2
21:49

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

21:48

Η Άρσεναλ, αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει την πρόκριση στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ, έπειτα από το 1-1 του πρώτου αγώνα.

21:46

90'+5: Λήξη στην αναμέτρηση. Άρσεναλ - Μπενφίκα 3-2.

21:43

90'+1: Τελευταία και πέμπτη αλλαγή για την Άρσεναλ. Στη θέση του Σακά ο Ελνένι.

21:43

90'+1: Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων...

21:42

90': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Στη θέση του Όντεγκαρντ ο Τσέιμπερς.

21:40

88': Το γκολ ελέγχεται από το VAR και μετράει κανονικά. Ανατροπή στην ανατροπή οι «κανονιέρηδες».

21:39

Ο Σάκα σεντράρει από τα δεξιά, ο Ομπαμεγιάνγκ πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και διαμορφώνει το 3-2. Σκορ πρόκρισης για την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα.

21:39

87': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

21:36

85': Αλλαγή για την Μπενφίκα. Ταβάρες αντί του Γκριμάλδο.

21:29

77': Αλλαγή για την Άρσεναλ. Στη θέση του Μπεγιερίν ο Λακαζέτ.

21:29

77': Ο Σάκα περνάει δύο παίκτες της Μπενφίκα, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει πάνω από τα δοκάρια από πλάγια και δεξιά θέση.

21:25

74': Ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Νούνιεζ ελευθερώνεται πολύ ωραία από το μαρκάρισμα δύο παικτών της Άρσεναλ, σουτάρει δυνατά έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Λένο.

21:24

72': Ο Νταβίντ Λουίζ δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

21:19

Ο Γουίλιαν γυρίζει από τα αριστερά στον Τίρνεϊ, εκείνος ξεμαρκαρίζεται ωραία, κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του Έλτον για το 2-2.

21:19

67': ΓΚΟΛ για την ΑΡΣΕΝΑΛ!

21:15

63': Διπλή αλλαγή για την Άρσεναλ. Στις θέσεις των Θεμπάγιος και Σμιθ-Ρόου, οι Παρτέι και Γουίλιαν.

21:14

Ο Έλτον κάνει γρήγορα το βολέ, ο Θεμπάγιος δεν υπολογίζει σωστά την πορεία της μπάλας και κάνει λάθος, ο Ράφα Σίλβα βγαίνει σε τετ α τετ, περνάει τον Λένο και σκοράρει για το 2-1.

21:13

61': ΓΚΟΛ για την ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

21:12

60': Κόρνερ από τα αριστερά για την Άρσεναλ με τον Όντεγκαρντ, μπλοκάρει ο Έλτον.

21:08

57': Τρεις αλλαγές για την Μπενφίκα. Μέσα οι Νούνιεζ, Έβερτον και Γκάμπριελ, εκτός οι Σεφέροβιτς, Πίζι και Ταραάμπ.