικύκλιου και 4-5 μέτρα, ο Φορτούνης απευθείας και στο οριζόντιο δοκάρι!

23:22

66': Φάουλ για την Αϊντχόφεν από τα δεξιά και έξω στα τρία μέτρα, πολύ δυνατό ευθύβολο σουτ Μαξ, έξω από το δεξί δοκάρι του Σα, στα δύο μέτρα...

23:19

Δεν είναι σε καλή βραδιά ο Σα, με ευθύνη (όπως και όλη η άμυνα) στα γκολ της Αϊντχόφεν και φάνηκε και στην προηγούμενη φάση. Χωρίς σιγουριά και σταθερότητα ο Πορτογάλος γκολκίπερ του Ολυμπιακού. Γενικά το τελευταίο διάστημα, πάντως, έχει θέματα.

23:18

62': Σέντρα από τα δεξιά από τον Μαξ, βγαίνει δεν βγαίνει ο Σα, ο Μάλεν κατά λάθος διώχνει σαν αμυντικός πριν τον Γκέτσε.

23:16

Στο 60', έχει μπει καλύτερα σε σχέση με το α' ημίχρονο ο Ολυμπιακός. Έχει την κατοχή, τον έλεγχο και οι Ολλανδοί είναι αυτοί που τον περιμένουν παίζοντας με κόντρες. Ο χρόνος κυλά υπέρ τους έτσι κι αλλιώς... Λογική η τακτική των γηπεδούχων.

23:13

57': Ο Μάλεν από τα αριστερά, περνά από πλάγια θέση τον Σεμέδο, σουτάρει ο Σα διώχνει με τα πόδια.

23:11

Ανήσυχος ο Μαρτίνς, πάνω - κάτω μπροστά από τον πάγκο του Ολυμπιακού.

23:07

51': Κίτρινη στον Μασούρα.

23:07

51': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:06

50': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Σέντρα Εμβιλά από τα δεξιά, με τη μία ο Καμαρά από τα αριστερά, στο ύψος του πέναλτι, στο δεξί δοκάρι η μπάλα! Λαλά στην επαναφορά, βάζει την κόντρα ο Φιργκέφερ και κόρνερ...

23:04

48': Κόρνερ γα την Αϊντχόφεν, από τα αριστερά ο Μαξ, η μπάλα απομακρύνεται.

23:03

47': Μακρινό σουτ Καμαρά από τα δεξιά, πολλά μέτρα άστοχο.

23:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

23:01

46': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Φορτούνης και Μασούρας στις θέσεις Βαλμπουενά και Μπουχαλάκη.